Свестен очен лекар в София

  • 161 368
  • 162
Моля, дайте координати на очен лекар в София, но да не е доц. Алексиева и д-р Русева, защото тях вече ги посетих. Става въпрос за мързеливо око, след операция, но вече нямам доверие и на двете. Ще ходя при руснаците в Младост 4, от филиала на очната клиника в Калуга, но искам и още един лекар, добър специалист. Може частен кабинет, може каквото и да е.
Виж целия пост
# 1
какво очакваш от прегледа?
Виж целия пост
# 2
Да ми кажат успешна ли е операцията и ако не е да ме насочат някъде, за да бъде следващата успешна и последна. Имам нужда от независим друг лекар, едната твърди, 4е операцията е направена добре и че с времето детето ще покаже как ще се развият нещата, а другата 4е операцията е нуеспешна и трябва друга такава..... Искам да разбера каква е истината и най-вече да намеря решение на проблема. Не искам дъщеря ми да е кривогледа, отгоре на всичкото поради хилядите проблеми с които се роди е много чувствинетлна и ранима, тази операция много я травмира и не искам само за пари някой да си прави експерименти.
Виж целия пост
# 3
Много съм доволна от др.Облашка.
Виж целия пост
# 4
Благодаря, а някой да е чувал нещо за фамилия Дъбови в Исул и доц. Михайлова от Окръжна болница?
Виж целия пост
# 5
Грешка, доц.Мишева от Окръжна болница, а не Михайлова, нещо пак не съм разбрала.
Виж целия пост
# 6

 Peace

Ние също водихме малката при нея  Hug
Виж целия пост
# 7
Пак съм аз ,но не се стърпях
И при Дъбов съм била-не си струва Peace
Виж целия пост
# 8
Пак съм аз ,но не се стърпях
И при Дъбов съм била-не си струва Peace
Да... е то не останаха лекари, май пак съм в задънена улица.
Виж целия пост
# 9
моят фаворит е д-рТопов.
Каква операция за мързеливо око newsm78, на теб ли?
На детето ли? Поясни Simple Smile
Виж целия пост
# 10
в 18 поликлиника в Сухата река има очна клиника на проф. Василева, аз водя децата при д-р Цонев. Много е надут, но е добър специалист.
Виж целия пост
# 11
моят фаворит е д-рТопов.
Каква операция за мързеливо око newsm78, на теб ли?
На детето ли? Поясни Simple Smile
Направихме операция на дъщеря ми. Тя е на 7 години почти. Алексиева я направи във "Визус" май се казваше клиниката. Не съм доволна и искам още някой лекар, но не ми се ще да е от Медицинска академия, защото едва ли ще плюе по Алексиева. Русева е от 3-та градска, от нея вече взех мнение, толкова ли няма някой лекар добър специалист. От каде е Топов?
Виж целия пост
# 12
операции за мързеливо око няма. Може би имаш предвид кровогледство?
Топов е от МА, а какво е значението дали някой ще плюе или не newsm78- и без да се коментира, може да се свърши работа.
Виж целия пост
# 13
операции за мързеливо око няма. Може би имаш предвид кровогледство?
Топов е от МА, а какво е значението дали някой ще плюе или не newsm78- и без да се коментира, може да се свърши работа.
Има,има
Мързеливо око всъщност не е диагноза,предполагам точно ти знаеш че говорим за т.нар. амблиопия която винаги е придружена от кривогледство.А със и без коментар понякога така вършат работа че в чужбина се чудят как да поправят сътвореното от нашите велики офталмолози.А Топов е добър ,но когато види че операцията е правена от Алексиева ,гарантирам че ще каже че е успешна
Виж целия пост
# 14

 Peace

Ние също водихме малката при нея  Hug
И ние,  Peace водих малкия там и съм много доволна Hug
Виж целия пост
# 15
не съм съгласна, че амлбиопията е придружена винаги от кривогледство- почти винаги, да Wink.
Оперативното коригиране на кривенето НЕ лекува мързеливото око само по себе си.
Отношенията на лекарите няма да коментирам, преценете как да постъпите сами Peace
Виж целия пост
# 16
операции за мързеливо око няма. Може би имаш предвид кровогледство?
Топов е от МА, а какво е значението дали някой ще плюе или не newsm78- и без да се коментира, може да се свърши работа.
Има,има
Мързеливо око всъщност не е диагноза,предполагам точно ти знаеш че говорим за т.нар. амблиопия която винаги е придружена от кривогледство.А със и без коментар понякога така вършат работа че в чужбина се чудят как да поправят сътвореното от нашите велики офталмолози.А Топов е добър ,но когато види че операцията е правена от Алексиева ,гарантирам че ще каже че е успешна
Да затова се въздържам да ходя при друг лекар в МА, защото това и очаквам, а окото пак се криви и то месец след операцията. Зная, че по принцип при тези операции всичко зависи от организма ва детето слид това, дали мозъка ще направи контакт с окото и ще иска да го използва. Да, обаче трябва окото да е центрирано правилно, за да може да наслагва образите и тогава мозъка го използва. Когато това не е направено правилно процедурата се повтаря. Окото е право, не наслагва образите и тогава пак започва да се криви. Лекарите те казват, ами проблема е в детето и организма му, хайде пак ва операция, пак си плати и пак всичко отначало. Аз направих първата консултация 20 дни след операцията и детето вече кривеше окото. С две думи затова искам още един лекар.
Виж целия пост
# 17
не съм съгласна, че амлбиопията е придружена винаги от кривогледство- почти винаги, да Wink.
Оперативното коригиране на кривенето НЕ лекува мързеливото око само по себе си.
Отношенията на лекарите няма да коментирам, преценете как да постъпите сами Peace
Да операцията само спомага, но наистина не лекува. Проблема е и, че окото е по-слабо от другото но след дълги години закриване, упражнения и всичко възможно казаха, че остава операцията и пак упражнения, закриване и т.н. Само се питам има ли край това нещо
Виж целия пост
# 18
да, кати, определено ще има край, но точно сега трябва да сте много упорити!
След 1-2 години и да искаш, нищо няма да може да се направи.
Операциите рядко "центрират" очите, затова трябват упражненията после.
Не съм чула в МА да изнудват за пари пациентите, в Детско, имам предвид.
Бъдете упорити, стискам палци бързо да се оправите Peace
Виж целия пост
# 19
да, кати, определено ще има край, но точно сега трябва да сте много упорити!
След 1-2 години и да искаш, нищо няма да може да се направи.
Операциите рядко "центрират" очите, затова трябват упражненията после.
Не съм чула в МА да изнудват за пари пациентите, в Детско, имам предвид.
Бъдете упорити, стискам палци бързо да се оправите Peace
Аз съм ходила само при доц. Алексиева, но тя отказа да направи операцията в МА и каза, че там не оперира, затова отидохме в частната и клиника и си платихме. Аз исках в МА, защото ме беше страх от усложнения при операцията, а все пак голямата болница си е голяма болница, нищо 4е условията са по-лоши, а и това и под въпрос. Иначе правим всичко необходимо, закриване на окото, упражнения на тези апарати, които стимулират зрението /незная как се казват/. Абе май трябва Господ да е с нас. Много съм притеснена, а като си помисля че детето ми може да страда цял живот от това, че аз нещо не съм направила или съм изпуснала и просто полудявам.
Виж целия пост
# 20
никога не е лошо още една консултация да се направи.
И д-р Попниколова от Св.Анна е страхотна, ако искаш да търся координати.
Виж целия пост
# 21
никога не е лошо още една консултация да се направи.
И д-р Попниколова от Св.Анна е страхотна, ако искаш да търся координати.

В същата болница д-р Лолова.Много добър детски офталмолог.
За МА- май само Кемилев и Топов стават.Не знам, ако проблема е по заплетен в Б-я детските офталмолози не са на най-доброто ниво.
Виж целия пост
# 22
никога не е лошо още една консултация да се направи.
И д-р Попниколова от Св.Анна е страхотна, ако искаш да търся координати.

В същата болница д-р Лолова.Много добър детски офталмолог.
За МА- май само Кемилев и Топов стават.Не знам, ако проблема е по заплетен в Б-я детските офталмолози не са на най-доброто ниво.
Абе май наистина е така, но ще видим, благодяря за лекарите, ще помисля и ще отида още на едно място.
Виж целия пост
# 23
Препоръчвам др.Кючуков във Vision център работи /вече само обаче/
Виж целия пост
# 24
Препоръчвам др.Кючуков във Vision център работи /вече само обаче/


аз пък особено за дете не бих го препоръчала Confused
Виж целия пост
# 25
В същата болница д-р Лолова. Много добър детски офталмолог.

ахъм. Потвърждавам.  Peace
Ако имаш направление Номер3 от личен лекар, тя преглежда всяка сряда от 8:00--14:00ч. в Окръжна б-ца. Голяма лудница е обаче. Чакахме 4 часа за да ни дойде ред.
Ако не ти се занимава с чакане и направления : частен кабинет --> www.lolov.com

А какви са тези руснаци от Младост4? Би ли обяснила повечко...
Виж целия пост
# 26
В същата болница д-р Лолова. Много добър детски офталмолог.

ахъм. Потвърждавам.  Peace
Ако имаш направление Номер3 от личен лекар, тя преглежда всяка сряда от 8:00--14:00ч. в Окръжна б-ца. Голяма лудница е обаче. Чакахме 4 часа за да ни дойде ред.
Ако не ти се занимава с чакане и направления : частен кабинет --> www.lolov.com

А какви са тези руснаци от Младост4? Би ли обяснила повечко...
Обяснявам. Това е Филиал на Очната клиника на проф. Фьодорво в Калуга. Всеки месец идват в Младост 4 и преглеждат и така набират пациенти за клиниката. Намира се в Бизнес парк София, тел. 976-95-23 и 976-95-24. Лошото е, 4е немога да намеря родители вече ходили там или оперирали децата си в Калуга. Другата такава клиника е в Москва, но от там лекари не идват и става с кореспонденция с клиниката, което не е много удачно. Иначе престой на един родител с дете, визи, самолетни билети, хотел към клиниката и храна за 70дни излиза около 3500 лв. и отделно операцията тук са цените- http://mntk.kaluga.ru/departments.htm или http://www.mntk.ru/pages/index.php?id_page=34. Това ми е проучването до тук.
Виж целия пост
# 27
Грешка 7 дни, сложила съм една нула в повече.
Виж целия пост
# 28
мерси кати_к   bouquet
Виж целия пост
# 29
Здравейте Кати К, а и всички мами на дечица със сходни проблеми,
 Моята голяма дъщеря има проблем с дясното око и вече не знаем къде и при кого да ходим. Имаше насрочен ден и час за операция във Визус, при доц. Алексиева. Нещо обаче ме ядеше от вътре и осъзнах, че досега никой не ме е убедил, че такава операция е необходима. Та тя даже няма поставена диагноза!!! Затова решихме да  отложим операцията. Искам да чуя още едно мнение (иначе шесто поред) за и против операцията. Според мое проучване д-р Галя Димитрова от МА била добър оператор и детски офталмолог. Преглежда и в частен кабинет с/у 25 лв. в сряда след обяд. Това е което имам като инфо за сега. А вие ще споделите ли с мен и другите как се развиват нещата при вас. От сърце ви желая успех!!! mam-mim
Виж целия пост
# 30
следя темата с интерес,защото и аз търся очен лекар за дъщеря ми
преди време ни казаха че има киста на едното оченце,но не се налага операция
при прегледа наскоро в ма ни предложиха операция,дори искаха да ни определят час,но аз отказах заради малкия...а сега ме е страх да я заведа да я оперират,защото ту ми казват че не е наложително,ту пък да я махнат,не било нищо страшно Rolling Eyes
все пак ако я оперират,май съм съгласна на ма...
мисля да отида при д-р облашка и д-р лолова,за тях май има най-добри отзиви,за другите са противоречиви newsm78
Виж целия пост
# 31
Доц.А.Андреев,мисля че още работи в Транспортна болница.
Виж целия пост
# 32
Здравейте пак. Както се сещата операцията на дъщеря ми се оказа неуспешна. Това го каза самата доц. Алексиева и вече се налага нова, пак без гаранция за резултата. Сега окото е изместено на 15 градуса в обратна посока и това е положението. Лошото е, че втора операция е напълно безсмислена, ако самото зрение на окото не се подобри. Сега то е 0.2, а ако не се подобри това означава, че няма пак да се фиксира и вероятността да се изкриви пак е много голяма. С две думи пак съм объркана и вече тотално незная какво да правя.
Виж целия пост
# 33
доц.Мишева от Окръжна болница

Това лято вече споменатата д-р Мишева  прави оперция  на двете очи ( заболяването е глаукома) моята баба. Отзивите за нея са доста добри - жената е внимателна, обяснява всичко в детайли. Вярно първоначално я посетихме в кабинета и, но все пак ...  Ако искаш и не е късно, мога да потърся телефон и адрес.
Виж целия пост
# 34
Някой има ли опитс с операции за късогледство и кривогледсктво, но не в Българитя?
Виж целия пост
# 35
д-р Константинов и доц.Андреев- ОЧНА КЛИНИКА "ДЕН"
Виж целия пост
# 36
доц.Мишева от Окръжна болница

Това лято вече споменатата д-р Мишева  прави оперция  на двете очи ( заболяването е глаукома) моята баба. Отзивите за нея са доста добри - жената е внимателна, обяснява всичко в детайли. Вярно първоначално я посетихме в кабинета и, но все пак ...  Ако искаш и не е късно, мога да потърся телефон и адрес.
Ще ти бъда благодарна за координатите на д-р Мишева.
Иначе какво да кажа? След 4 дневен курс упражнения при доц. Алексиева на кюпърс апарат, надявам се да не бъркам названието, Кати не мръдна и ред от таблото да определяне на зрение и както си бяхме с мързеливото око на 0.2 там си и останахме. След изчетените сайтове и програми и след доста мислене стигнах до извода, че ми е необходима система за подобряване на зрението, а не добър оператор, който да намести окото за пореден път и то пак да се изкриви, защото мозъка не го използва. При Русева съм я водила 3 години на упражнения за стимулиране на зрението и ефект нямаше. Алексива твърдеше, че нейният апрат и най-добрия, но се оказа без резултат от скромната сума от 250 лв., а за съжаление не беше само при моето дете така. Това което си мисля и ще бъда благодарна, ако споделите опита си, че ако не подобря зрението просто е безсмислено да правя друга операция. От друга страна във всички англииски сайтове се пише, че мързеливо око се лекува със закриване и ситема от упражнения. Та по този повод трябва явно да намеря друга методика и упражнения, за да има ефект и подобрение на това зрение. Последното което реших, че ще пробвам, заедно със закриването на здравото око да я запиша на тези курсове на Норбеков. От доста хора чух, че за деца с проблеми с очите били много добри. Говорих с хора, които са постигнали невероятно резултати по тази ситема и се чуда дали да не опитам, защото и без това алтернатива май няма голяма. Какво е мнението ви по въпроса? Надявам се да не мислете, че полудявам, просто само от мисълта за втора операция без гаранция направо ми идва да крещя, а какво остава за детето ми......
Виж целия пост
# 37
Здравей Кати,
ще ти дам координатите на доц. Мишева, но нека само преди това ти напиша още нещо.
Аз бях при нея онзи ден, защото не виждам много ясно от известно време. Оказа се, че съм далекогледа ....... нооо и не само, ами дори и кисти зад ирисите на очите имам. Та тя ми изписа очила - диоптъра е + 0.59. Нищо страшно. Обаче моя близка приятелка, с която след това говорих ми препоръча първо да опитам курсовете на Норбеков преди да сложа очила. Тя е с диоптър -3.5. Каза, че е била с -4,5 преди курсовете. Момичето е страшно доволно от този курс. Тя го препоръча с идеята, че ако сега се сложат очила е много възможно далекогледството да НЕ  изчезне, а дори да стане по-лошо... Аз съм склонна да и вярвам, още една моя близка за кратко време след като беше сложила диоптър 0,56 го качи почти на 1.0 .  Не съм решила окончателно да сложа очила, но със сигурност ще започна с книгите и упражненията на Норбеков.
Д-р Мишева е добър лекар, добър хирург, аз в никакъв случай не оспорвам нейните  качества - не ме разбирай погрешно .... просто реших да ти споделя моя опит.
Ето и координатите на доц. Мишева : София, ул. Цар Симеон 27, GSM: 0888/452-035, служебен - 02/975-91-22, но за смените и  незнам.
Пожелавам успех, дано всичко е наред при вас и да се оправяте бързо Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 38
Благодаря за координатите. Аз всъщност просто чух от няколко човека, че са много доволни от нея и затова реших да издиря координатите. Нормално е всеки да има собствено мнение за даден лекар. Има родители, които смятат, че Алексиева е невероятна.... така че това са нормални неща. За Норбеков вече чета и една от книгите му, за да се поограмотя малко. Много залагам на този курс и наистина се срещнах с хора на които е помогнал за очите и се надявам и при нас да е така. Вярно, че е нещо нетрадиционно, но и хомеопатията е нетрадиционна, а от 7 години лекувам с ния детето си и съм изключително доволна, да не говорим, че смятам, че от много диагнози излезе само и благодарение на нея. Затова ще опитам и това, поне няма да навреди, ако не помогне.
Виж целия пост
# 39
кати, от четири упражнение по Кюперс няма да има ефект Sad трябва и да закривате окото през останалото време, но не веднага след манипулацията, тези неща са ми обяснени, предполагам.

Много скъпо ooooh!, направо ме разби. Модерен Кюперс- едва ли, принципън е еднакъв на всички апарати.

В Окръжна може да потърсите  д-рПопниколова- тя е детски офталмолог, наскоро се пенсионира, но работи там с касата, доц.Мишева не е с такъв профил по принцип.
Виж целия пост
# 40
Значи, упражненията бяха по три на ден, всяко по 10 мин. в продължение на пет дни.
Твърдяха, че от тези упражнения няма начин да няма ефект, а апарата е бил такъв, какъвто няма в друга клиника. Е та този апарат и магането с него струва колкото казах за двете очи. /на едно око е 150 лв./. Окото го закриваме всеки ден по 1-1.30 мин., защото иначе щяло да се изкриви другото. Като е закрито здравото я карам да рисува или да реди пъзели и т.н.
Виж целия пост
# 41
в 18 поликлиника в Сухата река има очна клиника на проф. Василева, аз водя децата при д-р Цонев. Много е надут, но е добър специалист.
mama hero доволна ли си от д-р Цонев, какво е мнението ти за него , предстои операция на сина ми при него и ще съм много благодарна за всякаква информация. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 42
Здравей kati_k
Дано не се включвам късно. Искам само да ти кажа колко сме недоволни от доц.Мишева. Направи неуспешна операция на майка ми и днес и каза "повече нищо не мога да направя, пази си другото око"  #2gunfire
Освен това никъде няма нейн подпис върху епикризта че тя е направила операцията.
Приема само в частния кабинет - щото е много заета. Там също не издава касови бележки.
По никакъв начин не можеш да докажеш че те е преглеждала.
Ще подавам жалба срещу нея в НЗОК.
Извинявай, но съм повече от бясна.
Дано не сте ходили вече при нея.
Виж целия пост
# 43
иди при Топов,това е истинският доктор,
той откри мързеливото око,той оперира,и той успя да махне очилата на синът ми  Hug
повярвай ми,минахме от всякъде,включително и през търговката Алексиева
Виж целия пост
# 44
иди при Топов,това е истинският доктор,
той откри мързеливото око,той оперира,и той успя да махне очилата на синът ми  Hug
повярвай ми,минахме от всякъде,включително и през търговката Алексиева

Отидох, но късно... С две думи диагнозите на дъщеря ми са объркани и 5 години съм правила неща които не е трябвало. Детето има нистагъм на дясното око и при закриването на лявото само сме задълбочавали нещата и това е. Русева "не разбирала" и не го е видяла, преди това проф. Янков го е описал, но след това Русева не го е забелязала. Доц. Алексиева нали и е "хоби" да оперира я е оперирала без да го забележи, защото не е разширила зениците на детето преди операцията и не я е прегледала като хората. Сега е с право око със зрение +0.1 и по-зла неможе да бъде, но и е на 7 години и сме изпуснали и последния влак за възстановяване. Сега сме на Атропинотерапия без каквата и да е гаранция, но се пробваме. Заведох я на курса на Норбеков и залагам на неща, които просто са последната ми надежда. Иначе тя си остава така, ако случайно окото пак избяга ще го "наместим" козметично, за да е красива и си живее с едно око +1 и друго 0.1, и това е. Хубавото е, че разликата в очите няма да увреди здравото око. Трагично, но факт и това само защото някои не разбира и не си е свършила работата, а аз от навършването и на 1 г.  я мъкна по очни лекари и всеки слага диагнози и правим какви ли не гимнастики, че за малко да я оперирам втори път, защото доц. Алексиева така каза и т.н. Е това е одисея нали? Вече дори не ми се пише. Май ме е яд на мен.
Виж целия пост
# 45
много съжалявам за това което преживявате  Hug
искрено се надявам това да остане само лош спомен,
дръж ни в течение,
успех thumbsup
Виж целия пост
# 46
Благодаря на всички включили се. Дано моята тема помогне на някой друг да не увреди детето си от това, че е попаднал на неподходящия лекар.
Виж целия пост
# 47
в 18 поликлиника в Сухата река има очна клиника на проф. Василева, аз водя децата при д-р Цонев. Много е надут, но е добър специалист.

И аз бих препоръчала Д-р Цонев от "Центъра за зрение" в 18-та п-ка!
Ако трябват координати, готова съм веднага да ги дам. Моля само да ми пишеш на лични.
Желая успех!
Виж целия пост
# 48
в 18 поликлиника в Сухата река има очна клиника на проф. Василева, аз водя децата при д-р Цонев. Много е надут, но е добър специалист.

И аз бих препоръчала Д-р Цонев от "Центъра за зрение" в 18-та п-ка!
Ако трябват координати, готова съм веднага да ги дам. Моля само да ми пишеш на лични.
Желая успех!
О да, *страхотни специалисти* са там,на мен ми препоръчаха да си направя ново дете,щото тва и без това нямало да вижда #2gunfire
Виж целия пост
# 49
Моля ви дайте ми телефона на д-р Мишева.Сега си спомням, че и други са казвали добри неща за нея. Аз също съм с глаукома.Трябва ми печен доктор. Зрението ми намалява и не мога повече да си правят експерименти.


Това лято вече споменатата д-р Мишева  прави оперция  на двете очи ( заболяването е глаукома) моята баба. Отзивите за нея са доста добри - жената е внимателна, обяснява всичко в детайли. Вярно първоначално я посетихме в кабинета и, но все пак ...  Ако искаш и не е късно, мога да потърся телефон и адрес.
[/quote]
Виж целия пост
# 50
Има една д-р Русева , но тя работи в болницата която е на Патриарха , до Френската гимназия - май Първа се води, та тя ни е семееен очен лекар и много деца е излекувала и оперирала ( вкл. и комшийското дете, дето бе със много голямо кривогледство, сега е пич и половина, голямо момче стана). И другата е д-р Нецова, пак в тази болница - и двете са много добри, успех!
Виж целия пост
# 51
Моля ви дайте ми телефона на д-р Мишева.Сега си спомням, че и други са казвали добри неща за нея. Аз също съм с глаукома.Трябва ми печен доктор. Зрението ми намалява и не мога повече да си правят експерименти.

Мая, извинявай, чак сега видях постинга ти - ами ето номера на доц. Мишева - 975-91-22. Това е номер в кабинета и в Окръжна болница. За съжаление нямам нейна визитка, за да ти дам и адреса на частния и кабинет. Той беше на една пряка на раковска, май "Св. Кирил и Методий"  беше улицата newsm78  Не помня точно.
Обадете се в Окръжна,  ще ви обяснят.
Успех ти пожелавам   bouquet , много е гадно това заболяване
Виж целия пост
# 52
Бих Ви препоръчала д-р Лиляна Димитрова от болница Токуда - като се има в предвид че около 2г. и 6м. сме били при Д-р Облашка (от нея също съм доволна) , ходихме при Галя Димитрова, при Бойкикиев, при д-р Цонев (за който мисля че е повече търговец отколкото доктор) и при много други. От д-р Лиляна Димитрова съм много доволна дори предстои операция на сина ми при нея след около месец. Успех.
Виж целия пост
# 53
д-р Кемилев - МА
Виж целия пост
# 54
Zdravey, spodelyam nesimpatyata za doc. Alexieva. Nie zavedohme deteto pri Dimitrova v Tokuda. Vidia mi se dobra, a d-r Markova? Moeto dete ima visoko dalekogledstvo i murzelivi o4i... Na 3 i 8 meseca e
Виж целия пост
# 55
здравейте, има чисто нова клиника на бул. България, където в момента разполагат с най-модерен лазарен апарат за очи! Миналата седмица лежах там за друга операция, но срещнах доста хора, които придружаваха близки за операция на очи! Всички бяха възхитени! Клиниката работи със здравната каса!
http://www.mbal-sofia.com/index.php
може да пворерите, как стоя нещата там!
УСПЕХ!!!!!
Виж целия пост
# 56
Попаднах на този форум случайно.Искам да споделя и аз за моят опит .Имаме проблем с очичките на малкият ми син.След прекарани два курса на упражнение в МА детето ми нямаше изобщо подобрение.Това беше между третата и четвъртата му годинка.А да не говорим за лекарите.Страшно съм разочарована от всички там.  След три дни на Атропин и понеже беше петък и докторката която трябваше да го гледа си тръгна и  и никой от докторите ,които бяха там не пожела да го прегледа ,детето ми стоя още два дни на Атропин  до понеделник,страшно почервенял от алергична реакция по цялото личице.Ми на какво прилича това?Та това е дете!След това се преместихме при др.Русева.Вече трета година ходим и правим упражнения през три месеца,в къщи закриваме мързеливото око  и през последната година вече три пъти намаляваме от диоптрите.Но сме много упорити.Бяхме +4.5 и +2,5 , сега сме +2.5 и +1.0, и всички сме много щастливи.
Виж целия пост
# 57
.....................в къщи закриваме мързеливото око...................

мисля,че правите грешка,
трябва да закривате здравото око,за да накарате мързеливото да заработи,
казано на наш език  Wink
Виж целия пост
# 58
Ми да ,закриваме здравото око,но в бързането да напиша съм допуснала грешка.Моля,да ме извините.
Виж целия пост
# 59
Ми да ,закриваме здравото око,но в бързането да напиша съм допуснала грешка.Моля,да ме извините.
Виж целия пост
# 60
СКЪПИ МАМИТА моля за телефон на д-р Кемилев от МА имам 2 дъщери на 6 и 7 ,тази на 7 има астегматизъм,разбрах че тои е наи...моля за да запиша час.10х
Виж целия пост
# 61
Дано някой ти даде по-точна инфо за д-р Кемилев. Все пак може да пробваш централата на Александровска болница 9230 / 1 и да поискаш Детски очен кабинет, откъдето пък да ти дадат номера на Кемилев или да ти кажат кога той ще е в кабинета.

Моят почти едногодишен син е пациент на д-р Галя Димитрова от същата клиника, изглежда много компетентна, мила и внимателна, чувствам се спокойна с нея. Миналата седмица ни оперира за вроден конвергентен страбизъм (и двете очички кривяха навътре към носа, дясното много, лявото едва забележимо), но едва след 1.5 мес ще знаем дали е успешно. Този вид страбизъм често води до загуба на зрението на окото, което не се ползва, а и след операцията е важно мозъкът да възприеме и задържи новото положение. Затова е оптимално да се оперира колкото може по-рано, между 8м и 1г, тогава и зрението си е още 100%, и мозъкът е все още по-пластичен. В клиниката имаше с нас 2 дечица на по 5г със същата диагноза, едното имаше 50%, другото едва 30% остатъчно зрение на кривото оченце. Сърцето ми се къса, като си помисля, че е било предотвратимо, ако имаха свестни лекари да ги насочат навреме Sad

Ние сме били и при д-р Цонев в център по зрение "Пашев" в 18 п-ка, той си свърши добре работата с диагностицирането на проблема, но после ни каза, че би оперирал едва след 3г възраст, защото анестезиоложката им "нямала опит с деца". Според мен тук беше коректно той да ни насочи към специализираната детска очна клиника, но не го направи. А и хич не ми харесва, че даже не ще и да чуе родителите за наблюденията им върху детето, а предпочита да ми разказва истории за операции на очите през 18 век, които изобщо не ме вълнуват в момента. Освен това в този център е лудница, чака се поне 1 час при записан час, с малко бебе. В детския очен кабинет на Александровска никога не сме чакали повече от 20 мин.
Виж целия пост
# 62
baby_neutral baby_neutral baby_neutralniakoi znae li saita na tokuda bolnica
Виж целия пост
# 63
доц. ДЕМИРЧЕВА -  исул   - наи- добрата офталмоложка в България ,  но много трудно е да я откриеш
Виж целия пост
# 64
бих препоръчала д-р облашка от вита  Peace
Виж целия пост
# 65
Прочетох внимателно темата.
Имате ли впечатления при лечение на възпаление на роговицата(кератит) на 5-годишно дете?
Спешно е.
Виж целия пост
# 66
Прочетох внимателно темата.
Имате ли впечатления при лечение на възпаление на роговицата(кератит) на 5-годишно дете?
Спешно е.

питай в тази тема,там предполагам Viki i mama ще ти отговори
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223262.0
Виж целия пост
# 67
baby_neutral baby_neutral baby_neutralniakoi znae li saita na tokuda bolnica
Заповядай  Hug

http://www.tokudabolnica.bg/
Виж целия пост
# 68
Някой да е чувал за проф.Маркова-офтамолог.Знам само името.Лекува стабизъм с очила.
Виж целия пост
# 69
Някой да е чувал за проф.Маркова-офтамолог.Знам само името.Лекува стабизъм с очила.

че то има ли друг начин за лечението му?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 70
Някой да е чувал за проф.Маркова-офтамолог.Знам само името.Лекува стабизъм с очила.

че то има ли друг начин за лечението му?  Rolling Eyes

добре но не го знам,помогнете ми.
Виж целия пост
# 71
Доктор Маркова преди години работеше в МА, сега не знам къде работи, може би все още си е там.
Виж целия пост
# 72
искам да попитам за клиниката и лекарите които правиха операция на очите мисля на  втората участничка в "Пълна промяна" по нова телевизия.племенницата ми е на 30 години и има далекогледство и астегматизъм.момичето иска да се оперира за да неноси очила и лещи.
Виж целия пост
# 73
Здравейте,
чета с много вним,ание и доста разтревожен вашите преживявания. Аз току що тръгнах по доктори на моето момченце му диагностицираха езотропия (конвергентен страбизъм).
Искам да разбера (специално от някой по "пристрастени") основно две неща:
1. защо никъде в Българиа не се споменава за лечение с т. н. ботулиничен токсин, което макар и да има около   70% успеваемост е много употребявано на запад. (ненаучно - доколкото разбирам става дума за инжектиране на ботулиничен токсин който парализирайки нужните мускули изправя зрението още от 6-7 месечна възраст и не се води за "операция" т. е не е инвазивно освен това изглежда няма особени негативни явления). Аз лично пробвах в Google и не мога да намеря повече от една страница за "ботулиничен токсин"?! Възможно ли е нашите медици да са толкова "назад"?
2. Каква е точната възраст за евентуална операция и верно ли е че използването на всякакви бендажи, лепенки и други упражнения може да поправи виждането но при всяко положение не и естетичния ефект за който е нужна операция?

Ще съм ви много благодарен ако някой вземе отношение по тези въпроси.
Виж целия пост
# 74

Ще съм ви много благодарен ако някой вземе отношение по тези въпроси.

най- добре питай в тази тема   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239260.0
Виж целия пост
# 75
Момичета,бихте ли ми препоръчали добра очна лекарка в София,която се занимава с премахването на перде.На леля ми и направиха такава операция,но нещо са объркали лекарите и не са успяли да и поставят лещата и сега има голяма опасност да ослепее.Предварително благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 76
Момичета,бихте ли ми препоръчали добра очна лекарка в София,която се занимава с премахването на перде.На леля ми и направиха такава операция,но нещо са объркали лекарите и не са успяли да и поставят лещата и сега има голяма опасност да ослепее.Предварително благодаря за отговорите!
Най добър в катарактите е доц.Андреев-очна клиника Ден,ул.Росица 21
http://www.eyeclinic-den.com/
Успех Hug
Виж целия пост
# 77
ботулиничен токсин който парализирайки нужните мускули изправя зрението още от 6-7 месечна възраст и не се води за "операция"
Първо-ботуЛИНОВ токсин или тъй наречения Ботокс,който се използва и в пластичната хирургия
Второ-Защо смяташ, че единствено мускулите са виновни за изкривяване на окото/не можем да изправяме зрението Mr. Green,а окото/.Не мислиш ли ,че окото се изкривява по някаква причина,здраво око едва ли ще хукне навън ,просто ей така.Отговори си на тези въпроси и тогава търси чудодейни методи.И не съм съгласна ,че на запад прибягват веднага до ботокс/моето дете също се лекува назапад и нищо такова не се случва Wink
И трето-Ботокса може да предизвика алергична реакция,изключително тежка,няма антидот,вярно много са редки случаите,помисли си Peace

Естествено ,питай и д-р Константинов, Мони* ти е дала линк,но ако искаш регистрирай се и ще поспорим Wink Peace
Виж целия пост
# 78
Благодаря ти,Вики и мама!!!
Виж целия пост
# 79
Здравейте,
преди известно време забелязах, че синът ми на 1 г. 7 м. си криви едното оченце.Отидохме на очен лекар в МА. Попаднахме на д-р Чернодринска. Прегледа го и ни изпрати в клиника Визус(да купим от там Атропин). Зачудих се само там ли ги има тези капки. След като разширихме зениците отидохме на преглед и тя установи , че няма увреждания на очите и всичко е наред, но трябва да оперира и двете очи заради кривогледството. Иска ми се да отидем и при друг очен лекар, но не мога да реша при кой.
Виж целия пост
# 80
ами и нас чернодринска искаше да ни оперира, може би защото майка и има частна очна клиника/точно визус/, или по друга причина, не знам, но после двама лекари бяха категоично против, даже ми обясниха че в нашия случай белега след това ще е по- голям от образованието, което е на оченцето, не расте и не пречи по никакъв начин на детето ми
така че се консултирай с друг лекар на всяка цена, препоръчвам ти топов, димитрова от МА или друг, например облашка във вита- това са все имена, за които има само добри мнения във форума и на които се доверяват много майчета
Виж целия пост
# 81
След като отидохме във Визус ми стана ясна цялата схема. В МА не ми взеха направлението, взеха го в тяхната си клиника. След прегледа ми каза да отида и да запиша час веднага за операцията. Каза ми да си взема направление от личната лекарка и между другото да си приготвя 500 лв за операцията. Та веднага след прегледа реших, че повече няма да стъпя при нея.
Виж целия пост
# 82
ужас, но лощото е че когато ходиш в МА не можеш да знаеш при кой ще попаднеш
аз затова вече ходя в частния на топов, давам 20 лв, ама не вися от 7 сутринта пред кабинета и накрая да попадна на тази нагла печалбарка, дето беше готова да ми оперира детето без нужда само и само да изкара някой лев, а после кой знае какво щеше да стане
сега се сещам да я сложа в черния списък, досега не знам защо не съм го направила
Виж целия пост
# 83
Аз също смятам да отида в частния му кабинет. Чудя се дали да му казвам, че съм ходила при Ч. Не ми се иска пак да разширяваме зениците. Когато слагахме атропин получи алергична реакция и се поду цялата му глава.
Виж целия пост
# 84
е щом е имал алергична реакция, как няма да кажеш?!аз лично казах че съм ходила в кабинета в МА и съм попаднала първо на Димитрова, втория път на чернодринска и какво ми е казала всяка от тях
засега съм се спряла на топов, но има и други, разгледай белия списък и реши
Виж целия пост
# 85
Топов наистина е добър избор  Peace
Виж целия пост
# 86
А къде се намира кабинетът му?
Виж целия пост
# 87
точно срещу пирогов, пусни търсачка и ще ти излезе адрес и телефон
Виж целия пост
# 88
Здравейте,
преди известно време забелязах, че синът ми на 1 г. 7 м. си криви едното оченце.Отидохме на очен лекар в МА. Попаднахме на д-р Чернодринска. Прегледа го и ни изпрати в клиника Визус(да купим от там Атропин). Зачудих се само там ли ги има тези капки. След като разширихме зениците отидохме на преглед и тя установи , че няма увреждания на очите и всичко е наред, но трябва да оперира и двете очи заради кривогледството. Иска ми се да отидем и при друг очен лекар, но не мога да реша при кой.
Доц. Наталия Петкова-МА, д-р Любомир Александров-Ц-ца Йоанна-много старателни и компетентни
Виж целия пост
# 89
С две ръце гласувам за Топов!
Виж целия пост
# 90
Благодаря на всички мами. Вече записах час за преглед при Топов.
Виж целия пост
# 91
Здравейте,
искам и аз да споделя опита си от ходенето по мъките т.е. търсенето на свястни детски офталмолози. Дъщеря ми кривеше едното око и започнах обиколката - д-р Русева от 3-та градска - искаше да оперира детето на 1 годинка, но аз се изплаших и реших да изчакам. Доц. Мишева от Окръжна (добър избор за възрастни) не успя да постави точна диагноза и препоръча закриване на здравото око (да лекуваме мързеливо око)- не успях да принудя малката да изтърпи това и спряхме. Доц. Алексиева може да е добър специалист, но е абсолютна комерсия и се отнася с децата като с предмети.  И след още 1-2 не така големи "светила"  и опити да закриваме здравото око попаднахме на д-р Топов, който постави диагноза "хипопластична папила" или нещо подобно, което означава, че това око няма зрение изобщо и няма смисъл да се закрива здравото. Направи операция в МА, която е само козметична и ми обясни подробно ситуацията. Пари не ми е искал за нищо. Просто сложи в джобчето си комерсиите с титли, които не можаха да поставят диагноза, защото детето не стояло мирно за да го прегледат. Сега ходим на профилактични прегледи в частния му кабинет и горещо го препоръчвам .
Виж целия пост
# 92
Аз обаче съм много доволна от д-р Русева.Тя е човекът,който ме спаси от ослепяване като дете и оправи ужасното ми кривогледство.Аз съм нейна пациентка от 20 години/бях на осем,когато за първи път се видях с нея/.Изключителен човек и професионалист!
Виж целия пост
# 93
Извинявам се, че вдигам наново темата. Изпращат ни на очен заради конюктивит с неизяснен произход. Педиатъра каза или в Трета градска или МА-каква е процедурата в МА? Може ли да се избере лекар при който да се влезе или който се падне? Че нещо се наплаших от коментарите тук.
Виж целия пост
# 94
аз доколкото знам е който се падне
отиваш рано сутринта- около 7 часа, и си взимаш номерче от регистратурата
важи само за деня
после чакаш с детето за прием
повечето лекари там са много добри специалисти, само чернодринска избягвай на всяка цена
Виж целия пост
# 95
Благодаря HugЯвно ще трябва да чакаме таткото да се прибере, с бебето на ръце няма да стане.
Виж целия пост
# 96
Мога да ви препоръчам,като изключително добър офталнолог(поне за мен) д-р Нелидия Танева,работи в кл.Грийнберг на гърба на 25ДКЦ,изключително мила и отзивчива жена!Направи ми впечатление,че непрекъснато се интересува от най-новото в офталмологията и джи пи то ми винаги се съобразява с нейното мнение
Виж целия пост
# 97
аз доколкото знам е който се падне
отиваш рано сутринта- около 7 часа, и си взимаш номерче от регистратурата
важи само за деня
после чакаш с детето за прием
повечето лекари там са много добри специалисти, само чернодринска избягвай на всяка цена

Благодаря за съвета, който ми даде-добре че отидохме в 7, та бяхме първи, после стана митинг. Номерцата ги раздава сестрата в самия кабинет-тя благоволи да пристигне в 8 и 20(започват в осем), а докторката-в 9 #Cussing outИ нали сме си късметлии, се оказа точно Чернодринска, разбрах го от рецептата. Иначе, за прегледа нямам забележки, нуждаехме се от капки за алергичен конюктивит. Но заедно с нас прегледа набързо още двама Rolling Eyes
Виж целия пост
# 98
няма защо   bouquet
не се ядосвай, щом не сте с толкова тежък случай и чернодринска става Hug
наистина малко е неприятна организацията с номерцата, но все пак специалистите си заслужават чакането
успех и дано нямате повече нужда от лекари
Виж целия пост
# 99
Благодаря  bouquetВесели празници.
Виж целия пост
# 100
Бих могла да препоръчам горещо д-р Захариева (има частен кабинет на "Клокотница"). Преди повече от 10 години какви ли не светила ме бяха наплашили, че едва ли не ще остана без зрение. Когато отидох при нея се оказа, че имам най-обикновено ученическо късогледство и от многото четене вдигам рязко диоптрите. Сложи ми контактни лещи, от 10 години ми следи очите и за цялото това време съм качила диоптрите с 0,50, което направо е нищо (преди това ми нарастваха с 3 за година). Много внимателен лекар, изключителен професионалист. Тя установи и какъв проблем има свекърва ми и й препоръча да се оперира, сега свекърва ми има прекрасно зрение. Не знам обаче дали се занимава с деца, със сигурност ще я питам, защото дъщеря ми криви очички.
Виж целия пост
# 101
Съвсем се обърквам вече ThinkingДетето вече е на 13 и пол.год.Като всяка майка и аз потърсих второ мнение и сега си имам три различни Shockedот три добри докторки д-р Попниколова от св.Анна,д-р Чернодренска и д-р Попова и двете от националния детски офталмологичен център. newsm78
Виж целия пост
# 102
Чернодренска не я брой
Виж целия пост
# 103
Здравейте мили мамчета!
Ноември живот и здраве ще раждам за първи път. Имам притеснения свързани със зрението, поради травма на дясното око и смесен астигматизъм с диоптър -4.5 и + 1.5. Четох, че при късогледство над -3 диоптъра се препоръчва раждане със секцио. Бихте ли ме насочили към добър офталмолог в тази сфера?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 104
Здравейте мили мамчета!
Ноември живот и здраве ще раждам за първи път. Имам притеснения свързани със зрението, поради травма на дясното око и смесен астигматизъм с диоптър -4.5 и + 1.5. Четох, че при късогледство над -3 диоптъра се препоръчва раждане със секцио. Бихте ли ме насочили към добър офталмолог в тази сфера?
Благодаря предварително!
Доц.Анета Мишева в МБАЛ"Св.Анна"(бившата окръжна),петък мисля,че има приемен ден на 1ет,но пак провери
Виж целия пост
# 105
Благодаря много за експресния отговор! Hug
А да попитам също Embarassed Сега съм в края на шести лунарен месец, рано ли ще е ако отида сега на очен лекар или трябва да е последните месеци от бременността? Просто искам да съм по отраничко наясно, за избора на болница и лекар според това дали се очаква нормално раждане или секцио?
Виж целия пост
# 106
Д-р Венцислав Цанков в Нови Искър - 0888252378. Работи в поликлиниката на Нови Искър, но не помня кое дкц беше. Може и с направление от личен лекар. Търсила съм лекари - офталмолози за себе си и след като смених доста мога да кажа, че за сега съм доволна от него. Малко ми е далече, и кофти се стига до там, но за мен поне си заслужава все пак ходя само веднъж годишно и се прежалвам. Ходила съм в тази болница до френската гимназия много ми похвалиха клиниката, знам че там правят разни сложни операции, но определено не съм доволна. Грешно ми определиха диоптъра, хем и на компютър ме гледаха. Ходила съм и в Токуда за родоразрешение. Мога да кажа, че прегледа беше обстоен, на ниво, но малко се надуват лекарките. Там може и с направление, но аз отидох на 4 число на месеца и ми казаха, че лимита им със здравна каса вече е изчерпан. Но пък прегледите не са безумно скъпи, ако си само за преглед. Та така като говорим за Окръжна болница и там не бих стъпла. Вярно, че беше много одавна, но един професор там ми съсипа зрението като дете (за съжаление не си спомням името му). Толкова беше велик, че преглеждаше само чужденци, дори и асистентите му бяха такива.  От тогава не се доверявам на лекари с титли доц., проф. и т.н. твърде се замозабравят според мен. А в клиниката в Сухата река майка ми беше ходила, дойде си доволна и щастлива от лекарите и прегледа. Обаче не носи очилата, които й бяха определили, защото явно са доста силнички и просто не може да ги носи. Не знам може да е от изработката на очилата, но според мен диоптъра е грешен, но не претендирам да съм специалист. Различни лекари, различни работи определят Simple Smile
Виж целия пост
# 107
Благодаря много за експресния отговор! Hug
А да попитам също Embarassed Сега съм в края на шести лунарен месец, рано ли ще е ако отида сега на очен лекар или трябва да е последните месеци от бременността? Просто искам да съм по отраничко наясно, за избора на болница и лекар според това дали се очаква нормално раждане или секцио?
Гинеколога ти трябва да ти даде направление за това, когато вече е дошъл моментът. Прегледът е доста различен от обикновения за определяне на диоптри. И аз май по това време ходих, както споменах по-горе в Токуда, но ме попитаха от вратата какво толкова съм се разбързала (хем аз не съм проявявала инициатива, просто гинеколога ми даде направлението и каза да отида. аз така и направих). Не знам какви точно са им съображенията никой не ми обясни, дали е добре да отида пак,  имали някакви рискове от ранна диагностика? Аз се притесних от отношението им и си глътнах езика. Нищо не можах да ги попитам. А и ако носиш лещи за прегледа не ги носи, че май има проблем.
Виж целия пост
# 108
Прегледът е доста различен от обикновения за определяне на диоптри.
Значи може би не всеки офталмолог може да даде въпросното родоразрешение, така ли? Embarassed
А и как така ще им е изчерпан лимита на Токуда - нали си отиваш с направление...мислех, че се изчерпва лимита на този, който дава направлението, в случая гинеколога Shocked
Виж целия пост
# 109
Не знам мисля, че всеки би трябвало да може. Намазват окото с една течност, не боли, не щипе. И с едни неща като лупи слагат върху окото и гледат очните дъна, роговицата има ли изменения, някакви образования, които евентуално ще попречат на естествено раждане. Аз бях с три диоптъра тогава, но ми казаха, че това нямало значение, трябва окото да е здраво в смисъл, роговицата и т.н. Предполагам, че при едно късогледство, придружено с астигматизъм вече има някакви изменения на роговицата.
А за лимита - явно имат определен брой прегледи, които правят по здравна каса. Идея нямам колко трябва да са, за да се изчерпат на четвърто число на месеца, но те така работят и в останалите отделения да ги наречем. На мен това не ми хареса, че са малко пестеливи в обясненията. Иначе мислех там да раждам, но разбрах, че до последно няма да знам колко пари да си приготвя. И се отказах.
Виж целия пост
# 110
Ясно Simple Smile Явно има много въпросителни Simple Smile
Благодаря ти калинкамалинка! Simple Smile
Виж целия пост
# 111
във Варна има една клиника по очни болести.тожа е клиниката на доц.Митов само там ще ти помогнат.Мисля че се казва "СКАЙТ" но не сам много сигурен.успрх
Виж целия пост
# 112
Може ли някой да ми каже за Доц.Анета Мишева от МБАЛ"Св.Анна" дали има частен кабинет и къде е.И дали мога да ида за преглед в самата болница и кога.
Благодаря Ви предварително.
Виж целия пост
# 113
Може ли някой да ми каже за Доц.Анета Мишева от МБАЛ"Св.Анна" дали има частен кабинет и къде е.И дали мога да ида за преглед в самата болница и кога.
Благодаря Ви предварително.
всеки ден след 15.00ч. на ул.Цар Симеон 27 е частният кабинет ,в петък е на кабинет в болницата
Виж целия пост
# 114
А може ли да ми дадете някакъв неин номер.Дали е с предварително записване.
Виж целия пост
# 115
А може ли да ми дадете някакъв неин номер.Дали е с предварително записване.
Мисля,че няма предварително записване.За съжаление съм и загубила GSM-а и не мога да ти дам повече инфо
Виж целия пост
# 116
Имам един въпрос към всички който споменават д-р Русева. Дали става въпрос за тази д-р Русева от 25 ДКЦ?
Виж целия пост
# 117
  Някой може ли да ми препоръча добър специалист от МЦ Зора-Светлина? Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 118
Здравейте. Някой може ли да ми даде координатите на д-р Г. Димитрова, офталмолог в МА. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 119
и аз търся детски очен лекар в ВМА,ако може контакти-телефон
Виж целия пост
# 120
Запис! Peace
Ще следя темата, аз лично имам проблем с очите и ми трябва добър очен лекар Praynig
Виж целия пост
# 121
Димитрова и Топов май вече са в Токуда
Виж целия пост
# 122
Димитрова и Топов май вече са в Токуда

да
Виж целия пост
# 123
Здравейте и от мен! Много ви моля да ми дадете мнение за д-р Русева от Първа Градска. Моят син, който е на 3 години има проблем с очите, по-точно с дясното око и д-р Русева каза, че се нуждае от операция и че без операция няма да се оправи. Ще го оперираме втората половина на март. Ще ме посъветвате ли да потърся второ мнение? Много съм притеснена.
Виж целия пост
# 124
Стефка,за д-р Светла Русева ли става въпрос.Ако е така,благодарение на нея аз не съм сляпа и кривогледа с едното си око.Когато бях на осем години тя откри проблема ми,оперираха ме с нейния екип и сега след двадесет години все още виждам с дясното си око и кривогледството е коригирано перфектно.За нея мога да кажа само хубави неща,но не знам с годините дали не се е променила.Тя ме знае от малка и аз до ден днешен си ходя при нея на прегледи и консултации.
Виж целия пост
# 125
Ще останете с много добри впечатления от Д-р Здравко Цонев. Той се премести в друга болница наскоро. В момента е в Очен център "Vision" - това за намира точно срещу "Пирогов" (ул. "Виктор Григорович" 8 ).

Д-р Цонев е с 20-годишна лекарска практика и е специалист по детски очни болести.

Виж целия пост
# 126
в 18 поликлиника в Сухата река има очна клиника на проф. Василева, аз водя децата при д-р Цонев. Много е надут, но е добър специалист.
     Д-р Цонев се премести в клиника "Вижън" до "Пирогов", заслужава си да бъде потърсен  и там
Виж целия пост
# 127
Аз също съм наистина доволна от Д-р Здравко Цонев, и благодаря за информацията , че е преместен във Вижън  ooooh!
Виж целия пост
# 128
Понеже на 1-ва страница видях името Дъбови и реших да се включа.
Та въпросният Дъбов,работи освен във к-ка Вижън(над Пирогов) и в Окръжна болница.Той оперира окото на баща ми,взе 1300лв. и освен,че трябваше да намести ретината каза,че ще премахне и  пердето,но понеже съм студентка в Медицинския университет-от епикризата разбрах,че не е махнато пердето,поисках си парите за пердето а той ни върна само 200лв.След това остави баща ми да качи очното налягане и след консулт с друг специалист се оказа,че е използвал много лазер при операцията и е увредил зрителният нерв.Така шанс за това око вече няма и баща ми почти не вижда с него освен тъмни сенки до малко разстояние.Идва ми да  #2gunfire  "Д-р"Дъбов
Друга "специалистка"   Close "Д-р"Телбизова от 7 ДКЦ която се "опита" да закрепи другото му око,но освен,че искаше направление за вторичен преглед в рамките на 10 дни(за да си платим) ни взе и пари за какви ли не неща-инжекция,снимки(от които няма никакъв смисъл)
Виж целия пост
# 129
Съветвам Ви да потърсите доц.Наталия Петкова, дано успее да помогне. Явно нещата при вас са доста опропастени. Тя вече 12г. ме крепи с глаукома и запазих пълно зрение.
Виж целия пост
# 130
Съветвам Ви да потърсите доц.Наталия Петкова, дано успее да помогне. Явно нещата при вас са доста опропастени. Тя вече 12г. ме крепи с глаукома и запазих пълно зрение.
Благодаря ти vl Hug
Мога ли да Ви помоля за координатите и?
Честно казано незнам дали вече може да се направи нещо,но ще се свържем с нея.Дай боже да могат да се оправят нещата или поне да се закрепят PraynigЖелая същото на теб и на всички с очни проблеми  bouquet
Благодаря ти предварително  bouquet
Виж целия пост
# 131
987-37-59-дом.
0898466856
Виж целия пост
# 132
Изключително много благодаря и ти желая много здраве,щастие и късмет на теб и семейството ти  bouquet
Виж целия пост
# 133
 D-R TOPOV E   NOMER 1
Виж целия пост
# 134
Момичета, някой знае ли дали д-р Облашка преглежда и възрастни или е специалист детски офтамолог?
Виж целия пост
# 135
Момичета, някой знае ли дали д-р Облашка преглежда и възрастни или е специалист детски офтамолог?

Преглежда и възрастни, девър ми я посещава. Пиши ми на лчини ако отидеш за инфо за цената колко е станала, че на сайта са им старите цени  Twisted Evil , аз по друга причина разбрах.
Виж целия пост
# 136
И двете ми деца имат мързеливо око,те са на 10 и на 5год.С голямата ми дъщеря обиколихме всички очни лекари.Спряхме се на д-р Галя Димитрова от МА.За добър резултат трябва много упоритост и постоянство със затварянето на окото.И въпреки че голямата е на 10год. продължават да ми казват да затваряме окото.Вече много трудна мога да я накарам да носи лепенка.За мен най-добри са д-р Топов и Галя Димитрова,а Русева от 3 та градска е шарлатанка.Искаше да направи операция на окото на здраво дете.
Виж целия пост
# 137
Здравейте,
търся офталмолог за майка ми, на която й установиха начален стадии на отлепване на роговицата или на кълбовидното тяло на окото. Насочват я за операция във Варна или София, но искам да направя консултация с човек, които е работил с този проблем.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 138
Препоръчвам Д-р Ранков, има кабинет в Александровска болница и на бул Патриарх Евтимий 59
0887 833 829, 852 46 94, като лекар трудно се доверявам на другите лекари, а когато става въпрос за очите нямаме право компромиси.
Виж целия пост
# 139
Може ли да ми препоръчате някой добър офталмолог при който мога да отида без предварително записан час?  newsm78 Не по каса, а на частно. Трябва ми за мен, да си прегледам очите как са и да ми изпише нови очила.
Ако може и евентуално цени да ми кажете, ще е супер.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 140
Разбрах, че д-р Облашка е излязла в болничен за раждане, а после ще е в майчинство. Имате ли инфо дали е вярно това? Водя синът си при нея и съм много доволна. Трябваше октомври да правим годишна контрола на диоптрите, но забравих  Embarassed и сега търся нов специалист.
Виж целия пост
# 141
Д-р Галя Димитрова не е в Токуда.
Виж целия пост
# 142
А къде е?
иначе Топов е в Токуда, но вече предпочитал да се занимава с възрастни, не с деца (поне така ми казаха)
Виж целия пост
# 143
В детската очна клиника и в един мед.център на Пенчо Славейков 18 всяка сряда и петък- тел.за записване - 952 36 00
Виж целия пост
# 144
А къде е?
иначе Топов е в Токуда, но вече предпочитал да се занимава с възрастни, не с деца (поне така ми казаха)
Топов приема деца в частния си кабинет на П.Славейков. Преглежда предимно деца. Никак е ми хареса нито отношението - никак не е внимателен с малките, нито това което постави като диагноза. Кара ги на конвейер през 5 мин. децата. Да не говорим, че дори фискален бон не дават като си платиш 30-те лева за преглед.
Виж целия пост
# 145
Разбрах, че д-р Облашка е излязла в болничен за раждане, а после ще е в майчинство. Имате ли инфо дали е вярно това? Водя синът си при нея и съм много доволна. Трябваше октомври да правим годишна контрола на диоптрите, но забравих  Embarassed и сега търся нов специалист.

Имаш ли инфо , дали наистина е излезнала в майчинство и аз водя децата при нея и сега март трябва да водя баткото на контролен и ако не работи да се ориентирам към друг временно  Peace
Виж целия пост
# 146
Разбрах, че д-р Облашка е излязла в болничен за раждане, а после ще е в майчинство. Имате ли инфо дали е вярно това? Водя синът си при нея и съм много доволна. Трябваше октомври да правим годишна контрола на диоптрите, но забравих  Embarassed и сега търся нов специалист.

Имаш ли инфо , дали наистина е излезнала в майчинство и аз водя децата при нея и сега март трябва да водя баткото на контролен и ако не работи да се ориентирам към друг временно  Peace
Там е работата, че не знам. Трябва да звънна във Вита отново да не би мъжът ми нещо да не е разбрал.
Виж целия пост
# 147
доскоро д-р Облашка преглеждаше в съботите, наистина ще излиза по майчинство.

Защо обаче я водите детска очна не знам newsm78. Много свестен лекар е, не бяга от деца, но в детско отделение не е работила, мисля newsm78.

Ако проблемът е повече от диоптричен, МА и Токуда са по-подходящи.
Лично мнение, разбира се Hug
Виж целия пост
# 148
Не успях да намеря по нова тема. Бих искала да споделите мнения за детски оочен лекар.
Виж целия пост
# 149
Д-р Димитрова, препоръчвана в началото, е вече в Токуда, работи с деца И по каса, и платено, в Токуда има условия за всякакви прегледи и манипулации, аз препоръчвам
Д-р Топов също...но скоро не сме ходили, и от това, което чета, може би ще се въздържа да го препоръчам засега, все пак за децата е важен и подхода, освен професионалните умения
Виж целия пост
# 150
... Бих искала да споделите мнения за детски оочен лекар.

аз водя децата си само при една д-рка и за нищо на света не я сменям:
www.lolov.com

Май не е само детски. Иначе работи по НЗОК в Окръжна б-ца, но е лудница... Чакала съм повече от 3-4-5 часа. Сега ходя само в частния й кабинет. Чисто, спокойно, уютно и точно на уговорения час.
Виж целия пост
# 151
Д-р Топов отпуши слъзното каналче на 6 месечната ми дъщеря. Сега е на 7 г. и няма проблеми. Д-р Лолова е потомствен лекар, наследила от баба си чудеса в добрия смисъл на думата. Сега търся за мен повече инфо за очила тип ПРОГРЕСИВА - вече не виждам и на близо и надалеч. Дайте препоръки, че не намерих.
Виж целия пост
# 152
БЛагодаря на всички които се включиха.  Синът ми е на  4 години. Аз виждам от време на време изкривяване на лявото око /което никой от близките ни не вижда или не иска да сподели че вижда/ Бяхме на преглед при детски очен лекар. Прегледа протече за не повече от 2 минути. Тя потвърди моето предположение и каза че има и далекогледство. Нищо не било спешно, но трябвало да се направи изследване с капки и да се определи диоптъра за очила. Иска ми се да чуя и друго мнение.  Затова потърсих помощта ви. Бих искала някой с подобен проблем да сподели.   
Виж целия пост
# 153
Здравей Елена! Моят син има същия проблем. Когато беше на 2г. и 6м. забелязах ,че си криви лявото око  навътре към носа. Ние сме от Стара Загора и го заведох при нас на очен лекар.Той му определи много високо далекогледство +10.5 и +9.5.Започнахме да носим очила +7 диоптъра и така мина една година без никакъв резултат, даже се оказа че лявото око е мързеливо т.е. изостава от дясното диагнозата е  амблиопия, страбизъм. След тази една година без резултат започнахме да ходим при д-р Лиляна Димитрова в Токуда. Тя много ни помогна в развитието сложихме по-висок диоптър очила и запоянахме да правим оклузия на дясното око. Нещата потръгнаха и мързеливото око започна да работи нно процеса е много бавен ,а ние нямаме много време защото сега сме на 5г. и 7м. ,а развитието на очите е до 7 и половина. И така аз не престанах да търся варианти. Намерих координатите на руски очни лекари от град Калуга, които идват тук в България и ако има проблем ти казват точно какво точно трябва да правиш и какво ти предстои за в бъдеще. Давам ти адреса на руския сайт на клиниката в Калуга  mntk.kaluga.ru  i номера на медицинския център в София (02)489 95 24
Виж целия пост
# 154
Днес ходих при една очна лекарка,много съм доволна,че я открих-гледа ме на доста уреди,докато открие какво ми е,обяснява много внимателно и подробно...в Opticlasa в МОЛ-а на Ситняково,но доколкото разбрах се въртят с други лекари и за другата седмица ще преглежда в друга оптика от веригата.Казва се д-р Галя Христова.
Виж целия пост
# 155
zdraveite i v chasnost zdravei DIDI ENEVA<

i nie sme ot stara zagora i 6te se нadvam da se obadi6 i da pogovorim.pi6i na lichni  koordinati  i az 6te ti se obadq,ako e udobno razbira se.

Blagodarq ti za infoto.I az sym se naso4ila kym d-r Dimitrova i d-r Topov.

Naistina se nadqvam da se obadi6 i da spodeli6 kakvi uprajneniq pravite i postoqnno li ste s obturator?do kyde ste stignali s lechenieto i t.n.Da spodelish i za Kaluga vpe4atleniq.

Pozdravi
Виж целия пост
# 156
Moeto detence e s uveit.godina i polovina le4enie i otg na lekarite e ,4e pove4e ne mogat ni6to da napravqt.gubi zrenie i to i s dvete o4i.predlojete mi nqkoi istenski doktor
Виж целия пост
# 157
Moeto detence e s uveit.godina i polovina le4enie i otg na lekarite e ,4e pove4e ne mogat ni6to da napravqt.gubi zrenie i to i s dvete o4i.predlojete mi nqkoi istenski doktor
Виж целия пост
# 158
emito.petrova къде сте се преглеждали? Бих ви препоръчала Димитрова в Токуда, или отидете в медицинска академия, има там детска клиника по очни болести
В Токуда работят и с направления, в Мед Академия не съм ходила отдавна, но мисля че и там става с направления
Виж целия пост
# 159
Четох темата, но искам да попитам за детски очен лекар в Люлин. Малкия от една седмица казва, че му парят очите. Но пък като го питам в училище така ли е- казва не.
И затова мисля, че малко е детска измислица, но все пак ми се иска да го види добър лекар.
Виж целия пост
# 160
 Здравейте. Имате ли информация дали доц. д-р Наталия Петкова преглежда все още в кабинета на ул. Тракия и каква е цената за контролен преглед? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 161
Здравейте!  Hug

Каква е цената на преглед при д-р Мариела Облашка в болница "Вита"?
Работи ли със ЗК?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 162
Искам да попитам дали някой има информация относно д-р Борислав Кючуков работи ли с направления по здравната каса? Не само в ИСУЛ, а и по частните инстанции?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия