Злоядо дете???

  • 987
  • 13
Ако има мами,които мислят че имат злояди деца и такива,които са минали вече през това ще ми бъде от голяма полза да науча повече.Синът ми от 6-7 месеца тотално намрази яденето.Сега е на 1г. и 8 мес.Единствено се храни с кисело мляко-пие по доста на ден,но е само това.А той е вече доста голям,а и не е нормално  да е само на мляко като новородено.А , и сок чат пат иска.Давам му Мултисаностол за да му се засили имунната защита,но апетит няма.Също така и аките му станаха абсолютно рядки,а и тена му е един блед.Дали да не направим някои изследвания,но какви?Дали не е период,който ще отмине???Ако знаете и някои хитринки за "прелъгване" ,моля споделете.Всяко мнение ще ми е от полза.Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Аз не знам как да те посъветвам, защото сме на същото дередже....синът ми от 1година до година и половина беше на кухня....тогава не мога да кажа, че ядеше с удоволствие но горе-долу си изяждаше яденетата...като стана на 1,5 каза не на всякакви манджи и почна да набива кисело мляко ( тогава започнах и да го отбивам не знам дали има връзка), стигали сме до кофичка и половина две на ден.... Rolling Eyes, ядеше чат-пат и сухари , за плодове и зеленчуци да не говорим.... Аз мисля, че малко и ние сме виновни, че му настоявахме да яде, сега сме го оставили и не му настовваме за това, което не иска да яде....но нямаме голям напредък  Sad, дори сега много не яде кисело мляко, набляга на сухите неща: солети, бисквити и сухари-как не му омръзнаха не знам.... Thinking
Днес интересно, че опита малко супичка, но номерът беше, че му дадох сам да яде....опитай и ти така...сипи му я чинийка и сам да се пробва да яде.... Успех!!!
Виж целия пост
# 2
Добре дошла в отбора Simple SmileЙоана караше два -три месеца само на сокове и малко кренвирши CrazyКакво ли не пробвах-Мултисаностол, пчелно млечице, да правя театри, да се ядосвам.Нищо не помогна.Твоето дете поне кисело мляко яде, а мойта мома не го поглеждаше.Спрях да се нервя и постепено апетит й се завръща.Сега пък е на вълна АМ Simple Smile.Съветът ми е да предлагаш, а пък ако не иска -не иска.И по възможност по-малко закуски между храненията. И най-важното -спокойствие Peace
Виж целия пост
# 3
нашият случай не е чак такъв, когато беше много топло ядеше само солети, краставици, маслини, кисело мляко и АМ. сега яде повече неща, но основно сухи, манджите не ги иска изобщо. днес обаче пуснах музика - детски песнички, увеличих малко звука и както беше на стола се заиграхме, после започнах да давам манджата от кухнята и изяде половината, вечерта пак така половин супка. не знам колко дълго време ще работи този номер, днес специално ми помогна.
усмех в борбата!
Виж целия пост
# 4
Организма му знае, явно сега има нужда от това което иска най - вече.
Мойта дъщеря като малка беше злояда. Сега макар и голяма си е все капризна и злояда. Ядеше определени неща, както и сега има свойте вкусове и предпочитания. Докато беше малка минаваха номерата с пеене, музика, театър и тракане по чинията, но сега няма как...Явно всичко си е въпрос на организъм.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за отговорите,ще пробвам номера с музиката-дано да проработи и при нас.И надявам се това да е период,който ще отшуми и един ден да забравя.
Виж целия пост
# 6
Режим....злоядите деца се оправят с режим..........точно през 3 или 4 часа предлагай храна и ще видим дали ще продължи да отказва...........в промеждутъците - нищо..........
Естествено хранителния режим трябва да е съобразен с нуждите на организма........

Примерно меню

закуска в 8:00- овесени ядки с масло и пасиран банан
обяд в 12:00- риба с орриз , лук , домат чушка, морков.....варено....или задушено с малко сол и зехтин.........
следобедна закуска в 16:00- крем нишесте с мляко и мъъъничко захар
вечеря20:00- чорба леща

като ожаднее предлагай първо мляко, после вода и на последно място някакъв сок
Виж целия пост
# 7
мога да дам и друга идея.Ние храним малкиия,като му даваме да си играе с играчките.Но не е много препорачително защотото яденето се превръща в игра...Но дано е в полза Big Ups Big Ups
Виж целия пост
# 8
и моят син е имал такива няколкомесечни периоди на неядене
и аз така все питах и не оставах доволна на отговори от типа "ще му мине от само себе си"
да, но е точно така
не го насилвай, предлагай му различни храни
виж тази бледност, за която говориш..... - може да му е паднал хемоглобина  Thinking
аз бих направила изследвания  Peace
Виж целия пост
# 9
Първо, изброените злояди деца умеят ли да дъвчат?
Второ, какво им предлагате за ядене?
Хранят ли се заедно с родителите?

В книгата на Л. Ковачева "Гладът - приятел и лекарство" има много добри съвети за това, как да се хранят децата. На тези, които са чували само за гладуването и са настроени срещу това, бързам да кажа, че за децата въобще не става дума да се гладува. Става дума за прости неща, като да седнете заедно да вечеряте, да се храните спокойно, полезно, да не тичате с лъжица след детето и тн...
Слагайте детето на масата с вас. Нека да яде само - ако се маже, слагайте лигавник или някоя стара дрешка. Нека ви гледа как се храните. Приготвяйте полезни неща, поднасяйте ги апетитно. Ако не ще да яде, не се карайте.
Аз съм бивше злоядо дете... И сега зная защо е било така. Майка ми ме е хранила с лъжица и в детската градина не съм умеела да ям, мислех, че госпожата ще ме нахрани. Госпожата ми се караше и ме наказваше. От това само се плашех и когато ме караха да ям насила, повръщах. Което пък развива отвращение към храната, и тн, и тн...

Вие познавате детето си най-добре. Огледайте се и ще разберете защо не яде - проблеми с дъвчене, нервност, липса на положителен пример...
Виж целия пост
# 10
Честно казано не ми идва на ум от къде дойде това злоядство.За отбелязване е ,че до 1год. и малко той беше от децата,които се хранят завидно.Чак е имало моменти в които съм си мислила да не би да прекалява.И в един момент-пълен обрат.А за дъвченето-той умее да дъвче добре,а и има 16 зъба,също така го оставям без междинни хранения за да огладнее и да пожелае да хапне,но пак няма резултат.А дали е възможно киселото мляко,което пие да го засища толкова много,че да не иска за това да се храни?
Виж целия пост
# 11
Кога го пие?
Ако е непрекъснато, най- вероятно  в това е проблема  Thinking
Виж целия пост
# 12
разбира се че засища киселото мляко, това са белтъци - те засищат  Wink
Какво количество всъщност яде на ден кисело мляко

Напълно съм съгласна с secretgarden и firebird за режима на хранене, и навиците на хранене, никакви междинни хранения със солети, чипсове и подобни боклуци, игри на вън, просто няма начин да не се нормализира положението  Wink
Виж целия пост
# 13
Разбира се, че засища, млякото е храна, не е напитка...
И то белтъчна храна. А ако го пие и със захар, направо работата е ясна.

Чувството за глад се получва от падането на кръвната захар. Ако детето я компенсира някак (пиене на сок, ядене на нещо въглехидратно, макар и дребно) кръвната  захар се повишава и детето не иска да се храни...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия