захранването при кърмене на поискване - как?

  • 995
  • 16
Въпросът ми е именно - КАК, а не с какво да захраня? Thinking

Все още продължаваме да се кърмим изключително и на поискване, т.е. режим в храненето ни - никакъв.  Embarassed
А като започна захранването - да започна ли, да спазвам някакъв почасов режим, та да може напр. добавката от зел.пюре да е на обяд, а от кашата следобяд и пр. А кърмата продължава ли да е на поискване помежду това? newsm78
Как беше при вас? Как и кога въведохте някакъв ред в храненията или до отбиването продължихте, да кърмите на поискване?
Мерси предварително!!! Hug

Не знам, дали ясно си поставих питането, за което се извинявам! Praynig
Виж целия пост
# 1
Не съм въвеждала никакъв ред Laughing Избрах си време, когато дребната беше в добро разположение на духа и започнахме - при нас за начало храната (кашата) се предлагаше сутрин, някъде между всичките сучения. В началото така или иначе твърдите храни са за опитване, не за наяждане, така че няма голямо значение кога - но обикновено е добре да не е веднага след кърмене, а около половин-един час след това, за да не откаже детето да опитва.
Виж целия пост
# 2
Мерси Хедра! Hug
Но все пак, как и кога режимът на хранене вече наподоби режимът на голямо дете - закуска, обяд и вечеря и 2 междинни ядения, но НИЩО повече!? Thinking
Взех да се притеснявам нещо, че с това хаотично изобилно кърмене - ще й създам хаос и по-натам в режима на хранене... Embarassed
Виж целия пост
# 3
И на моя мъник му предстои след някоя седмица захранване и аз също живо се интересувам от темата. тъй като сме на същото положение - хранене на поискване и нищо друго освен кърма.

Чудя се първо колко от твърдата храна да давам? По какъв начин да стане въвеждането на твърдата храна, така че да не се отрази на кърменето през останалото време?

И за водата - трябва да почна да му давам и вода с твърдата храна, но кога и по колко не ми е ясно...
Виж целия пост
# 4
Не съм въвеждала никакъв ред Laughing Избрах си време, когато дребната беше в добро разположение на духа и започнахме - при нас за начало храната (кашата) се предлагаше сутрин, някъде между всичките сучения. В началото така или иначе твърдите храни са за опитване, не за наяждане, така че няма голямо значение кога - но обикновено е добре да не е веднага след кърмене, а около половин-един час след това, за да не откаже детето да опитва.

Абсолютно съгласна!
Виж целия пост
# 5
Мерси Хедра! Hug
Но все пак, как и кога режимът на хранене вече наподоби режимът на голямо дете - закуска, обяд и вечеря и 2 междинни ядения, но НИЩО повече!? Thinking
Взех да се притеснявам нещо, че с това хаотично изобилно кърмене - ще й създам хаос и по-натам в режима на хранене... Embarassed
Ами горе-долу някъде след като стана на година и половина. До годинката ядеше много малко твърда храна, само 2х дневно и в малки количества - не проявяваше интерес за повече. Но аз си я слагах за хранене на масата с нас, докато ядем, така че прихапваше и тя - кога яде, кога не, но взе да свиква с времето за хранене. Нещата си дойдоха от само себе си - сега яде принципно слабо на закуска (след като е сукала няколко пъти от 6ч до времето за ставане към 7.30), понякога и не яде - освен ако дъвченето на шепа сух корнфлейкс или половин бисквита или половин филийка хляб или едно варено яйце (не всичките заедно, а всяко от тях представлява закуската й в различни дни) може да се приеме за закуска. На обяд си яде стабилно с нас, между закуската и обяда суче много рядко и единствено ако има някакъв проблем. Суче за заспиването следобед, а при събуждането често пропуска, ако се събуди в настроение и хукне да играе - суче, ако е крива и се събуди с рев. Яде някакъв плод или пак зърнена закуска или хлебче с нещо, но само хапки - напоследък е решила, че обича сок и често получава и сокче. Във времето до вечерята суче може би веднъж, понякога пропуска. Вечеря с нас и суче за приспиване вечер. Това разписание стана без въобще да съм планирала, никога не съм отказвала кърмене и честно казано, не съм губила и минута време да мисля по въпроса - детето си го нагласи самичко и мен ме устройва Mr. Green
Виж целия пост
# 6
МЕРСИ, ХЕДРА!!! Hug Hug Hug

Добих някаква представа! Rolling Eyes
А дъщеричката ти на колко точно е в момента?
Виж целия пост
# 7
В началото при всички е хаос, но все някога нещата придобиват някакъв ред.
До година 4-5 месеца дъщеря ми само опитваше храната, поемаше много малки количества с големи забаламосваници.
Закуска и до ден днешен не приема, закусва само кърма и поради тази причина спи до 10-11ч. Чак към 11ч успявам да и пробутам нещичко като подзакуска, но мах стотина грама. Обядва около 14.30ч. Следобед хапва плод или нещо навън. Вечеря около 20ч а в 22ч (лятото) се приспиваме с дълго кърмене. През целия ден суче многократно и безразборно, когато и където пожелае.
Хубаво е да се дават новите храни преди обед или по обед за да може ако има някаква реакция да проличи и да се реагира навреме.
До годинката се препоръчва да не се замества кърмене, за това най-добре твърдата храна да се дава половин-един час след кърмене.
Виж целия пост
# 8
Сори, обърках темата Sad
Виж целия пост
# 9
При нас кърменето също е на поискване и й предлагам пюре или там каквото ще опитва или яде /до~80мл. на хранене разбира се/ преди кърмене. Иначе не си отваря устата, а моята цел не е да я нахраня, а да се научи и друго да яде.
Виж целия пост
# 10
До годинката се препоръчва да не се замества кърмене,

Това не го бях 4увала. ЗаЩо?
Виж целия пост
# 11
Първоначално нямахме режим за твърдата храна.Вече гледам да въвеждам някакъв режим : сутрин към 10 , обяд към 1и30 и после към 5-6 или 7ч. зависи кога се прибираме от разходка.През останалото време се кърмим на поискване, суче доста активно въпреки , че си хапва добре и твърдата храна. Peace
Виж целия пост
# 12
Аз предлагам по малко от няколко дни, защото момата изявввяваше голямо желание. Предлагам и само веднъж на ден, не всеки ден, на обяд, когато и аз ям на масата с нея. Съобразявам да е половин час след кърмене, именно за да не замести. тя проявява ентусиазъм в началото, но след няколко лъжички губи интерес - и това ме устройва напълно, така съм сигурна че а) няма да се отрази на кърменето и б)яде новата храна, защото наистина го иска, а не защото е гладна, и спира когато вече не и допада. По-скоро се получава нещо като нова игра  Wink

Смятам до годинка да давам твърдата храна до два пъти на ден (плюс евентуално сед 9 мес. по нещо междинно за ядене с пръсти, и то по-скоро за усвояване на умението отколкото за наяждане) и тези два пъти да е с нас на масата, известно време след кърмене. По принцип я държим при нас по време на хранене от малка и мисля че социализацията в този период е поне толкова важна колкото манджата.
Виж целия пост
# 13
До годинката се препоръчва да не се замества кърмене,

Това не го бях 4увала. ЗаЩо?

  Grinning Защото:
- до годинката млякото трябва да е 70% от храната на детето, от това то има най-голяма нужда, за да расте и се развива правилно
- кърмата покрива абсолютно всички нужди, за това останалата храна е само за запознаване и добавка евентуално, за да може когато нуждите на бебето нарастнат да е готово за хранене и с твърди храни
- ако заместиш кърмене с твърда храна, значи пропускаш поне едно кърмене => гърдите не се стимулират достатъчно и постепенно кърмата намалява, а всички знаем колко е безценна тя за децата ни
- не е нужно да се затормозява бебешкото стомахче с големи количества твърда храна, тъй като енергията която би хвърлило в разграждането й би могла да отиде за растеж примерно
- освен това твърдата храна не само би могло да доведе до алергии, но и може да нанесе непоправими щети ако не сега, то в по-късен етап, тъй като стомахчето е пригодено да се справя с мляко а твърдата храна коства твърде много усилия. След годинката детето е далеч по зряло по отношение на развитието на организма си и въпреки това пак е нужно особено внимание в захранването и храненето. Ще мине много време докато започне да приема храните подходящи и за възрастни Grinning
Виж целия пост
# 14
До годинката се препоръчва да не се замества кърмене,

Това не го бях 4увала. ЗаЩо?

  Grinning Защото:
- до годинката млякото трябва да е 70% от храната на детето, от това то има най-голяма нужда, за да расте и се развива правилно
- кърмата покрива абсолютно всички нужди, за това останалата храна е само за запознаване и добавка евентуално, за да може когато нуждите на бебето нарастнат да е готово за хранене и с твърди храни
- ако заместиш кърмене с твърда храна, значи пропускаш поне едно кърмене => гърдите не се стимулират достатъчно и постепенно кърмата намалява, а всички знаем колко е безценна тя за децата ни
- не е нужно да се затормозява бебешкото стомахче с големи количества твърда храна, тъй като енергията която би хвърлило в разграждането й би могла да отиде за растеж примерно
- освен това твърдата храна не само би могло да доведе до алергии, но и може да нанесе непоправими щети ако не сега, то в по-късен етап, тъй като стомахчето е пригодено да се справя с мляко а твърдата храна коства твърде много усилия. След годинката детето е далеч по зряло по отношение на развитието на организма си и въпреки това пак е нужно особено внимание в захранването и храненето. Ще мине много време докато започне да приема храните подходящи и за възрастни Grinning


Мерси zа отговора, имаШ ли някакви линкове където мога да про4ета вси4ко това, може и на английски да е? Ще съм ти благодарна, понеже тук в Германия, където живея, не съм го 4увала а 4ета доста по върпоса....  Thinking  Тук каzват 4е феталните zапаси на желяzо свърШват към 6ти месец и zа това трябва да се по4не със zахранването. Не дават ей тъй, zа раzнообраzие или да опитвало детето, ами zаместват. Раzнообраzие не трябвало да има zадължително, просто трябва да е балансирано zа да се покриват вси4ките нужди на детето. Остават само сутриШното и ве4ерното кърмене (и ноЩното), другите се zаместват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия