За празниците

  • 698
  • 10
Да ви попитам, празнувате ли празниците на дьржавата в която живеете. Вече идва Октомври и се сетих че Halloween наближава. Преди не се интересувах много, разбира се купували сме бонбони и сладки, когато се е сьбирало, но до тук ни беше участието. Сега когато имаме дете, нещата се променят и трябва да бьдем по активни, защото искаме Криси да свиква с и обича тукашните традиции. Проблема е че на мен и сьпруга ми е неприсьщо да обикаляме по чуждите кьщи и да си искаме бонбони( имам предвид като придружители). Halloween е голям празник за децата тук, можеби се радват на него повече от Коледа. Дори гледам че по магазините продават вече костюми и родителите копуват. За това седя и си мисля, какво да направим за да не се чустваме така чужди кьм този празник. Какьв е вашия опит в тази област и кои празници не харесвате?
Виж целия пост
# 1
Тръгнат ли ти децата на градина или училище, не може да не празнуваш Хелоуин. Grinning За мене това е най-пищният празник тук. Аз не съм много сръчна, но тази години сме се навили на саморъчно направени костюми, а вече идва време и за декорации и дома, за ходене по фермите след някоя и друга седмица. Абе хубаво е. Нашето сурваки всъщност е също ходене по къщите. Няма нищо неудобно, да не говорим, че някои хора се натъжават, като не идват деца да им тропат по вратите. Според мене обаче ако детенцето ти е още бебе и ти самата не се чувстваш особено комфортно с този празник, можеш да се поскатаеш и просто да се заредиш с малко лакомства за самия ден. Не знам дали бебетата усещат настроението по Хелоуин, някои от тях даже се плашат.
Виж целия пост
# 2
ооо,разбирасе,4е празнуваме!щом става въпрос за веселба,децата няма как да изпуснат Laughing
пък и в градинката също ще празнуват,което ме подсеща Thinking да тарся костюм4е !
миналата годинка алексис беше малка тикви4ка...
Виж целия пост
# 3
Моята дашетря е на 3 г и 3 месеца , но миналта година като тръгна на nursery school беше Октомври (значи е била на 2 г и 4 месеца - beshe Cinderella, разбира се Simple Smile и за Halloween имаха party - една седмицa сигурно - в зависимост кое дете посеshтaва кой ден school-а .. та обshtо взето цяла седмица празник .. всички учителки, дирекtорката на school-а, лелички, деца.. с костюми ... имало е снимки, пенси, рисунки, бонбони .. бе кеф Simple Smile А една смешна случка : докато бях бременна и идват на вратата хлапета да си искат бонбони - аз съм много по тази част - въобshte празници по каквто и да е повод обичам, особено пък щом ще има детски смях и лакомства... и идват хлапетата и аз обикновенно им давам те да си вземат колкото искат - не 2 бонбона ми по 2 шепи са взимали, но нали точно това е идеята Simple Smile И идва едно малко сладко момченце (може би на 3 максимум ) облечено като Дракула... и аз му казвам вземи си , happy Halloween, the usual ... и за чао му казвам: "You are so cute !!! Simple Smile " ... То ме гледа гледа и ми отвърна: "I am NOT SUPPOSED TO BE CUTE, i am SUPPOSED TO BE SCARY!!!!" И ядосано си тръгна ...ооps  Shocked  Embarassed Laughing hahaha
Виж целия пост
# 4
Що е празник, все празнуваме  Joy
Специално за Халоуин: преди хич не го отчитах като празник. Миналата година бях бременна по това време и за пръв път украсих и раздавах бонбони на децата от квартала. Мечтаех си някой ден да наглася моето детенце подобаващо  bowuu Е, сега вече имам тази възможност  Hug И вече имаме костюм!
За обиколките, смятам да обиколим само приятели, за случайни къщи няма да ни стигне време  Joy
Виж целия пост
# 5
 Тоз празник Халоуин и на мен ми е малко чужд. Сигурно ще започнем да го празнуваме като малката тръгне на градина или на училище и там с всеобщата еуфория  Party . Иначе досега не сме раздавали бонбони, никой не е идвал  Tired. Но пък и засега нямам мерак да й купувам някакъв специален костюм. Докато за Денят на благодарността винаги се събираме в семейството, което ни посрещна тук и го отпразнуваме подобаващо .  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
И аз като децата при вас май обичам Хелуин повече от Коледа.И страшно вълнение пада около приготовленията за него,дълбаем тикви,правим фенери ,украсяваме с разни спрей-паяжини,свещи навсякъде,гримове.Е'до цели костюми не стигаме,но и без това го докарваме.Принципно тук се празнува ВсиСвети и досега италианците не са го празнували.В последно време обаче се осинови тенденцията да се празнува и все повече млади хора го отбелязват.Има и много които се цупят и казват че това не било техен празник и т.н.,но аз не намирам нищо лошо да се празнува.Колкото повече фести,толкова по-добре,а и хората се забавляват,събират се заедно,веселят се.Ние все го празнуваме в един Пъб в центъра на Торино,където се събираме с разни приятели чужденци- англичани,датчани и ирландци.Има и много канадци,австралиици,ново зенландци,шотландци,но най много са американците.Предимно студенти или разни преподаватели,хора на изкуството...атмосферата е наистина неповторима в това заведение.
Иначе местните празници са като тези в България Коледа,Великден,1 май.Празнуваме ги като се събираме семейно по религиозните или с приятели се организирват излизания по националните.
А по принцип ,в Italy се организирват страшно много карнавали и децата нямат търпение да се маскират и да отидат с родителите си да празнуват парадите по улиците и да хвърлят конфети Simple Smile.
В близост до нас пък се провежда един карнавал при който участниците в карнавала се замярат с портокали.После виждаш разни младежи покрити със покрити от синини лица Joy.В началото много ме шокираше,но след това заключих че ако се забавляват да си насиняват очите,тяхна си работа hahaha.
Виж целия пост
# 7
Всичко  празнуваме  Laughing
И български и тукашни
Купон да става
 Laughing Laughing
Виж целия пост
# 8
Всичко  празнуваме  Laughing
И български и тукашни
Купон да става
 Laughing Laughing

и ние така  Peace
малко разногласия имам със свекито по отношение на Бъдни вечер (тяхната Виджилия), защото ще предизвикам не семеен, а родов скандал ако не отидем у тях на вечеря, та сме при тях на вечеря, разбира се постна, но аз вмъкнах обичая с питката, разпоредих се за нечетния брой на ястията (въпреки че са постни спагети и варени картофи, а не чушки с боб и т.н.)  Wink
За Великдените, кеф, празнуваме 2  Peace
Детето се е научило чудно да използва разминавките и повторенията на празници. То не беше Санта Лучия, Натале, Нова Година (съответно подарък от баба и дядо в бг), Бефана ...
Абе празници да има ...  Peace
Виж целия пост
# 9
Всичко  празнуваме  Laughing
И български и тукашни
Купон да става
 Laughing Laughing

и ние така  Peace
малко разногласия имам със свекито по отношение на Бъдни вечер (тяхната Виджилия), защото ще предизвикам не семеен, а родов скандал ако не отидем у тях на вечеря, та сме при тях на вечеря, разбира се постна, но аз вмъкнах обичая с питката, разпоредих се за нечетния брой на ястията (въпреки че са постни спагети и варени картофи, а не чушки с боб и т.н.)  Wink
За Великдените, кеф, празнуваме 2  Peace
Детето се е научило чудно да използва разминавките и повторенията на празници. То не беше Санта Лучия, Натале, Нова Година (съответно подарък от баба и дядо в бг), Бефана ...
Абе празници да има ...  Peace

Съшото положение е и у нас!  Wink Peace
Виж целия пост
# 10
Лол!!!, всички тук сте в много празнично настроение. Аз направо се почуствах като сухар в сравнение с  вас. Аз сьщо много обичам празниците, но Коледа е номер 1 за нас. Може би когато Криси порасне и започне да разбира повече и нас ще ни обхване духа на  Halloween, но за тази година не планираме да правим нищо особено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия