нанасяне на шоколад върху торта

  • 824
  • 8
Здравейте, ще правя торта за първия рожден ден на дъщеря ми. Искам да сложа настърган шоколад по вертикалната страна на тортата. Бихте ли споделили как се прави това?
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз го слагам със шпатула /може и с по-широк нож/ - загребваш стърготини (шоколадови) и ги залепяш. Полепват колкото са необходими.
Преди това трябва да намажеш страните/верт./ с крем.

Виж целия пост
# 2
Друг вариант съм виждала само по телевизията, но не съм рискувала да го направя - изправяш тортата отвесно и я търкаляш върху стърготините, докато полепнат. После правиш глазурата отгоре.
Виж целия пост
# 3
Друг вариант е да разтопиш шоколада и с помощта на чирпак да залееш тортата отвсякъде, след което да я охладиш.
Виж целия пост
# 4
Майка ми е професионален сладкар и го прави така - придържа тортата, която вече е намазала с крем, под наклон от 45 градуса и докато я върти бавно, нанася с ръце настъргания шоколад или смлените орехи.
Виж целия пост
# 5
dokato starjesh shokolada pridarjash rendeto nakloneno na okolo 45o okolo raba na tortata
Виж целия пост
# 6
Аз я накланям и я замерям със стърготините и те полепват  Grinning
Виж целия пост
# 7
Аз я накланям и я замерям със стърготините и те полепват  Grinning

Хареса ми  Joy hahaha  chef

  bouquet
Виж целия пост
# 8
Аз го слагам със шпатула /може и с по-широк нож/ - загребваш стърготини (шоколадови) и ги залепяш. Полепват колкото са необходими.
Преди това трябва да намажеш страните/верт./ с крем.



и аз го правя точно така, досега винаги се е получавало  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия