Къде София да си изхвърля боклука?!

  • 1 148
  • 28
Пак чета че ще има криза с боклука ( днешния Капитал)
"Временните площадки"  са на изчерпване до дни, а други варианти май няма. Няма и други 'временни' площадки.
Суходолци няма да позволят да се отвори сметището.
 Не са склонни и на спорове, дебати и тн. Преговори е трудно да се водят при 'бетонирани' позиции.Говори се за покана на международен специалист по преговори, да ги  кандърдиса.
И така, ако сте човек, от когото 'зависи' , какво бихте направили?
Виж целия пост
# 1
Ако съм човек, от когото зависи- намирам подходящото място, според нужните критерии, казвам "там ще е" и точка. После може да си протестират колкото душа им иска, аз си имам полиция и армия.
Виж целия пост
# 2
браво ерика!
някой да предпочете темата ми пред тази за чукащия таралеж  Wink
добре де, а гражданското общество? болните хора от замърсяването  и тн?
Виж целия пост
# 3
Добре, ще продължа по-нататъка. Не знам колко на брой хора живеят в Бобов дол или Суходол, но ще им предоставя избор:
1. Заетост- остават да живеят там и им гарантирам работно място
2. Отказвам да строя безплатни жилища за хмм...ромите и вдигам такива на изселилите се, които избират този вариант
Виж целия пост
# 4
Подходът, предложен от Ерика май е единствен. Факт е, че е невъзможно да угодиш на всички и винаги ще има недоволни (дори при предложение за изселване срещу жилище). Поради тази причина, трябва да се избере това решение, което би било от полза на максимален брой хора.
Виж целия пост
# 5
Подходът досега е много мек, доли лигав - просто се казва и се прави! По тази логика -  (на суходолци), дружбенци също трябва да се юрнат сега, после някои други и така до безкрай. Е нали в края на краищата този боклук все някъде трябва да се складира..., да не говорим, че проблемът с боклука доби този размер, откакто цяла България и всички околни села се дотресоха в заветната София...
Виж целия пост
# 6
ЗАВОД....модерен завод за преработка на отпадъци трябва да се построи..не да трупаме болкуци на купчини.
Разделното събиране на отпадъците също би облекчило доста нещата. Виждам, че се появяват тук-там такива контейнери, но все още са си екзотика...
В Германия се върщат пластмасовите бутилки от безалкохолно и всички метални кенчета...тези от Ред Бул са по 25 евроцента.
Питай ме дали ако и тук са толкова скъпи ще се валят по улиците и кофите...

Ако съм капо ди тутти капи, ще потърся място и ще предложа на шайката цигани в центъра на София да се изселят извън нея, близо до завода, с подсигурена работа и жилища.

Ако откажат - ще ги изселя просто... Да правят каквото щат, защото явно проблема им не е в липсата на работа и дом и ще им спра помощите.

Знам, че съм зла...знам, че си мечтая...знам че някой ден скоро пак ще усъмнем зарити с отпадъци и зловония и не разбирам кое му е трудното да се построи модерен завод толкова време вече...моля, някой да ме светне...
Виж целия пост
# 7
ерика , няма терен , никой не ще завод наблизо ,
 въпреки , че нямало да мирише

иначе - завода е единственото решение , това е
Виж целия пост
# 8
ерика , няма терен , никой не ще завод наблизо ,
 въпреки , че нямало да мирише

иначе - завода е единственото решение , това е

Е как да няма терен? Бол терен до Кремиковци! То и без това желязната руда е на свършване, употребени мини и отдавна отровена почва, огромно пространство. Не знам какви критерии за избор има още, но поне има огромен неизползваем терен, който не би послужил за нищо друго.
Виж целия пост
# 9
Кремиковци - това недоразумение...
Нали се говореше нещо такова..какво стана?
Виж целия пост
# 10
Ма то пак ще избие на София срещу провинция. При положение, че в София живее ок. 1/3 от населението на България. А неофициално да не говорим. Пътуват от къде ли не, работят в София.
А пък ромите си направили гето в София - без канализация, без разрешение - с извинение фекалиите си хвърляли в кофите. Ама нали са дискриминирани. Веднага писмо от депутати, писмо до ЕС.
Как къде - вкъщи ще си ги държим. Аз писах в 1 тема, че ги държа вкъщи, ама ме обвиниха в нечистоплътност. В Столипиново - хепатит - децата им си играели на сметищата . Айде безплатни препарати и нам кво си. Защо все те?!  
Виж целия пост
# 11
Айде безплатни препарати и нам кво си. Защо все те?!  

Защото управниците ни са евро-гъзолизци...факт....тъжен факт.

Как така никой не чу хората от с. Яна, че Кремиковци им трови децата? Никой ли не се е качвал на Витоша да погледне какво бълва това недомислие на соц-а? Или просто те не са цигани и няма кой да ги защити...а пушека се наслагва върху столичани, който така или иначе няма къде да бягат...

Бясна съм ....леко...
Виж целия пост
# 12
 Кремиковци си плаща глобите  , че замърсява околната среда и хич не му дреме Tired да га затворят час по-скоро , най-добро ще е това  Stop
но  кой не е разбрал още, че да си циганин в БГ е милион пъти по-добре отколкото българин Stop за жалост политиката на страната ни е една помия, лисната в лицето  на нейните граждани от неетнически произход и от немалцинствана група Sick Sick Stop
Виж целия пост
# 13
Е да, ама въпроса е реален, не хипотетичен)))
Има няколко дни и пак почват щуротиите.
Аз ако съм:   НЕ бих търсила ново място. Бих използвала Суходол.

- обявявам Суходол за населено място протектирано със специален статут ( измислям нов статут)
- плащам на всички суходолци по 5 бона, за да пуснат сега и веднага боклука, тези , които са в радиус от 1 км. плащам двойно. Подписвам договори с всички хора, че всяко закъснение от плана за стореж на завод и тн.  ще им плащам още и още неустойки.
- веднага пускам лекари да правят безплатни изследвания и предлагам лечение и санаториуми за децата, кото са с астма и респораторни заболявания, вследствие смрадта и замърсяването
- започвам строежа на завода, като наемам всички суходолци ( от бабите, които ще готвят в стола и тн) в строежа на завода ( така избягвам сегашните им опасения,че ' пак няма да го построят качествено). Плащам добри заплати.
-  лаборатория, която всеки ден поставя в пощенските кутии на хората инфо за нивото на замърсяване. редовно събирам селяните да ги уведомявам колко са велики и как им благодаря.
- строя отделен път, по който да минават сметоизвозващите машини, за да не притесняват населението.
- започвам строеж на инфраструктура на селото

Допълнително:
- уволнявам анимационния герой, наречен кмет и служебно назначавам бивш кмет на европейска столица с подобно население и с доказан професионализъм
- уволнявам отдел Чистота и Екология  на Общината и на нейно място пускам частна фирма консултантска, външна, която да работи.
- назначавам консултанти, които да сметнат рентаблилността и тн. данъците на хората и тн, така, че да предложат оптимални варианти за разпределението на данък смет.
- правя заявка за европейски проекти, за подобрение на сметосъбирането и постепенно въвеждане на разделно такова, както и подобрения в системата на сметоизвозването до завода и тн и тн.

мога и ощеее))0

убедена съм, че за всичко това и сега има пари. държавата, общината...
Виж целия пост
# 14
 Joy Joy Joy Добър план, но трябва да се започне от смяната на репуликата с монархия и ти да си цар:))))))))
Иначе нема как да стане...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия