откога сокчета

  • 486
  • 14
Момичета имам следния въпрос
Педиатърката ни каза да почваме вече сокчетата от ябълка .
Аз обаче не ми се иска толкова рано да и давам сокчета и мисля поне до края на третия месец да е само на мляко.А след това мога ли да започна направо с пюренцата ,без да съм и дала сок ,или първо трябва да се мине през тия сокове и тогава да се дават пюренца на детето
Виж целия пост
# 1
Можеш  да започнеш направо с пюретата.
Виж целия пост
# 2
сок4ета давам откакто направиха 7/8 месеца
ина4е по4нах направо с п*рета на 5 месеца
Виж целия пост
# 3
Ние към 2 месец започнахме да пием прясно изцеден сок от ябълки или от моркови-така каза педито а иначе готови сокчета пием от 4 месечна възраст на HIPP-много са хубави Peace
Виж целия пост
# 4
Педито каза да давам сокове от 40 дни, но аз давах след 2-и месец и то много рядко - 2-3 пъти седмично по о/о 20 ч.л. С второто дете сигурно ще изчакам първо да започнем пюретата и после соковете. Особено, ако имате колики или сте имали по-силни такива, просто забрави за сокове преди 5-и мес. Поне аз така бих направила Peace
Виж целия пост
# 5
Сокчетата са напълно излишни в менюто на едно бебе. След 4-ти  месец - направо пюрета, а след 6-ти - пресни, пасирани плодове  Peace
Виж целия пост
# 6
Сокчетата са напълно излишни в менюто на едно бебе. След 4-ти  месец - направо пюрета, а след 6-ти - пресни, пасирани плодове  Peace


 Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 7
Сокчетата са напълно излишни в менюто на едно бебе. След 4-ти  месец - направо пюрета, а след 6-ти - пресни, пасирани плодове  Peace

Съгласна съм с Блонди. А вместо с пюре, може да започнеш да захранваш и с оризова каша.
Виж целия пост
# 8
Мерси ви мамчета
и аз съм на същото мнение-мисля да ги пропусна прословутите сокчета в началото.
Виж целия пост
# 9
мойте мишковци бяха на мляко до 6 месец. след като ги захраних започнаха да пият вода, а вече им давам и сокове.
соковете, особено домашно приготвените, предизвикват киселини
Виж целия пост
# 10
Той пропи сокове на Хип като направи 3 месеца. Но много бързо почнах да му давам плодово пюре вместо сокове, защото повече му хареса. Даже сега се замислям откога не е пил сокове. Thinking Повече от месец май... newsm78
Аз не слушах педито, водех се по детето. Като свършиха коликите го захраних постепенно. Нямаше проблеми, а иначе голям апетит за нови неща и доста бързо прояде всичко.
Недей бърза.
Виж целия пост
# 11
А след това мога ли да започна направо с пюренцата ,без да съм и дала сок ,или първо трябва да се мине през тия сокове и тогава да се дават пюренца на детето

Може да започнеш направо с пюретата, няма никакъв проблем ако не дадеш сок. Peace
Виж целия пост
# 12
След 40-тия ден започнах да давам сокчета, от 3 - ти месец започнах с плодови пюрета - после рано захраних и с другите неща - не съм имала никога проблеми, лапаше всичко милия и много му харесваше  Peace
Виж целия пост
# 13
 Аз започнах да давам първо сокчета по съвет на педиатъра. Но после срещнах доста противоречиви мнения за това и спрях. Чак преди 1 седмица започнах пак, т.е на 7 месеца.
Виж целия пост
# 14
На три навършени месеца започнах да давам прясно изцеден сок от ябълки, но започвам да смятам , че греша.Имаме колики след няколко часа и започнах да давам през ден.Когато не давам сок бебка е спокойна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия