колко дълго може да се пие парлодел

  • 582
  • 5
Здравейте
преди време бях писала за високия си пролактин и вече една година почти без прекъсване продължавам да пия парлодел.Притеснявам се , че вече доста време го пия в началото по 3 на ден  сега по 2 половинки.Докато го пия пролактина е в норма като го спра е повишен.Целта на всичко това е , че искам бебе.Вече ми правиха лапаро, тръбите са в ред яйчниците ги забелиха или там как се казва и сега уж всичко е в ред.Но аз се притеснявам , че вече 1 година пия парлодел някой друг пил ли го е толкова продължително  време и имали някаква опасност при евентуална бременност.
Виж целия пост
# 1
аз го пих почти година, спрях го някъде в 9-10 г.с. пиех по половин на ден.
Виж целия пост
# 2
А защо го спря аз когато го спра и о след 10-15 дни като си направя изследванията отново е повишен пролактина и за сега не го спирам защото имам чувството , че иначе се въртя в един кръг, защото нали когато е повишен пролактина няма ову значи няма и бременност.
Виж целия пост
# 3
Ами тя именно затова го е спряла, защото е бременна и няма смисъл вече да го пие. Той си е изпълнил задачата. Wink Hug
Виж целия пост
# 4
Танка в никакъв случай не спирай Парлодела, дори да забременееш.
Пие се до 25 г.с. или 7ми месец. Иначе има опасност от спонтанен аборт.
Парлоделът не вреди на плода.

Не се тревожи, че го пиеш дълго време. Пролактин не се лекува, т.е. не може да пиеш хапчета, да влезе в норма и да ги спреш. Той после пак се покачва.

Правила ли си ЯМР? Каква е причината за високия пролактин?
Макар че при мен никога не се откри защо ми е висок и  нямам аденом на хипофизата. Предполага се, че е заради хормоналния дисбаланс и ПКЯ.

Имаш овулация след лапарото? Ако е да, не го мисли пролактина.
А за годините пиене - аз го пия от 8 са малко прекъсвания, че съм непостоянна  Embarassed

Не се тревожи, той не вреди, а ти поддържа Пролактина в норма, което помага да имаш овулация - това е важно. Иначе има много случаи на забременели с висок пролатин.

Споко и успех!  Hug
Виж целия пост
# 5
Много благодаря за бързите отговори.Вече съм по-спокойна и аз имах съмненията, че ако ту спирам парлодела ту го започвам се въртя в един кръг.
Лапаро ми правиха на 26.06.  и ходих на лекар през август за да ме види на видиозон на 11-14ден от цикъла и имах в левия яйчник фоликул 26мм лекара каза , че е голям но нищо не се знае.В десния яйчник нямаще нищо.Но и този месец ми дойде точно на 28 ден и сега отново чакам 11-14ден за да ме види на видиозона отново.Какво става след лапаро шансовете за забременяване  надявам се да се увеличаватно на мене ми се иска да стне скоро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия