Кухненска мивка на ъгъл?

  • 9 455
  • 14
Чудя се дали ще е удобно мивката да е в ъгъла на кухнята като от всяка страна има по едно корито.
Някой от вас има ли такова решение?
Виж целия пост
# 1
ООО, тъкмо разглеждах вчера такива снимки и искам и моята така да я  направя. И си набелязах модел. Само че при мен ще е трудничко, защото сегашната мивка е на друго място и ще има къртене, местене на тръби, но ще е на ъгъл, решила съм.
Виж целия пост
# 2
Удобно ще е, но плотовете от страни  трябва да са по-дълги.
Самата мивка /ъглова/ е по-голяма и няма да стои добре в малка кухня.
Виж целия пост
# 3
Има различни модели мивки за ъгъл. На мен ми хареса не точно това, което ти описваш, ще потърся снимки и ще пусна, ако те интересува.
Виж целия пост
# 4
Джемма, покажи снимки ако не ти е проблем.
Също така ме интересуват размерите на такава мивка.
Аз видях такава и ми хареса, поръчах водопровода в кухнята да го прокарат в ъгъла, но наскоро разглеждах кухни, всичките с по две корита и никаде не видях така на ъгъл.
Виж целия пост
# 5


 Това е кухнята на наши приятели, както се вижда мивката не е ъглова, а съвсем обикновена. Кухнята им е малка и голяма мивка нямаше да стои добре, а те искаха да е в ъгъла.
Виж целия пост
# 6




Няколко от моделите на Blanco.
Виж целия пост
# 7
вчера точно такива мивки гледахме, но консултантката в магазина се опитваше да ни убеди, че не са никак практични и удобни. на мен ми пасва идеално мястото и искам такава, пък и моделите са доста интересни, само дето хром- никелови не поддържат в наличност, а гранитните са доста скъпички. единственото непрактично и неудобно нещо ми се струва цената- намерихме мивка за 720 лв. толкова неудобно, та чак безсрамно  Laughing
варианта с кръглото корито ми се струва много добър
Виж целия пост
# 8
Зори ме е изпреварила. И аз се ядосах днес. Ходих следобяд в магазина,където смятам да поръчам кухнята- казаха ми, че не правели такива ъглови шкафчета като на първата снимка, а аз пък искам такъв.  #2gunfire Май ще видя и в друга фирма.
Виж целия пост
# 9
Защо да не правят, това си е обикновен ъглов шкаф?!? Който си има две страници като всички други и дупка за мивката.
Виж целия пост
# 10
Абе и аз това се почудих, но не настоявах,защото само информативно питах, като реша да поръчвам, ще уточня всичко до най-малката подробност.
Виж целия пост
# 11
Не мисля, че ще ти откажат, ако решиш да поръчаш при тях. Ако си харесала фримата и качеството на мебелите им. А иначе аз съм голям почитател на Blanco, но цените им наистина не са посилни за всеки.
Виж целия пост
# 12
Ами те правеха кухнята на майкини преди известно време и ми хареса, изпълниха всичко в срок, монтираха го добре. И затова към тях се ориентирах. Но сега като се замислих разбрах защо ми отказа такъв вариант. Защото ми е малка кухнята и до мивката ще имам миялна, която е 60 см, което означава, че и другата страна трябва да е 60 , за да се получи ъгъла, а няма да имам място. Май ще отпадне ъгловото шкафче.Ще мисля още. newsm78
Виж целия пост
# 13

При този вариант до мивката е пералнята, така че ако и при теб е сходно положението ще стане.
Виж целия пост
# 14
Ами, да, сходно е. Само, че на обратно- на мястото на шкафчето е миялната, а до нея ще е пералнята. А там където на снимката е пералнята, искам скосен в ъгъла шкаф. Но понеже имам съществуваш остров в средата на кухнята и мястото ми е ограничено. Абе доста сложно ще е при мен, защото от старо да правих ново. Не е ли то да си е празно помещението и всичко да се съобрази да пасне. А така се съобразявам със съществуващи неща, които няма да махам от кухнята.  И не искам да са отделни модули, искам плота отгоре да е цял, не прекъснат.
Мъжът ми тук мърмори, че по-евтино ще е да ни нарежат плоскостите, а ние да си ги сглобим. Но като го знам какъв е сръчко, ще ми скъси живота от нерви с най-малко 5 год и задължително ще стане точно така , както аз не искам.  Rolling Eyes Не е ли то фирмата да си я монтра и предвиди всичко. Ще водя борба, то се вижда. 

Ето нещо такова ще стане на ъгъл с такъв остров в средата, но с други шкафове и на много по-малко пространство между острова и долния ред шкафове и уреди.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия