Проблем при кърменето

  • 308
  • 2
Здравейте,
Аз съм таткото на красавец на шест дена. Имаме следния проблем при кърменето - когато дойде време за хранене бебето не желае да поеме и да бозае от дясната гърда. Можете ли да ни помогнете и да ни дадете съвет как да го на караме да за сучи от нея (от другата, лявата, суче).
Виж целия пост
# 1
Честито ви бебоче   bouquet

Аз се сещам за 3 неща в момента -
1. да не е много препълнена гърдата - може да изцеди малко за да да е по-лесно да захапе бебо.
2. зърното й да е плоско или вдлъбнато - моето беше плоско едното и доста зор беше отначало да го накарам да захапе. Да пробва да го изтегли с помпата малко първо или с пръсти.. И повечко упорство. Моя звяр по 5 минути се е опитвал понякога да захапе.. ама майка му упорита и накрая се справихме успешно  Wink
3. да не е удобна позата на бебо - ето тука има няколко различни пози, които може да пробва. Третата (обратна люлка) понякога действа - бебо си мисли, че е на другата гърда и си цока с кеф  Mr. Green

Успех на маминка и да не се отказва  Hug В началото е трудничко.. ама после какъв кеф еееееее  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Честит бебок, да ви е жив и здрав Grinning. Пробвайте различни пози, например на възглавница от дясната страна до тялото, за да може да лежи на същата страна, както когато суче от лявата гърда.( дано да разбираш какво се опитвам да кажа Laughing ) Може да го боли ръчичката от ваксината като лежи на лявата си страна. Понякога нежеланието да лежат на дадена страна може да се дължи и на възпаление на ушенцето, но не вярвам да е това причината при вас. А докато успеете да намерите решение,нека мамата да изцежда дясната гърда, за да не се препълва. Успех! Simple Smile
Е, докато го напиша и ме изпревариха. И аз третата поза имах предвид:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия