"Диета" за бременни...

  • 18 827
  • 18
Чух съвсем случайно, че съществува диета за бременни! Диета не като общо приетият израз "диета", а начин на хранене! Та във въпросната диета се описва  на кои храни е добреда се набляга в отделните месеци( седмици)!

Ако някой може да ми помогне с линк/инфо и т.н., ще съм му много благодарна! Hug
Виж целия пост
# 1
Аз попаднах на лекарка, която много държеше да консумирам определени храни и ми обясни дори кое за какво е. Аз не всичко запомних де, но ако се спазва бебенцето си получава необходимите вит. и вещества, а мамата не дебелее. За орехите помня, че са мн. полезни за мозъка на плода (а аз мразя орехи, но мъжа ми като разбра, че бебето уж щяло да бъде по-умно и не ме оставаше на мира, докато не ги изям  Sick)  Та ето ти и нея>
300 гр. извара, 200 гр. сурови орехи, спанак, броколи,белтъка на 1 сварено яйце, обесени ядки в 1 л. прясно мляко, 3 пъти седм. скумрия на скара или фурна, 2 бр. грейпфрут, чай от малина.
Аз лично смятам, че тези количества са непосилни, но се стараех да ям колкото мога от тези храни, като разбира се си хапвах и други неща, но тези винаги присъстваха в менюто ми. Само да кажа, че може би благодарение и на това качих само 14 кг, а родих 4.150 и сина ми сега е голям живак, да не му е уроки  Hug Ако имаш някакви въпроси можеш и на лични да ми пишеш. Успех и леко бременеене
Виж целия пост
# 2
Мерси за отговора ти  bouquet
 а  това което си дала
300 гр. извара, 200 гр. сурови орехи, спанак, броколи,белтъка на 1 сварено яйце, обесени ядки в 1 л. прясно мляко, 3 пъти седм. скумрия на скара или фурна, 2 бр. грейпфрут, чай от малина.
трябва да се яде всеки ден ли? newsm78


 а коя е тази докторка? Thinking
Виж целия пост
# 3
  Четох миналата седмица в едно женско списание за храните,на които трябва да набляга бременната newsm78-като се прибера вкъщи,ще проверя и ще ти пиша Peace
  По принцип,аз се старая да се храня разнообразно,което мисля,че е най-важното условие и гаранция,че бебето си набавя всичко необходимо-още повече,че то черпи от нашите запаси това,което му е нужно-дефицита на някои витамини и минерали по-късно може да се отрази на майката,не на детето Naughty
Виж целия пост
# 4
таzи Диета ми иzглежда глупава  Rolling Eyes
 zwezdi4ka яж от вси4ко по малко, плодове и zелен4уци колкото иска6, мле4ни продукти не трябва да липсват, месо съ6то. иzбягвай пържено и многото сладко. тестените иzделия съ6то да не са твърде много
Виж целия пост
# 5
таzи Диета ми иzглежда глупава  Rolling Eyes
 zwezdi4ka яж от вси4ко по малко, плодове и zелен4уци колкото иска6, мле4ни продукти не трябва да липсват, месо съ6то. иzбягвай пържено и многото сладко. тестените иzделия съ6то да не са твърде много

И аз така мисля. Балансирано хранене, повече зеленчуци и плодове. Не се лишавай от нещата, които харесваш, но и не прекалявай и не си мисли, че похапваш "за двама". Бебето си взема от мама, каквото му е необходимо. Peace
Виж целия пост
# 6
SOPHI , ще чакам с нетърпение да ми пишеш Hug  bouquet


Момичета, аз съм далеч от мисълта да си ограничавам яденето откъм разнообразие... но например когато се оформят зъби и кости да се набляга повече( но не само) на сирене и млечни продукти да речем и тн....
Мисля, че да се знаят тези неща не е излишно да се знаят ....или поне на мен са ми интересни Thinking
Също така се надявам да не ме хване лакомията ( в по-късните месеци) и да ям за двама... за сега съм още на вълна  Sick и за ядене се сещам когато мъжО викне..."умираааам от глаааад, вече" Joy
Виж целия пост
# 7
мисля, 4е няма такова не6то като например 1ви месец яж пове4е сиресе, 2ри емсец яж пове4е свинско, 3ти месец пове4е портокали .......................... така или ина4е бебо си вzима вси4ко, което му трябва, а това дали остава zа теб е друг въпрос  Wink
Виж целия пост
# 8
  Не,не Naughty-това,което четох не беше диета в буквалния смисъл на думата-по часове,дни,месеци и т.н.-по-скоро се обясняваше на кои храни да се набляга,кои да се избягват и т.н...Абе,ще пиша по-късно,като се снабдя с въпросната статия,публикувана от лекар Wink-наизуст не искам да говоря
Виж целия пост
# 9
Ееее, само не ми издирайте очите за диетата дето пуснах.  PraynigАз също я намирам пресилена и не смятам, че една бременна жена трябва да яде по диета, но за всички тия продукти четох на различни места, че действително са много полезни. Аз затова си хапвах плодове и това-онова, като гледах все пак поне част от тия неща да са в менюто ми за деня. И такива неща като "на тебе може да не ти се яде, ама на бебето " нямаше при мен. Дано да сте ме разбрали какво искам да кажа!
Иначе не смятам диетата като цяло за  глупава, защото все пак си е насока за полезните неща.
А докторката си е от Варна, с нея раждах дори и съм много доволна.
Виж целия пост
# 10
Аз разчитам организма ми да ме ръководи в това какво му е необходимо - в началото на бременността ядях основно зеленчуци, във втори месец около 2 седмици налитах на варени яйца, след това преминах през периоди на рибна зависимост. Имах период, в който налетях здраво на кашкавала (а преди не го понасях суров), период, в който умирах за различни видове ядки. Сега повече пия прясно мляко и айряни, но здраво съм наблегнала на месата - ако не хапна мръвка за обяд, все едно не съм яла. Рибата по принцип гледам да си я хапвам постоянно, че нали съм си морско чедо Wink
Виж целия пост
# 11
Ям само това което ми се яде и когато ми се яде и ме съм качила много килограми. Като кажете трябва да присъстват тези или онези храни, организма сам ти показва от какво има нужда. Например всички говорят, че многото мляко е полезно аз много го обичах преди да забременея и си го хапвах с  голямо желание сега не мога да го ям дори ми се повдига от него и какво да правя да го ям и да го връщам защото било полезно за бебето, това са глупости.  Не се насилвайте с яденето хапвайте каквото ви се иска, но в умерени количества, аз правя така и се чувствам добре.
Виж целия пост
# 12
Net,  абсолютно подкрепям Peace

И аз мисля, че не бива да се насилваме да ядем неща, които не ни се ядат или пък да избягваме любими неща. Естествено, всичко в умерени количества и всичко ще е наред Simple Smile
Виж целия пост
# 13
 Ето,че намерих въпросната статия относно храненето на бременната жена Peace и ще резюмирам какво пише в нея WinkАз ви пиша какво прочетох-вие решавайте как ще се храните Grinning
  "Бъдещата майка трябва да е наясно, че в началото на бременността в организма й трябва да се натрупат запаси от хранителни вещества.Осигурява ги всекидневният прием на добре балансирани храни,съдържащи въглехидрати,протеини,мазнини,витамини и минерали.Това не означава,че количеството на храната трябва да е два пъти повече Wink
   Подходящи белтъчини са нетлъстите меса,пиле,риба,яйца,всякакви млечни продукти с невисока масленост,боб,леща,грах,соеви продукти,ядки.Необходимо е 20% от енергията на бъдещата майка да се осигури от качествени протеини ,които са и основен градивен елемент от клетките на плода.Въглехидратите трябва да са с нисък гликемичен индекс-те създдават чувство за ситост и не водят до лесно натрупване на излишни мазнини.Такива са пълнозърнестият хляб,макарони,овесени ядки,плодове и зеленчуци.
  Сладкишите,шоколадът и сладоледът да се консумират,когато желанието за тях е силно Wink
   Особено важни за бременните са цитрусовите плодове,шипките,червените чушки,броколите,спанакът и доматите-поради високото съдържание на вит.С.
  Присъствието на мазнини в менюто на бременната е задължително,но такива,съдържащи полиненаситени и мононенаситени омега-есенциални мастни киселини-риба/2-3 пъти седмично/,маслини,зехтин,сурови ядки,слънчогледово семе,соя.
   Изграждането на костния скелет на ембриона започва особено интензивно в последните 3 месеца на бременността,затова бременната жена се нуждае от 1200-1500 мг калций дневно-всекидневно трябва да се изпиват 2-3 чаши прясно мляко,да се яде кисело мляко и сирене.
   Често по време на бременността се развива анемия и тогава се налага допълнителен прием на желязо-набавя се от черен дроб,червени меса,риба,яйца,бобови.
   Бъдещата майка е необходимо да консумира храни,богати на фибри-черен хляб,овесени ядки,покълнали зърна,мед,ядки,плодове,зеленчуци...Достатъчно течности-1.5-2 л. вода на ден."
                                                                                     д-р Ваня Евтимова-хомеопат
Виж целия пост
# 14
такааа сега да zапо4нем раzбора по zа4ертаването на храните
например бобовите обраzуват гаzове, от там и контракции
4ерен дроб съдържа твърде много вит. А
плодеве с костилки / виж zа бобовите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия