Остра вирусна инфекция - споделете!!!

  • 4 076
  • 19
Kaкъв е тоя летен вирус, дено ни връхлетя есента??? Аз и таткото го изкарахме за един ден без никакви лекарства само на диетка. За съжаление малкия го кара тежко. Ве4е 3-ти ден не можем да се оправим. Запо4на с повръщане, ве4ерта вдигна висока температура и накрая вклю4ихме и разтройството. Бяхме една ве4ер в болница(детска педиатрия), прелях му две банки глюкоза, но сега искат да ни пратят в инфекциозна. Ние отказахме и се прибрахме у дома. Там условията са ужасни и кой знае какво още ще ни се лепне. Спряхме повръщането, и свалихме т, но продължаваме с леко разтройство, лошото е, 4е е отпаднал. Педито оба4е настоява да идем в болницата. Вие бяхте ли? Не може ли и без това да минем? Как да постъпя???
Виж целия пост
# 1
Мила, какво да те посъветвам.И моята дъщеря го изкара, и ние отказахме талона за хоспитализация, но тя е по-голяма.Ако мислиш че ще се спавиш в къщи, останете, че наистина инфекциозна б-ца не е в цветущо състояние, ние лежахме там февруари.Но започни да даваш на детенцето течности на 10-15 мин., и само запичаща храна в много малки количества(пр. солетка, или половин обикновена бисквитка)предполагам че са ви изписали ентерол или смекта за разстройството.Опитайте днес в къщи, но това не е шега работа и ако видиш че детенцето не е добре, отиди си вземи талона и все пак отидете в болница.Това можеш само ти да прецениш.Пожелавам ви бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 2
 Давам ентерол, хапва по малко, и пие 4ай от шипка, но пак има разтройство от време на време и е много отпаднал. Вие колко дни го карахте? На нас ни е 3-ти засега.
Виж целия пост
# 3
Ами и ние около 3-4 дена.Направи чай от мента.Има добър ефект.Ако разтройството не е много силно, продължавай да даваш ентерол и задължително течности на всеки 20-30 мин.
Виж целия пост
# 4
Давам ентерол, хапва по малко, и пие 4ай от шипка, но пак има разтройство от време на време и е много отпаднал. Вие колко дни го карахте? На нас ни е 3-ти засега.
А какво яде? На диета ли е ? А лечебна храна?
Виж целия пост
# 5
Пуснете микробиологично изследване на акото, ЛЛ трябва да ви даде направление. Хидрасек и Хидратин давай - независимо от причината за състоянието само ще са от полза. "Сухата" диета ще удължи проблема със стомашно чревния тракт. Една супичка от картоф, морков, ориз, джоджен и лъжичка нискомаслено кисело мляко /ако детето го е привмало добре преди болеста/ ще се приемат много по - добре от сухара и солетите.
Виж целия пост
# 6
Отивайте  в болницата.Така бяхме цяла седмица ,не можахме да овладеем разтройството резултата беше обезводняване.Просто няма вариант това да лекуваш в къщи.Влязохме  в болницата правят им непрекъснати изследвания,  следят ги, дават им флуиди който за загубили при повръщането и разстройството,все неща който няма как да дадеш ти. Успех и бързо възстановвяване  bouquet
Виж целия пост
# 7
Ицо беше 24 часа с вис. темп. и повръщане/което спря след инж. с Деган/. Аз обаче бях много притеснена да не се появи и разстройство и от там и обезводняване.
Миналата година през декември лепна някакъв вирус /в детско отделение на болницата, където лежахме по др. причина, но там не успяха да овладеят разстройството/ и стигнахме до Инфекц. болница. Беше обезводнен и на системи. Много по-доволна бях от условията и грижите в Инф. болница в Пловдив/ВИП стая/ в сравнение с Детското отделение. Сега обаче с този хепатит не знам как е.
Важното е лекар да прецени дали детето не е обезводнено! Както са ти писали в болницата непрекъснато правят анализ на кръвта и слагат необходимите системи. дано ви се размине с това Praynig!
Ицо беше с разстройство тогава 5 дни и вис. темп. 3 дни.
Виж целия пост
# 8
   От в4ера хапва по малко попарка без масло, с 4ай от шипка и изцедено сирене. Акото стана по гъсто, но си остава зеленикаво на цвят. На следващото хранене ще му дам сварено картоф4е. Ина4е вода и 4ай пие от време на време. Много спи и е доста отпаднал. Снощи ходихме до болницата да го видят, казаха да спазваме диетата поне 5-6 дни, да давам ентерол и да се опитам да давам глюкозата през устата, махнахме и абоката.  Нямаме Т, няма ве4е разтройство, днес повърна веднъж, но мисля, 4е му стана тежко, май хапна пове4е.Притеснява ме, 4е е доста отпаднал, защото ина4е е много енерги4но и жизнено дете. Ако и днес не се стабилизира ще идем в болница...
Виж целия пост
# 9
 В инфекциозната болница в София, условията са ужасни, не съм 4ула да имат ВИП, трябва да попитам. Затова отказахме да останем, най- много да ни лепнат още някоя зараза.
Виж целия пост
# 10
Отпаднал е най - вероятно от обезводняването, Хидратин-а оправя точно електролитния баланс, нарушен в следствие обезводняването. Това е прахче, което се разтваря във вода, има подробно упътване. Храната трябва да е кашава, не суха!
Виж целия пост
# 11
Ето моето мнение - болниците са ужасни, а детенцето върви към оздравяване. Когато каката  караше вируса,  бе на 1,8 год. и имахме разстройство цял месец. Най-накрая педито изписа едни таблетки на д-р Тошков, казват се Лакторея. Представляват мле4но-кисела бактерия и струват около 3 лева 200 броя. Та само те ни оправиха и до днес ги ползвам за корем.
Виж целия пост
# 12
    Искам да попитам колко време бяха болни децата ви и бяха ли много отпаднали? Малкия спи доста и вси4ко прави на бавни обороти, което не е характерно за него. Не мога да си позная детето. Спря да повръша, няма Т, не е дрискал от в4ера. Днес хапва малко, не пие въобще вода или 4ай. Не знам това нормално ли е. Май ще трябва пак да идем на преглед.
Виж целия пост
# 13
Давай му повече течности. Сигурно се е обезводнил. По-добре е да отидете на лекар.
Виж целия пост
# 14
Ние сме пети ден с разтройство. От снощи и давам Хидрасек и като че ли има някакъв ефект. Днес ака по малко и не толкова рядко. Давам и да си хапва крем- супа от моркови, ориз и картофи, оризова каша, сутрин и вечер и давам АМ с оризова вода, за да поема повече течности и постоянно я преследвам с шишето с вода и то горкичкото направо ме намрази Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия