Прехранвам ли детето си?

  • 768
  • 10
Здравейте!
Онзи ден ходихме на консултация и педито ни се скара ,че много сме качили-1кг.и200гр. за 1 месец.Каза ми да давам на бебка по-малко мляко-по 120-130 гр.Да ,но детето ми яде вече по 160 гр.От няколко дни сме изцяло на АМ(фризовом+фризолак).Аз вече писах тук за обилните кашестите изпражнения и вие ме успокоихте,че е нормално.Да ,но онзи ден една позната(мед.сестра) каза,че за нея детето акало прекалено много и изпражненията й миришат(на кисело,ако мога така да се изразя).И сега пак съм в задъдена улица и притеснена.Какво да правя?Да давам ли по-малко мляко?Обезпокоителен ли е факта,че изпражненнията на бебка миришат?
Виж целия пост
# 1
Не, не го прехранваш. И бебешките изпражнения винаги миришат на кисело. На какво да миришат - на прасковки?  Crazy

Не се притеснявай, всичко си е нормално, давай си на детето толкова, колкото си иска. То си знае най-добре  Peace
Виж целия пост
# 2
Блонди много ти благодаря!Винаги се отзоваваш и даваш адекватни съвети!  bouquet
Виж целия пост
# 3
моита дъщеря е на 2 месеца и от 2 седмици яде по 150гр, какво да направя че си ги иска и си изяжда всичко. а е качила 800гр.
 на приятелката ми е колкото вас и едвам изяжда по 120гр и то не винаги и качва по 1,200 така че според мен не винаги има връзка с това колко изяжда детето, а и мисля че въобще не е много 160гр.
и нашото ако мирише много
Виж целия пост
# 4
И аз мисля като Блонди  Peace - детето си знае, няма да го държиш гладно я.То и ние трябва на ядем по 150гр , ама не ни стигат и ядем по 170.Също сме на Фризовом и акото си мирише естествено, а и вчера ака  3 пъти. Mr. GreenМисля , че всичко си е нормално. Peace
Виж целия пост
# 5
Здравей, мила.Моята бебка както виждаш е по-малка от твоята.Знаеш ли по колко яде - по 180 до 200 гр. АМ. Давам й Нтрилон Омнео - на кутията пише, че за бебе в четвъртия месец и между 6 и 7 кг. се смесват 180 мл. вода и 6 лъжички АМ. Като се смесят стават 210 гр. Моята беба почти ги изяжда.Преди два дни бяхме на консултация. Оказа се, че Мони е качила 1.300 кг. и педито каза, че е напълно нормално за бебе, което е на АМ.Ако е на кърма ще качи м/у 800 и 900 гр., защото тя се усвоява по-лесно. А ние до преди 1 седмица бяхме и на кърма и дохранвах с АМ. И тя пак е качила 1.300 кг.Мисля, че е НАПЪЛНО НОРМАЛНО.Бебето ми изобщо, ама изобщо не е дебело, напротив развива се прекрасно и в норма.Тя също ака по 3-4 пъти дневно и то като при теб - кашичка.А аз мисля, че това е супер.Какво, да не ака ли детето?По добре ли е да не ака и да го боли коремчето?Мисля, че нямаш ама ГРАМ повод за притеснение.Бебето ти се развива прекрасно.Кво се връзваш на глупости.Моята беба ядеше по 120 гр.в края на 2-рия месец.Защо да си държиш гладно детето, то си знае колко му се хапва.160 гр. са напълно нормално количество.ВЪОБЩЕ, АМА ВЪОБЩЕ нямаш повод за притеснения. Убедена съм. newsm51 newsm51
Виж целия пост
# 6
Води се по детето,моята на смесено хранене през първите 3 месеца качваше по 1400-1500,като почне да се движи няма да качва толкова.
Виж целия пост
# 7
И аз мисля като Блонди.
Виж целия пост
# 8
Лелееее, аз като ви чета се притесних...
От 5 дни на 2 или 3 хранения от шестте дневно моята хубавица яде по 120-130 мл, а на останалите по 100-110 мл Milumil1, а днес станахме на 1 месец...  #Crazy Акаме почти на всяко ядене, а акото мирише на пуканки  Joy Даже вчера си бях изпукала в микровълновата и тати се прибира и с влизането: "Ооооо Ники, акали сме а..."  Joy
Незнам как наддаваме, защото на 20-ти сме при педито на консултация.
Та това нашето нормално ли е?  newsm78
Виж целия пост
# 9
Аз пък се притеснявам, че Тодор малко яде - повече от 100 гр. не може да изяде. И тях яде със зор и понякога връща, но пък наддава напълно нормално за възрастта си. На 2 месеца е 5 кг, а е роден 3 200 и доки му вика малък шишко.
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай, давай си на детето толкова, колкото си иска. То си знае най-добре   Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия