ЕС 2007 какво ни очаква?

  • 815
  • 10
Незнам дали е дискутирана тази тема тук ако е ме извинете.Въпроса ми е следния.Има ли някой представа с влизането ни в ЕС 2007 г. ще има ли промени в законите за самотни родители.И какви ще са те? newsm78 Или пак ще си останем на това положение прецакани от всякъде Tired
Виж целия пост
# 1
разбира се, че ще си останем така. вероятно е да има промяна- ще бъдем още по- прецакани. от ЕС ще следят за съдебната власт и престъпността.  newsm57 макар че да се подиграват с нас не е малко престъпление. помощите ще си бъдат малки, цените ще скочат, заплатите ще бъдат народни и масово ще мрем от глад или ще бягаме. нали дамите и госпида министри си взимат парсата( легална и НЕЕЕЕлегална).  та... мисълта ми беше, че лятото на 2005 имаше жестоки предизборни кампании, че и томболи. нали се сещаш- който е управляващ най- много ще се облагодетелства. инак свтът се смя, с извинение, с гъза си. ами тия милиони, които наринаха за реклами на политици разни можеше да бъдат разпределени на хора, които имат ограничен брой финанси, ако могат да бъдат наречени финанси. пука им на тях, че има майки с деца, те са си осигурили и правнуците. понятието държава България е абстрактно в случая, тъи като имаме толкова много дългове, които уж плащаме, а те, пусти да опустеят, взимат, че нарастват. дори фактът, че сме лека работна ръка в собствената си държава, тъй като повечето крупни фирми и предприятия са в ръцете на чужденци и намерили да дирижират глупаци...  smile3533 smile3532 
Виж целия пост
# 2
разбира се, че ще си останем така. вероятно е да има промяна- ще бъдем още по- прецакани. от ЕС ще следят за съдебната власт и престъпността.  newsm57 макар че да се подиграват с нас не е малко престъпление. помощите ще си бъдат малки, цените ще скочат, заплатите ще бъдат народни и масово ще мрем от глад или ще бягаме. нали дамите и госпида министри си взимат парсата( легална и НЕЕЕЕлегална).  та... мисълта ми беше, че лятото на 2005 имаше жестоки предизборни кампании, че и томболи. нали се сещаш- който е управляващ най- много ще се облагодетелства. инак свтът се смя, с извинение, с гъза си. ами тия милиони, които наринаха за реклами на политици разни можеше да бъдат разпределени на хора, които имат ограничен брой финанси, ако могат да бъдат наречени финанси. пука им на тях, че има майки с деца, те са си осигурили и правнуците. понятието държава България е абстрактно в случая, тъи като имаме толкова много дългове, които уж плащаме, а те, пусти да опустеят, взимат, че нарастват. дори фактът, че сме лека работна ръка в собствената си държава, тъй като повечето крупни фирми и предприятия са в ръцете на чужденци и намерили да дирижират глупаци...  smile3533 smile3532 
  202uu

 newsm50 за нас самотните майки.Ами дайте да се хванем и да напишем едно отворено писмо до президента.Вси4ки тук се оплакват 4е сме прецакани от тая държава ама само си ги дъв4аме тия неща.Или да се обърнем към някоя организация.Какво ще кажете? Grinning
Виж целия пост
# 3
по- добре е към някоя организация, тъи като тия въпроси се разглеждат от социалния министър Мастия каква беше там... а тя, както виждаме, нищо не прави. има вариант да заведем колективен граждански иск, с който по стълбичката на съдебните инстанции да стигнем до Страсбург или Хага... но много майки си казват " то детето ми порасна, какво ще се занимавам с глупости!". но на мен ми се иска да си имаме второ дете с мъжа ми. така се случи, че той учи в чужбина и ми се налага да гледам малкия сама. през 3 месеца ми праща пари, но те не са много. все пак му благодаря, защото се лишава заради нас. трябва да бъдем задружни. например- на 01.о6 и 01.07 Движението на бълг. майки организира стачни действия. то обаче какво стана... освен, че политиците гледаха сеир, ами и доскофтиха цялата работа. не се трогнаха от стотиците снимки на децата, които, мисля, бяха сложени на сградата на президента( не знам, съвсем бегло гледах новините и ако съм сбъркала, моля за извинение)! smile3516 а на всичкото отгоре съвсем почнаха да ни се подиграват. знаеш ли, докато учих в Търново в един автобус подочух една жена как разказва за Франция. значи там се вдига цената на тока със стотни от стотинката без референдум( допитване до народа като цяло, а не както тук- само в Народното събрание). такава стачка се вдига без предупреждение- магазини, хлебарници, предприятия, всякакви частници- никой не работи. ама там хората са задружни и знаят как да постигнат нещо, докато тук си я караме " не е важно аз да съм добре, важно е на Вуте да му е по- зле!"

аз имам желание, но трябва да се проучи въпросът newsm12
Виж целия пост
# 4
ааааа, да smile3538 smile3538 smile3538  тая се казваше Мастия Масларова- социалният министър
Виж целия пост
# 5
ааааа, да smile3538 smile3538 smile3538  тая се казваше Мастия Масларова- социалният министър



 newsm74 E сега остава и другите самотни мами прецакани да се изкажат  bouquet


Виж целия пост
# 6
Чудесно тук вси4ки се оплакват 4е нямаме никакви права и сега вместо да направим нещо всеки си трае.Е за това сме на това дередже в тая държава.
Виж целия пост
# 7
Аз само не разбирам какво очакваш да се случи като пишем тук.
Наистина нещо трябва да се промени, но едва ли ще стане от тази тема Thinking
Виж целия пост
# 8
Ей ме на препатила мама.

Да ви кажа чесно не мисля че много ще се променят нещата след влизането ни в съюза. Може да станат по-лоши поне в началото.
Знаете колко се шуми по "правата на бащата" Ако решат да им дадат това за което се борят буквално ще ни закопаят.
И без това на сегашен етап "бащата" може спокойно и нагло да се подиграва с майката и детето неплащайки издръжки, тормозейки и какво ли още не.  Сега бащата е такав само и единствено ако му скимне и когато му изнася. Това че неговото нагло поведение всячески вреди на детето никой не го е еня. И, ако отгоре на всичко го възнаградят с още права......

Предполагам ще е по-стого всичко и ще ни разгонят фамилиите с дела за това че не разрешаваме свиждания....


Да ви кажа колко съм очарована от държава от третия свят. Може всичко да е но що се отнася до деца и издръжки има много да ги гоним.

Системата е следната:
баща дължи издръжки за 2 или 3 месеца.
в съда му определят няколко дневен период в който бащата е длъжен да плати минимум половината от дължимата сума.
ако бащата не плати веднага се уведомява местоработата му и се удържа от заплатата. Апропо, ако от службата не превеждат сумите или покрият бащата човека отговорен за това ( основно личен състав) се осъжда.
Ако се окаже, че бащата няма работа или възможност да плаща, същия се арестува. Присъжда му се няколко месеца затвор в зависимост от сумата. След излежаване на присъдата бащата отново отива в ареста от където може да разговаря по телефона с който си поиска с цел плащане на дълга. Ако това не стане и детето не си получи издръжката бащата отново отива в затвора, този път за повече време.....
И, да ви кажа това е факт не е само на хартия каквито са нашите закони.
Бащата има избор, или ще си издържа детето което е създал, или ще изкара живота си в затвора.

Само да спомена че подкупи също не минават ха-ха-ха. Ако например се опиташ да подкупиш служител на реда дирекно хвърчиш в ареста (това важи за богати, бедни, просяци или премиера....)

Е, кажете ми що ние не може да сме като страните от третия свят???  Joy Joy
Виж целия пост
# 9
Значи би било хубаво да сме като тях! Това се казват ЗАКОНИ! Или плащаш за създаденото от теб дете, или хайде затвор. Това е правилното. НО ТУК Е НЕЩАСТНАТА НИ БГ няма начин да се оправят тези неща явно, поради факта че по върховете все мъже стоят и не се замислят за тези неща. Липсва им отношение към проблемите на самотните родители по принцип.
Добре е да опитаме да направим нещо по въпроса. Някакво писмо или подписка.
Това което си мисля, че след влизането ни в  ЕС ще се постараят да отговаряме на нужните условия. Тоест да се помисли  и за социалната политика. Надявам се, че ще се помисли за родителите отглеждащи децата си сами, защото по света и нормалните държави се прави нещо за тях и не е като тук някаква пародия.
Виж целия пост
# 10

баща дължи издръжки за 2 или 3 месеца.
в съда му определят няколко дневен период в който бащата е длъжен да плати минимум половината от дължимата сума...
Ако се окаже, че бащата няма работа или възможност да плаща, същия се арестува. Присъжда му се няколко месеца затвор в зависимост от сумата. След излежаване на присъдата бащата отново отива в ареста от където може да разговаря по телефона с който си поиска с цел плащане на дълга. Ако това не стане и детето не си получи издръжката бащата отново отива в затвора, този път за повече време.....
hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия