аборт - вакуум

  • 371 455
  • 1 043
 Здравейте,
преди 5 дена направих аборт по желание,чрез вакуум  Sad в седма седмица.След аборта,нямах възможността да говоря с докторката,която си беше тръгнала.
 Искам да попитам колко дни е нормално да се кърви след аборта и кога настъпва истинския цикъл?
 След аборта аз имах кръвотечение само първия ден и никакви болки,което незнам дали е нормално.След още два дни обаче почнах да кървя доста обилно.Може ли това да ми цикъла??
 И ако може някакви други съвети да ми дадете за след аборта-знам,4е не се прави секс известно време...
 притеснено ми е.че може да имам проблеми за в бъдеще.Моля се да да греша  Praynig
Всъщност докторката ми каза,че чрез вакуум че го прави,но съм чела ,че понякога използват и кюретаж,което ми звучи стресиращо.
 Моля някоя дама ,която е правила аборт по желание преди време,но сега се радва на здраво детенце,да пише-ще ми даде оптимизъм ..   bouquet
Виж целия пост
# 1
Когато се прави аборт с вакум,после задължително се минава и с кюрета,но няма нищо страшно,а кървенето може да продължи и до 10 дни.Месечен цикъл може да очакваш от 20-я до 40-я ден.На мен ми дойде на 23-я ден.Като ти спре кървенето отиди на преглед!
Виж целия пост
# 2
А за секса -най-добре да изчакаш един цикъл.Моят аборт не беше пожелание,но не се отказвам да мисля,че ще имам здраво бебе.Моята сестра на младини направи аборт пожелание и сега има две прекрасни и палави дечица.
Виж целия пост
# 3
Здравей asena искам да те успокоя малко поне.Миналата година юли месец правих аборт с вакуум,но не по желание.След аборта кървях 2-3 дни и също нямах никакви болки.Сега съм в 8-мия месец и живи и здрави ноември месец ще чакаме бебо да се появи и да му се радваме.Не се притеснявай, но ако продължиш да кървиш посети гинеколог.Успех!
Виж целия пост
# 4
ОтидИ на  гинеколог, не се успокоявай да четеш мнения тук. След аборт задължително се ходи на  контролен преглед.
Виж целия пост
# 5
Преди близо 2 години правих аборт с вакуум на кухо яйце.Почти не ми течеше и не изпитвах силни болки след това.Доки ми каза,че до 40 дни трябва да ми дойде,но така и не ми идваше.Много се притесних и му звъннах,след което на 42 ден може би ми дойде.Мисля,че това беше истниския цикъл,но пак слаб.
За секс ние не правихме около 2 месеца,понеже така съм чувала.А и имах някакъв страх.Но най-добре питай лекря си.
За деца в бъдеще.......няма жена,която да не се притеснява!!!Няма такава! NaughtyВсяка една жена,преживяла желан или нежелан аборт след това си задава въпроса "Ще мога ли да имам деца после".Истината е,че медицината е доста напреднала и ако не си при лекар шарлатанин,можеш да се успокоиш.Винаги стават и сакътлъци,но не мисли за това,защото не е в твой плюс!
Аз съм бременна както виждаш!!! Hug
Виж целия пост
# 6
Това с по-обилното кръвотечение последвало нормалното , май ще трябва до го провериш!
Лекаря ще каже за секса, колко да изчакаш - не е кой знае колко...

А някой , по - нагоре каза, че
Когато се прави аборт с вакум,после задължително се минава и с кюрета,но няма нищо страшно,а кървенето може да продължи и до 10 дни.Месечен цикъл може да очакваш от 20-я до 40-я ден.На мен ми дойде на 23-я ден.Като ти спре кървенето отиди на преглед!

е това е абсолютно невярно!!!!

Прави се само ако се установи непълно изчистване на плодния сак и т.н.,
нали вакума е най-новия и щадящ начин за премахване на плода! А стария кюртаж е за изхвърляне!!!! Защо ще препочистват пак с "кюрета", при положение че кюртажа е доказано, че крие много по-големи рискове за възстановяването на маточната стена,последващо забременяване и още куп неща! Да не говорим, че могат да ти пробият стената с едно невнимателно движение!....нееее
Виж целия пост
# 7
Имам два аборта един по желание и един поради здравословен проблем, който няма нищо общо с първия аборт и сега се радвам на едно прекрасно детенце. След първия аборт имах страхотни болки(контракции) и изхвърлях парчета( явно колко доктора си е свършил добре работата), при втория нямах нито болки, нито обилно кървене. След аборта трябва да пиеш антибиотик и да се пазиш от простуда за да не се получи някакво усложнение и възпаление. Колкото дали това ти е цикъла или кръвотечение можеш да определиш по миризмата на кръвта. Менструалната кръв има по специфичен мирис.  Желая ти бързо възстановяване 
Виж целия пост
# 8
 Благодаря ви момичета за отговорите,вдъхнахти ми малко оптимизъм.
Аз обаче имам страшни болки в цялата коремната област от два,три дни.Много е странно,не ме е болял така корема преди,не е като менструални болки...отгоре на всичко имам причини да мисля че не съм почистена добре  Sad 
 След два дни съм на преглед,стискайте палци да се оправя  Praynig
Виж целия пост
# 9
Дай Боже да си добре!
Виж целия пост
# 10
Асена, стискам палци всичко да е минало добре!!!!!
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви момичета за отговорите,вдъхнахти ми малко оптимизъм.
Аз обаче имам страшни болки в цялата коремната област от два,три дни.Много е странно,не ме е болял така корема преди,не е като менструални болки...отгоре на всичко имам причини да мисля че не съм почистена добре  Sad 
 След два дни съм на преглед,стискайте палци да се оправя  Praynig
Дано всичко да е наред!!! Praynig Върви на доктор веднага. Не чакай до утре!!!
Виж целия пост
# 12
Здравейте,пак аз.
ами ходих 10 дни след аборта на преглед и докторката каза,че имам леко възпаление и ми предписа антибиотици.Не ме видя на ехограф,а трябва ли?Още имам кръвотечение,и ми каза да изчакам до понеделник...взех вече да се притеснявам,ако не съм почистена добре,как може да се разбере???
Виж целия пост
# 13
Не се гледа с ехограф, споко... Аз също съм от хората които след това имах 7-10 дена яркочервено кръвотечение въпреки че лекаря каза, че не е възможно.Пии си лекарствата ,важното е че лекаря е уведомен... и предполагам с тях всичко ще отшуми!
Виж целия пост
# 14
Ох момичета направо докато ви четях се притесних доста.Значи аз преди месец правих аборт и все още ми тече нещо кафеникаво на цвят.Но аз мислех че е нормално до към-40-тия ден да има нещо такова.Нямам никаквиболки и течението е доста оскъдно,но май ми е време за преглед.Не знам......дано не е нещо страшно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия