Проблеми с кърменето и сънливо бебе на 3 седмици

  • 375
  • 3
Мили мами много ще се радвам да ми помогнете със съвети,ако успешно сте се справили с проблема,който ще опиша.Изчетох инфото в библиотеката,но никой от методите не работи при нас.
 Беба е на 20 дена,а все още веднага като я сложа на гърдата заспива и я изпуска и повече не може да я захапе за да суче и надава страхотен вой.За да има мир и давам от шише изцедена кърма,но и от него не суче усърдно и се оказва че за повече от 40 мин,тя едва изяжда 70гр.Има сукателен рефлекс т.к от време на време добре засуква,но за кратко и после нищо не е в състояние да я разбуди.Когато е много гладна търси гърдата,но не захапва зърното,като и го поднеса в устичката,а продължава да търси.Малко объркано стана,но и аз самата съм много объркана и притеснена,защото имам огромно желание да кърмя.Например онзи ден не съм и давала изобщо шише и тя си сука макар и с големи паузи се задържаше около час на гърдата,а вчера и днес отново не иска.
 Надявам се да споделите личния си опит и ви благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Не че съм специалист, но не би трябвало да й даваш шише или биберон преди да е установено кърменето. Техниката на сучене при шише и гърда  коренно различна и се получава така, че бебетата отказват гърдата, зашото от шишето е по лесно. Въобще забрави шишето. Ползвай малка лъжичка. Иначе детето се обърква.
Помисли и върху техниката на кърмене. Аз от едната гърда го кърмя по един начин, а от другата по друг(това се дължи на други проблеми).
http://ammehjelpen.no/infofilmer.asp#ammestillinger_video
Това е линк с различни видове позиции за кърмене и обяснение на английски.

Накои съветват да будиш бебето със студено  парцалче по лицето и подобни.
Виж целия пост
# 2
Възможно ли е да са много малки зърната ти и тя да не ги усеща в устата си? Пробвай да изцедиш малко кърма преди кърмене, за да омекнат и да ги поеме по-лесно. Малко обработка с помпата за кърма също дава резултат. Слагай я на гърдата , винаги когато показва признаци на глад - въртене на главичката, сукателни движения с устнички и т.н. Гушкай я много.
Недей да даваш кърмата от шише. Ако се притесняваш, че не яде достатъчно, пробвай с лъжичка.
Това се сещам засега. Дръж ни в течение!
Виж целия пост
# 3
Мили мами много ще се радвам да ми помогнете със съвети,ако успешно сте се справили с проблема,който ще опиша.Изчетох инфото в библиотеката,но никой от методите не работи при нас.
 Беба е на 20 дена,а все още веднага като я сложа на гърдата заспива и я изпуска и повече не може да я захапе за да суче и надава страхотен вой.За да има мир и давам от шише изцедена кърма,но и от него не суче усърдно и се оказва че за повече от 40 мин,тя едва изяжда 70гр.Има сукателен рефлекс т.к от време на време добре засуква,но за кратко и после нищо не е в състояние да я разбуди.Когато е много гладна търси гърдата,но не захапва зърното,като и го поднеса в устичката,а продължава да търси.Малко объркано стана,но и аз самата съм много объркана и притеснена,защото имам огромно желание да кърмя.Например онзи ден не съм и давала изобщо шише и тя си сука макар и с големи паузи се задържаше около час на гърдата,а вчера и днес отново не иска.
 Надявам се да споделите личния си опит и ви благодаря предварително.

А зърната на гърдите ти нормално изпъкнали ли са (ако не са може да ползваш силиконови зърна)? Да не би да ти се препълват гърдите и затова да не може да захапе? Едно от майчетата по-горе каза да изцеждаш малко преди кърмене ако е така, подкрепям абсолютно.  А как сте с жълтеницата? Моята писана я будя да я храня на час и половина- два, защото иначе не и пада билирубина и с голям зор го смъкнахме. Непрекъснато спи. Използвам всякакви техники за събуждане- преобуване на памперс, гъделичкане на ухото, обтриване с мокра кърпа, но като че ли най-голям ефект има "придърпването" на зърното т.е като почне да яде и в един момент спре, аз придърпвам зърното все едно, че ще и го извадя от устата и тя се опитва " да го хване" и така продължава да суче.
И според мен обаче не предлагай шише. Тя затова реве и не иска от гърда, защото от там е по-трудно отколкото от шишето. Няма да остане гладна, като и предлагаш храна, не се притеснявай. А да не би да я мъчат много коликите? Моята от време на време така прави и се дърпа все едно търси още да яде, но това е от болките в корема.  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия