Една шантава идея - какво мислите?

  • 1 622
  • 9
Излишно е да казвам че съм регистрирана. Не се включвам с ника си, защото много мои познати пишат във форума, а не искам идеята ми да става известна из кръга от познати и роднини, преди да я избистрим окончателно.

Ето накратко за какво иде реч :
След известно време ние правим 10 години от сватбата, а сестра ми 5 години. Датите на годишнините ни са една след друга. И двете не сме имали църковни сватби, а много искаме. Решихме да  използваме повода за да се оженим и църковно, да направим една сладка двойна сватба, да поканим гости - приятели и най-близки. С хубави официални рокли , с много настроение.
Да, ама... нещо подробностите ми се иска да поизбистря, да обсъдя с някой. Иска ми се погледа отстрани, за което моля за Вашата помощ ?

Как виждате в подробности такава сватба? Колко гости? Най-близки роднини и много приятели ? Обедна или вечерна? Купон на шведска маса или традиционно похапване в ресторант? Роклите - чисто сватбени или изобщо не? Трябва ли двете да сме в тон? Църквата е в провинцията...трябва ли да осигуряваме хотел на гостите? Ние ли го поемаме, как е редно? нещо специално за което се сещате ? как да включим децата в ритуала?
Изобщо - допада ли ви идеята ? Мислите ли че е осъществима?

Всякакви мнения ще са ми от полза. Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 1
Как виждате в подробности такава сватба? Колко гости? Най-близки роднини и много приятели ? Обедна или вечерна? Купон на шведска маса или традиционно похапване в ресторант? Роклите - чисто сватбени или изобщо не? Трябва ли двете да сме в тон? Църквата е в провинцията...трябва ли да осигуряваме хотел на гостите? Ние ли го поемаме, как е редно? нещо специално за което се сещате ? как да включим децата в ритуала?
Изобщо - допада ли ви идеята ? Мислите ли че е осъществима?

На мен идеята ми допада,даже много.Бих предпочела родителите и само приятели да поканя,да е вечерна,може в ресторант.Роклите да си еднакъв модел,но различни цветове /говоря за булките/,децата ще са шаферчета,също с еднакви облекла с различва цветова гама,за да има свежест и пъстрота в празника.Не мисля,че е необходимо да се осигури хотел за гостите...всеки си прави сметка как и къде ще пренощува,не е нужно вие да се обременявате с това.

Пожелавам ви прекрасен празник и ще чакаме снимки,а относно идеята coolcool
Виж целия пост
# 2
Хубава е идеята.
Според мен роклите просто не трябва да са бели тип принцеса, всичко друго ми се вижда адекватно.
Струва ми се също,че е редно вие да поемете разходите по хотела за гостите, но също така ,при положение,че бракът е църковен, според мен не трябва да се канят огромен брой хора, а просто най-близките ви роднини и приятели, още повече,че роднините ще са едни и същи Grinning За мен също вечерна сватба е по-добрия вариант, но не шведска маса - твърде студено ми се вижда и не го свързвам с църковен брак - по-добре е уютен ресторант.
Това, разбира се, са моите виждания  Grinning
Виж целия пост
# 3

 Идеята ти е прекрасна.Аз лично бих заложила на рокли в различен цвят и модел, с някакъв свързващ елемент между двете/еднакви аксесоари,шапчица,ръкавици,бижу,колан,шал,чанта/. Гостите сами да осигурят нощувката си, а и ако са само най-близките приятели и роднини предполагам че няма да им е трудно да се организират с превоза и да се върнат обратно след празненството.
Виж целия пост
# 4
Прекрасна идея, мила.
Имам приятели, които го направиха-след дълъг брак, сключиха църковен, с децата шафери, изобщо... отдавна не бях прекарвала толкова добре.
Относно хотела и поемането на разходите по престоя на гостите, зависи от материялния ви статус, разбира се, но ако можете да си го позволите- така е редно, да поемете разходите. Ние също правим понякога партита извън града и поемаме на гостите хотела.
Моят съвет е да намерите някъде около манастира /църквата/ подходящ комплекс хотелски и да се договорите със собственика- ние така правим и не излиза чак толкова скъпо  Hug
Отделно за церемонията бих препоръчала истинска сватбена рокля, а за партито- коктейлна рокля, за да можеш да се забавляваш на спокойствие и да танцуваш.
По повод гостите- вида на партито зависи от поканените- ако организираш родата с родители, възрастни роднини и т.н. шведската маса би била истинско мъчение- да не говорим за вечерно- нощно парти. Можеш да предвидиш обяд в приятен ресторант с родителите и семейството на сестра си, после отделно вечерно-коктейлно парти с танци с младите роднини и близки приятели.
Ох, малко трудна задача постави, но се надявам да съм била полезна   bouquet
Само още нещо да не забравя- когато организираш парти- разгледай списъка на гостите и според тях избери вида на тържеството, т.е.
1. Възрастни и консервативни хора- маса с куверт и дневно парти.
2. Преобладаващи млади хора и на средна възраст- вечерно парти тип-коктейл на шведска маса  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 5
Идеята ти е много добра - в събота гледах сватбата на сем. Озбърн /от сериала по МТВ/ и ми се стори оригинално! Е, за тях това е просто още един повод за купон...
За вас   bouquet
Виж целия пост
# 6
Идеята ти никак не е шантава. Напротив! Според моя годишник за сватбите, 10-тата година е юбилея на цветята, а 5-тата година е юбилея на дърветата. Общото между двата юбилея е природата. От тук може да започнете подготовката, примерно, на тоалетите. Цветя, листа, аромати- всичко взето от природата. Самият двоен празник може да протече по протокола на една стандартна сватба, като началото вместо да е от някоя ритуална зала, да започне от църквата. Тук бихте могли да помислите за храмът, в който да се венчаете. До колкото ми е известно, канонът позволява сключване на църковен брак години след гражданския. Така, че трябва само да се договорите на място с поп. Списъкът с гостите може да бъде както ограничен ( в смисъл родители, братя, сестри и кумове), така и разширяван до безкрай. Зависи от вашите желания и възможности.
Ама се размечтах. Ресторант, с голяма зелена морава, наредени маси, жива музика, DJ... Сега се сещам, че на такъв празник ще получите и подобаващо празничи подаръци. За разлика от стандартната сватба, където младоженците влизат последни, на вашия празник вие може да посрещате гостите си. По този начин хем ще се чувствате като домакини на собствените си годишнини, хем ще получите подаръците и така ще избегнете "награждаването" (обиколката из масите). Може да се напише цял сценарий за протичането на самото тържество. Аз вече си го представям. Сигурна съм, че ще бъде хубаво. Запазвам си правото за следващо включване, защото темата много ми хареса.
Виж целия пост
# 7
....
Виж целия пост
# 8
здравей!
 
аз съм също такава с шантава идея, не си сама Peace
решихме да се оженим в църква, когато съм на 35 ( не фатално късно за бяла рокля), сега съм на 32. та, горе долу си представям вашата, като нашата  Hug

уточнявам и , че в момента не говоря за пари, а за идеи))

като цяло, сватбата - вечерна.
за коктейл 'българина' не е много дорасъл, хората обичат да 'седнат'.
ако все пак изберете коктейл, японската градина на хотел Кемпински е страхотно място за целта  Peace


- рокли:
не бели, принцески, по-скоро прави дълги, елегантни в кремаво , цвят шампанско..




- ритуала в Драгалевския манастир ( малко, стилно с малко гости, само най-близки роднини)

- ресторант при Орлите в София ( страхотна вечерна гледка към София вечер). Гости не повече от 60 -70 души.
снимката бледнее, но нея намерих...



Виж целия пост
# 9
Аз съм "За"!
Подкрепям идеята на Лени! Вечерна сватба,стилни рокли,най-близките хора!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия