Изпъкнал пъп при дете

  • 7 044
  • 5
Здравейте!
Дъщеричките ми са на 5г. каката и на почти 2г. малката.И на двете пъпчето е изпъкнало доста от самото им раждане.И на двете съм слагала от тези лепенки за пъпчета-имаха кратък временен ефект.Голямата съм я водила и на хирург-нямало проблем,ще се оправи с времето.Малката на хирург не съм я водила,преглеждал я е само педиатъра.На какво може да се дължи изпъкналия пъп,щом не е херния?!И възможно ли е да се оправи наистина с времето?Коремчетата и на двете не са малки,въпреки,че и двете не са пълнички.Хирургът ми каза,а също и съм чела,че се дължи на слаба коремна мускулатура.Как мога да я "засиля" тази мускулатура?Единствено когато имат разстройство и им хлътнат коремчетата се оправят и пъпчетата.
Виж целия пост
# 1
Пъпната херния при децата се проявява в пълен размер още след раждането. В бебешкия период лепенките биха могли да помогнат, но не винаги. Изпъкването на пъпа при по-големите деца е възможно, без непременно да има херния. Това се нарича кожен пъп. Той не е опасен и се оперира предимно по естетични показатели.
Укрепването на коремната мускулатура става с гимнастика, подходяща за възрастта. Нашите рехабилитатори могат да дадат добър съвет, но и по принцип съответните упражнения ги има в ръковоствата за отглеждане на деца.
Доведете момичетата. Аз приемам всеки ден от 13 часа.
доц.Бранков
Виж целия пост
# 2
Моят син е с изпъкнал пъп от раждането си. Някои лекари казват, че е херния други, че е кожен пъп. Кое е не знам! По някога самото пъпче е пълно с въздух и се усеща на пипане. Не мога да ти дам адекватен съвет тъй като виждаш, че и аз не мога да разбера кое е херния или кожен пъп.
Виж целия пост
# 3
Доктор Оги,благодаря за отговора!В момента живеем в Плевен,но ще доведа децата при първа възможност.Аз съм чела,че е хубаво да спят по корем,вярно ли е?Голямата спи така от бебе.Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 4
здравейте,

нашата малка мишка и тя има изпъкнал пъп. Доктора каза 4е е нормално и щяло да се оправи. Искам да питам тези които от Вас са имали този проблем да ми кажат как и след колко време са се оправили?

10х!
Виж целия пост
# 5
И  малката ми дъщеря е така, след консултация с хирург ни казаха точно същото каквото е написал Doktor Ogi .
И че след време когато порасне и ако я притеснява много, се прави една козметична операция.
За гимнастиката - педиатъра ни каза, че може да и правим коремни преси,
легнала по гръб и за ръчичките да я повдигаме или по -скоро тя сама да се набира,
до колкото успее, за да се стяга мускулатурата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия