Мисля си тука нещо...

  • 1 806
  • 36
Моткам си се тука иz Атола и виждам поzната, zамина в Испания преди години, почти я бях zабравила. Отварям профила й и с интерес се zачитам в инфото, което е дала. Замислих се върху отговора й на въпроса "С какво се zанимавате в момента?".

"Чистя къщите на богатите хора и си живея супер."

Странно. Че чисти къщи, чисти, че й плащат добре (колко добре е спорен въпрос) zа чистаческата работа, която върши, плащат. Ама момичето готино, умно, висше zавърши, а сега... се zадоволява с таzи работа, и най - странното е "Че се чувства супер от което".  ooooh!
Не ме раzбирайте погрешно, няма срамна работа и не става въпрос zа това.

Та се zамислих... Бих ли работила работа, която НЕ харесвам, но е добре zаплатена или бих иzбрала работа, която харесвам и ми прави удоволствие, но примерно работя на половин работен ден и съответно получавам двойно по - малко парички...  Thinking
Та...
Виж целия пост
# 1
Кофти за познатата ти, но аз вече немога да съм обективна...Откакто имам деца, мисля че моите интереси остават на заден план и бих предпочела добре плтена работа, ще стискам зъби, но ще им осигуря всичко необходимо за добър живот...А техните усмивки ще ме карат да се чувствам супер  Peace
Виж целия пост
# 2
Ами да ти кажа честно на мен ми се случи точно това.Заминах за Германия да работя в Макдоналдс.Ами противна работа ама като трябват пари,а в БГ нито плащат нито осигуряват си затваряш очите и бачкаш/тогава бях на 21/ така че отговора ми е да бих работила работа която не харесвам,но е добре заплатена Peace
Между другото и аз точно сега разгледам Атола добре са го направили
Виж целия пост
# 3
Много хубав въпрос. Какво да ти кажа. Живота ни поставя в ситуации, за които не сме и предполагали. Досега в живота ми все се е случвало да работя работа, която обичам. В началото не беше особено добре платена, после, с опита и годините нещата се промениха. Сега е добре заплатена, и нямам оплаквания -) Когато започнах да работя, обаче, можех да си позволя да работя работа, която обичам, та дори и това да означава по-малко пари. Ако ситуацията не беше такава обаче, ако имах деца, или пък други сериозни отговорности към други хора .. едва ли. Не можеш да си позволиш лукса да работиш за удоволствие, защото между теб и масата трябва да има храна.
Виж целия пост
# 4
Желаната работа - но все пак ако нямам избор - защо не и добре платената - може пък и да ми хареса с времето Wink
Виж целия пост
# 5

Аз гласувах с опция 2.
Но от друга страна разбирам приятелката ти.
Имах приятели, завършиха журналистика, големи умници.
В Испания сменяха кошчета за боклук на улицата.
Мине си района и си сяда в някое кафе да чете. После по изложби и тн.

В софия такъв стрес ми беше работата, макар и много много обичана,
че не ми беше чужда мисълта да почна тук в кафене да работя, за да нямам 'мисли'
да правя кафе, просто да гледам хората без някой нон стоп да изисква нещо от мен и тн.
Да работя нещо непретенциозно за известно вреем, просто за да си почина.
Да правя капучино, да подавам кроасани и да пожелавам приятен ден.
Не го направих

Та, ако изключим чисто финансовата страна непретенциозната работа дава едно спокойствие ( и време) и спестява много нерви... Фази.
Един интелигентен човек може да разграничи фазите в живота си без много драми.
 Peace
Виж целия пост
# 6
А ти защо реши, че познатата ти не си харесва работата? Сигурно защото на теб самата не ти харесва. Ще ти кажа някои неща, за които сигурно не си се замисляла. Да чистиш е възможно най-лесната работа - опасността да сбъркаш клони към нула, стрес практически няма. Има само физически усилия. Представи си само колко хора полагат неимоверни физически усилия по фитнес залите за да отслабнат или да направят фигура. Само дето те плащат за да блъскат, а на чистачката и плащат. Крайният ефект е почти същия  Wink
Освен това сигурно и нямаш представа, че някои хора са почнали като чистачи, след което лека полека са си направили фирми и са станали милионери само от чистене. Чистенето може да е много доходоносно. Лично аз не виждам нищо лошо в тази професия. Пробвала съм я и нямам против пак да го правя. Е - 8 часа чистене на ден е много, но нямам нищо против за разнообразие след офисна работа да почистя, час два за отмора. А тя щом чисти къщи на богаташи вероятността да и плащат добри пари е голяма.
Виж целия пост
# 7
И аз съм за опция 2, НО както във всяко нещо има повече от две възможности. Истината е някъде по средата и случая на приятелката ти го доказва. Не можеш да работиш интелигентна работа и да ти плащат по-зле от на чистач ... Пък и нека сме откровено със себе си - едва ли някой работи само за чест и слава...
Виж целия пост
# 8
Имам приятелка в София, спасява
човешки животи, а в паузите брои
стотинки и псува цялото човечество.
Работи с желание, но немотията й
убива желанието за всичко останало.
Друга моя приятелка, по подобие на
твоята, чистеше и гладеше по домовете
на богаташите, а с парите обиколи света.
И не съм я чула да се оплаква.
В крайна сметка повечето от нас чистят
вкъщи, пък не получават пари за това,
ами трябва да идат и на работа да се доказват.
Та, питам се, кое е по-добре?!
Виж целия пост
# 9
az mislq че авторката пита нещо от сорта на: трябва ли да се прави компромис с образованието , целите и възходящия път на развитие ( кариера и тн).
ако не съм разбрала правилно ме извинете.
но си мисля, че живота не винаги е възходящо постъпателно движение
хората имат различни периоди. аз се отказах от моята идея да поднасям капучино, защото си дадох сметка, че в СВто ми не може да има големи 'дупки', които да не мога да обясня логично. и че сферата в която съм върви напред, докато аз се 'успокоявам' работейки в кафене ( или чистейки) например.

аз наистина искам да печеля пари.
но не ми е все едно какво правя, за да ги печеля.  Peace

Виж целия пост
# 10
За себе си мисля, че бих направила компромис и бих работила нещо, което не харесвам, ако от това зависеше благосъстоянието на семейството ми.  (Щастлива съм, че до сега това не се е налагало...)

Но не мога да разбера защо си си помислила, че на приятелката ти не й харесва какво прави в момента?  newsm78
"Чистя къщите на богатите хора и си живея супер" определено не е фраза, от която да лъха неудовлетворение и нещастие.

 А и ти можеш ли да бъдеш сигурна, че това, което е учила на времето, наистина й е било по сърце?
Виж целия пост
# 11
....аз наистина искам да печеля пари.
но не ми е все едно какво правя, за да ги печеля.  Peace

 Peace
Но има и много хора на които им е все тая какво работят, за тях е важно първото изречение - да печелят пари.
Наистина тука (предполагам и на други места) могат да се изкарват луди пари, ако се чистят къщите на богатите. Аз лично познавам жена, която в слабите си месеци изкарва около 1600 евро, а в силните изкарва двойно заплатата на един банков чиновник или секретарка.

Аз лично предпочитам второто - работа която ми е приятна, но не знам някой ден като имам деца как точно ще расъждавам...
Виж целия пост
# 12
az sym жив пример за второто;
след като се дипломрах можех да ида на дале1 по-добре платено място, но пък работата к се предлага там  не ми е по сърце засега,не ме устройва 1е иска много пътуване,дълги 1асове и пр..все има компромис,но ние сме расли доста бедно и за мен понятието много пари е ако вси1ки за наядени,обле1ени,има за книжки и остава за зор-заман...това го докарваме ок, не се 1увствам "прецакана"..пари като пари никога не са ме вълнували(много вероятно е защото и не знам какво да ги правя)
лека седмица,
Анна
Виж целия пост
# 13
Здрасти Arrows,много добре разбирам познатата ти.А и в БГ работа по специалността трудно се намира,особенно пък добре платена Tired.
Мисля че когато човек трябва да се издържа сам,да плаща наеми,данъци на кола,ток,газ,да се храни и т.н. едва ли би бил по-щастлив с ниско платена работа,която да му доставя удоволствие,отколкото да чисти къщи и да си позволява нещата които иска.Примерно ваканца на Сейшелските о-ви и последен модел берлина на изплащане Money.Поне аз бих се чувствала по-добре,когато съм по-добре платена.C повече самочувствие,с по-малко проблеми в главата!!!Но аз съм си материално момиче,и не се храня с поезия Mr. Green.
Виж целия пост
# 14
Гласувах естественно първото.В този свят ако съпруга ти не ти даде едно рамо и имаш деца за гледане,а и да не е така,дори и да си без деца без деца,нямаш ли пари си прецакан.За мен фразата "Парите нямат значение Outta Joint" е или подхвърлена,ей така за да запълни пространството или излязла от устата на хора които имат солидна сметка в банката и това ги предразполага да идеализират нещата,както и им дава възможността да се занимават с това което им допада без оглед на паричното обезпечаване за извършената дейност.Парите са едно от най-важните неща след човешкия живот на земята.Ако вземем в предвид хилядите  "Зов за помощ",и предпоставка за дълъг живот и здраве,освен за щастие Sad.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия