кърмене и отслабване

  • 626
  • 10
здравейте доста си почетох из досега написаното за отслабване след раждане. Моля за вашето мнение кои диети са подходящи при положение, че все още кърмя.Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
според мене това са две несъвмеситми неща.Не се занимавай с диети щом кърмиш, ще видиш сама че след като спреш са кърмиш ще отслабнеш Peace
Виж целия пост
# 2
Влез във форум "Кърмене" и пусни една търсачка. Ще те засипе информация - в преобладаващата си част доста практична.

Аз лееееко не съм съгласна с горното мнение. Кърменето и отслабването се съчетават чудесно.
Виж целия пост
# 3
според мене това са две несъвмеситми неща.Не се занимавай с диети щом кърмиш, ще видиш сама че след като спреш са кърмиш ще отслабнеш Peace
При мен поне са несъвместими.Преди месец спрях да кърмя и едва тогава се заех с фигурата си,преди това все изпитвах глад.Явно е до организъм!
Виж целия пост
# 4
 Peace Несъвместими са.
Кърми си бебчето и немисли за килограмите. Има време за всичко  Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз пак съм контра.
Като си кърмачка, айде да ходиш като Джаба Mr. Green.
Тук са снимки все на кърмачки. Айде, разгледай ги и си прецени може ли да се кърми и отслабва. После пак ще си говорим. (а за една жена, която кърми дълго, като мен, с дете на 2 години и половина почти, да не мислиш, че е вариант да ходи 100 кила)!
http://bgmamma.multiply.com/photos/album/4
Виж целия пост
# 6
Отслабва се и още как!!! smile3521
Все още сме на изключително кърмене на поискване и към 3-я месец си бях върнала кг от преди втората бременност, т.е. бях преборила 18 кг.  Peace Сега ми остават 2-3 кг до формата преди първата ми бременност.
Много внимавам какво и по колко ям и понякога спазвам лунната диета. Към това се добавя тичането след децата и домакинстването, както и липсата на всякаква помощ, освен от съпруга ми. Формулата действа при мен! Освен това никога не съм била спортен тип и винаги съм имала склонност към напълняване.

Но с диетата подходи внимателно, т.к. при мен не се отразява на кърмата, но при теб може да е различно!
Виж целия пост
# 7
И аз ви завиждам на всички дето кърмите и слабеете  Hug
Аз, май не съм от късметлийките  Confused
Не ям кой знае колко, но ако един ден не се храня 3 пъти и не изпия един тон течности, цял ден гърдите ми са меки и вечерта нямам кърма  Sad
От сутринта преживям варено жито и ядки....Вече сънувам кошмари "Имам ли кърма"
Вече нямам корем като след раждането, но имам килца по подкръста много...
Ще слабея като спра да кърмя, дори не съм се теглила,за да не преживея шок...
Виж целия пост
# 8
благодаря ви за изказаните мнения! Аз също смятам, че не е невъзможно при кърмене да се прилага някаква лека диета. Казвам това, защото до 4 месец ядях от всичко и по много (без излишните сладки неща), защото все си бях гладна.  Бях доволна , че имам кърма и не качвам килограми.От 5 месец спрях хляба и леко ограничих количеството на всички други храни като запазих многото течности и все още си имам кърма. Може би защото вече замених обедното и следобедното кърмене с пюре и каша. 
Иначе винаги съм била слаба и със стегнато тяло. Сега имам да сваля около 6-7 кг, но най-вече да се преборя с коремчето (заради секциото). Наистина ми омръзна вече да съм дебела!  Mr. GreenТака, че всеки съвет е добре дошъл! Praynig
Виж целия пост
# 9
Нека уточним - наличие на достатъчно кърма не означава напрегнати и пращящи гърди!  Naughty Моите са били такива единствено в болницата и първите седмици.
Убедих се, че достатъчно кърма се гарантира единствено чрез кърмене на поискване, без вода, без захранване, без чайове и пр.  Peace В този ред на мисли, моята храна не се отразява на количеството кърма. А и нали знаете - колкото повече суче детето, толкова по-силна е лактацията, толкова повече калории гори майката, за да произведе кърма, т.е. толкова повече слабее!  Wink Но яко се тъпчем с храна - номерът със слабеенето определено няма да стане! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Все още кърмя Sunglasses,не съм пазила никакви диети,през бременността напълнях с 20 кила и 2 месеца след като родих ги смъкнах без капка усилие,но винаги съм била слабичка,ген Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия