Мекици и филия с течен шоколад в менюто в яслата !?

  • 6 089
  • 102
Как може за закуска да има мекици (пържени явно) и филия с течен шоколад за следобедна закуска? Давали са и кроасани, шоколадови вафли, меденки. Това явно е меню за всички възрасти - дори за децата под годинка. Моята госпожица е на 2г. 3м., но все още не е яла пържено, мед, а шоколад е опитвала само трошичка-две, ако се изкуша да ям пред нея. Но цяла вафла не е яла и нямам намерение да й предлагам такива количества шоколад, особено следобед, когато може да се превъзбуди и да не заспи вечерта навреме #Cussing out

А като съм почнала.............
До сега вече 2 седмици хубаво време децата не са излизали на вън.
А също и нямат още занимания с педагог - най-вероятно щяло да стане от октомври. Аз си мисля, че едно 2годишно дете има нужда да учи всеки ден - рисуване, песни, стихчета, приказки, занимателни игри и много други. И всеки ден без занимания е загубен, а детето изостава. В момента в яслата всяко дете си играе с каквото намери или просто си седи само в някой ъгъл начумерено.
Виж целия пост
# 1
деца под годинка в яслите май няма. ако има, това е изключение и съм сигурна, че се хранят с нещо друго.
мекиците (които аз лично сега недолюбвам, но като дете ги харесвах) са дълбоко залегнали в хранителната култура на българина. филията с шоколад е новост и макар на мен да не ми е по вкуса, трябва да призная, че е по-добра от шоколодава бисквита или дори от филия с маргарин.
по мои наблюдения, в детската градина (а и ясла) на габа пакетираните храни са невероятно изключение в менюто. при всички положения обаче обсъждам с персонала онова, което ме притеснява.
Виж целия пост
# 2
Има деца над 10 мес. Мисля да го обсъдя това с персонала, но изчаквам първата родителска среща.
Виж целия пост
# 3
Помоли да не й дават храни, които не одобряваш.
Най-лесно е да кажеш, че е алергична или се притесняваш, че е предразположена към алергии.
Лошто е, че разбираме какво е било менюто в яслите, чак когато са го изяли  дечицата.
Аз самата не съм толкова строга в изскванията към храната. И все пак не би ми било приятно да видя, че ял филия с шоколад. Щастлива съм, че не съм видяла такава в менюто, все още
Виж целия пост
# 4
Помоли да не й дават храни, които не одобряваш.
Най-лесно е да кажеш, че е алергична или се притесняваш, че е предразположена към алергии.
Лошто е, че разбираме какво е било менюто в яслите, чак когато са го изяли  дечицата.
Аз самата не съм толкова строга в изскванията към храната. И все пак не би ми било приятно да видя, че ял филия с шоколад. Щастлива съм, че не съм видяла такава в менюто, все още
Ако ги помоля да не й дават такива храни, ще трябва ли да й нося друга храна (което ме съмнява да е разрешено от ХЕИ) или те ще й осигурят друга храна?
Тя наистина беше с АБКМ, но я израстна. Това лятото се обриваше от праскови и кайсии.
Нашето меню е закачено на едно табло пред вратата и е достъпно. Винаги го гледам и после я питам дали си е изяла супата от моркови или млякото с грис (примерно).

Преди да тръгне на ясла 6-7 месеца беше на детска кухня, но от друга ясла ( в която не беше приета). Тогава не е имала проблеми - всичко ядеше. Мисля, че това меню е общо - за градината и яслата (те са в една сграда с един директор).
Виж целия пост
# 5
Не мисля,че ще разрешат да се внася храна от вън,ами другите деца като видят различната храна,или ако всяка майка донесе за детото си храна какво ще стане там представятели си. Rolling EyesАко има нещо което не трябва да яде детето просто кажи на персонала и няма да и го дадът/друг е въпроса че като види как ядът другите деца,има вероятност да си хапне/ Wink.Аз лично съм доволна от храната в нашата градина,разбира се че не може да е като храната в къщи, но гледам вечерта да компенсирам. Peace
Виж целия пост
# 6
Не мисля,че ще разрешат да се внася храна от вън,ами другите деца като видят различната храна,или ако всяка майка донесе за детото си храна какво ще стане там представятели си. Rolling EyesАко има нещо което не трябва да яде детето просто кажи на персонала и няма да и го дадът/друг е въпроса че като види как ядът другите деца,има вероятност да си хапне/
И аз това имах предвид Peace
Моята е малко слабичка и очевидно е отслабнала тези 2 седмици в яслата, при това, без да я ограничавам да не яде нещо. Ами ако пропуска ядене съвсем ще огърчавее.
Виж целия пост
# 7
На мекиците пък кво им е?  newsm78
Виж целия пост
# 8
На мекиците пък кво им е?  newsm78
Пържени са.
Виж целия пост
# 9
tomase Simple Smile, за съжаление в ОДЗ храната за яслите и градината е една и зависи много от вижданията на човека, отговорен за менюто. Ние в нашата имаме невероятен късмет със старшата сестра и все пак от време на време (като вчера) се "случват" и  филиите с теч. шоколад и мекиците, и вафлите. Част от проблема сме решили като Ради закусва вкъщи. Другата част я преглътнах Laughing.
Но все пак говори по въпроса. Няма как да се променят нещата, ако не настояваме.


А за заниманията - не се притеснявай, няма да изостане (най-малкото, защото има майка като теб:)). Навсякъде "сериозните" занимания започват от октомври (обикновено до края на септември групите не са в пълен състав).
Виж целия пост
# 10
Ами това при нес е веднъж в седмицата.Не е всеки ден.Мен лично не ме притеснява, защото вкъщи събота и неделя правя подобна закуска-палачинки или пържени филии Rolling Eyes
за филия с течен шоколад за първи път чувам, чат-пат съм виждала в менюто, ама не с течен, а с настърган явно.И шоколад давам на моята и не ме притеснява.И все пак това не е всеки ден по 3 пъти.
Относно извеждането-моята напримен е в нова група, 33 деца са и за учителката докато не ги научи-е направо шок да ги изкара-тя не може да обхване с поглед всички, още повече нови лица и ги е страх да не ги изпозагубят.Като се научиха и ги извеждат най-редовно.
Виж целия пост
# 11
Последната седмица всяка вечер към 19 часа ходим у свеки, и там Иван (почти на две) изяжда по два бонбона Сезони Ром. Не вечеря после.
Изобщо не се хваля с това и не казвам, че е редно, просто казвам, че спи непдобудно цяла нощ, заспива си спокойно в 20:00. Първия път си мислех, че е случайно, но три пъти.  Thinking

С което не казвам, че деца на тази възраст трябва да ядат толкова  шоколад. Просто аз така съм преценила, давам и не виждам никакво превъзбуждане. Та затова писах - на някои деца шоколада действа успокояващо.

На някой се струва безумно филия с шоколад, за мен е съвсем нормално примерно ... това искам да кажа, ако се изразих правилно.
Виж целия пост
# 12
Принципно менюто е изложено, всеки понеделник закачат за цялата седмица. Също така сестрата поне мен ме пита дали е алергична към нещо и т.н. Аз специално нямам претенции към храната, но ако имаш - кажи им да не дават това, което не ти харесва в менюто, което виждаш за седмицата. Макар че като се замисля, съмнявам се да дават отделно...
Все пак това е държавно заведение, няма как за 200 деца примерно да готвят според това кой с какво е захранил, респективно не е, детето си.
Знам ли, без да се обиждаш, но щом си дала детето на ясла, би трябвало да очакваш, че за всички се дава обща храна. А и съм сигурна, че на детето са му харесали тези две неща Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Да бе-всички деца ще ръфат филийка с шоколад-то ще стои и ще гледа..... Confused
Виж целия пост
# 14
tomase Simple Smile, за съжаление в ОДЗ храната за яслите и градината е една и зависи много от вижданията на човека, отговорен за менюто. Ние в нашата имаме невероятен късмет със старшата сестра и все пак от време на време (като вчера) се "случват" и  филиите с теч. шоколад и мекиците, и вафлите. Част от проблема сме решили като Ради закусва вкъщи. Другата част я преглътнах Laughing.
Но все пак говори по въпроса. Няма как да се променят нещата, ако не настояваме.


А за заниманията - не се притеснявай, няма да изостане (най-малкото, защото има майка като теб:)). Навсякъде "сериозните" занимания започват от октомври (обикновено до края на септември групите не са в пълен състав).
Ива, радвам се да те видя Grinning Явно и на нас ще ни се случва да закусва в къщи.

... Shocked 33 деца са и за учителката докато не ги научи-е направо шок да ги изкара-тя не може да обхване с поглед всички, още повече нови лица и ги е страх да не ги изпозагубят.Като се научиха и ги извеждат най-редовно.
По принцип трябва да са до 16 деца, ако е в ясла. Така поне пише в наредбата. Ясно е, че няма места и приемат повече от колкото трябва, ама 33 Confused
Последната седмица всяка вечер към 19 часа ходим у свеки, и там Иван (почти на две) изяжда по два бонбона Сезони Ром. Не вечеря после.
Изобщо не се хваля с това и не казвам, че е редно, просто казвам, че спи непдобудно цяла нощ, заспива си спокойно в 20:00. Първия път си мислех, че е случайно, но три пъти.  Thinking

С което не казвам, че деца на тази възраст трябва да ядат толкова  шоколад. Просто аз така съм преценила, давам и не виждам никакво превъзбуждане. Та затова писах - на някои деца шоколада действа успокояващо.

На някой се струва безумно филия с шоколад, за мен е съвсем нормално примерно ... това искам да кажа, ако се изразих правилно.
Моята трудно заспива в 22.30 - 23ч. И наистина ме притеснява яденето на шоколад освен с възбуждащия ефект и с възможна алергична реакция - такова количество досега не е яла. Защото си мислех, че е рано да яде шоколад. Точно това ми каза готвачката на детската кухня, която ми каза и да не давам нищо пържено.

Принципно менюто е изложено, всеки понеделник закачат за цялата седмица. Също така сестрата поне мен ме пита дали е алергична към нещо и т.н. Аз специално нямам претенции към храната, но ако имаш - кажи им да не дават това, което не ти харесва в менюто, което виждаш за седмицата. Макар че като се замисля, съмнявам се да дават отделно...
Все пак това е държавно заведение, няма как за 200 деца примерно да готвят според това кой с какво е захранил, респективно не е, детето си.
Знам ли, без да се обиждаш, но щом си дала детето на ясла, би трябвало да очакваш, че за всички се дава обща храна. А и съм сигурна, че на детето са му харесали тези две неща Simple Smile
Ясно е, че няма да дават нещо отделно. Не го и искам. Но ако пропуска ядене редовно (3-4 пъти седмично) ме притеснява, че ще отслабне още повече.
Не се обиждам. Търся мнение и съвет, затова и пуснах темата Peace С най-добри чувства Grinning Дадох си детето на ясла след като беше захранено с детска кухня. Но по препоръки на лекаря й трябва да се изчака със шоколада, агнешкото и меда, и това не само, че имаше алергия. Просто не е добре за децата. Въпросите ми бяха във връзка с това не дали ще му харесат, а дали са полезни тези неща за децата.

Да бе-всички деца ще ръфат филийка с шоколад-то ще стои и ще гледа..... Confused
Много ми е тъжно, ама май така трябва да стане Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия