ИМАМ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ С БЬБРЕЦИТЕ!ПОМОГНЕТЕ!

  • 5 772
  • 21
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ. ИМАМ НУЖДА ОТ ВАШАТА ПОМОЩ. ОТКРИХА КАМЪК В БЪБРЕКА НА МОЯ ПРИЯТЕЛКА - 16 ММ. ИЗПИСАХА Й ДОСТА ЛЕКАРСТВА. ПОДГОТВЯТ Я ЗА ЛАЗЕР ЛЕЧЕНИЕ. НЯКОЙ МИНАВАЛ ЛИ Е ПО ТОЗИ ПЬТ? ИМА ЛИ АЛТЕРНАТИВНО ЛЕЧЕНИЕ С БИЛКИ, ХРАНИ, МИНЕРАЛНИ ВОДИ И ДР. ПОДОБНИ? ЗНАЕТЕ ЛИ ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ В СОФИЯ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ?newsm78
Виж целия пост
# 1
Важно е да се разбере защо прави камъни.  #Crazy Иначе ще ги разбият, след това с мъка ще извади късчетата и после отново ще направи камъни. Въпрос на година или две.

Трябва да се разбере причината и ако може  да се премахне.
Виж целия пост
# 2
За съжаление не мога да помогна, но се надявам приятелката ти да се справи с проблема и да е ОК!  bouquet
Виж целия пост
# 3
KAK STAVA RAZBIBANETO NA KAMANI V BABRECITE
Виж целия пост
# 4
Знам една рецепта- на мен преди години ми помогна, но не ми беше чак толкова голям камъка. 1 лимон, нарянам на парченца с кората се слага да заври с 100 гр. джоджен , 100 гр. босилек и половин л. вода. Ври така, докато остане около 1 ч.ч. Това е дозата за 1 ден. Хубаво е да не се пие наведнъж( то и без това е много гадно), по малко. 7-10 дни е лечението. Аз изхвърлихкамъка на третия ден, но бях пила преди това и лекарства- едни перлички бяха. УСПЕХ!!!
Виж целия пост
# 5
Разбиването на камъните в бъбреците /на калциево оксалатните/ става посредсвом лапаротрипсия. Процедурата не е сложна и отнема около 40 мин., но е възможно камакът да не се разбие от първият път. След тази процедура /ако е успешна/ пациентът може да си тръгне от болницата още в същият ден.

На моят мъж му предстои тази процедура. Неговият камък е 6мм, но е заседнал и запушва частично бъбрека. Той всъщност вече ходи веднъж, но за негов лош късмет 10 мин. след започване на процедурата уредът се повредил и се налага да отиде отново. Самата процедура не е болезнена.   Бяха му казали, че ако камакът се разбие няколко часа по-късно ще може да го изпишат.

Сега пие билките на Ламбрев за бъбреци и чака да отиде на лапаротрипсия.

Преди това и доста други лекарства му бяха изписали.

Пие и магнезии от време на време, защото той неотрализирал калция /по съвет на лекар/. Ходи пролетно време и на Хисаря. Първата година след като ходи, есента изкара 1 камък без особени проблеми. Сега след втората година започна да изкарва и другият камък /от другият бъбрек/ , но все още без успех.
Виж целия пост
# 6
Пие и магнезии от време на време, защото той неотрализирал калция /по съвет на лекар/.
Това пък за първи път го чувам, обикновено не се препоръчват магнезиеви добавки, даже се спират антиацидите и магнезиевите разхлабващи. Камъните са резултат от натушение в обмяната на веществата, а не на излишък от калций, напротив, в резултат на неправилната обмяна се налага да се суплементва калций за да не намалее костната плътност. Ако повишиш и магнезия в урината, ще станат много здрави и хубави камъни  Confused
Магнезий рядко се пие, ако се взимат диуретици или антибиотици продължително време. Но не за да неутрализира калция.
Мен ако питаш, потърси мнение на друг лекар. Питай фармацевтите в другата тема  Peace.
Виж целия пост
# 7
По време на бременността изхвърлих 2 броя  Shocked - 7 и 8 мм, а седмица след раждането един, но по- голям от предишните два заедно.
Пих едни билкови хапове- НЕОРЕНАЛ, мисля, че те помогнаха много, както и по 3 литра сок Манго +много вода на ден.
Надявам се повече да не ми се случва НИКОГА. Както казват хората около мен съм родила няколко пъти тази година  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ПО- ТОЧНО КАК ПРОТИЧА САМАТА ПРОЦЕДЪРА ПО РАЗБИВАНЕ С ЛАЗЕР?МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВА "ПАЦИЕНТКАТА".АЗ ПИСАХ ОТ НЕЙНО ИМЕ,НО ГЛЕДАМ ЧЕ И ТЯ СЕ  Е ВКЛЮЧВАЛА.ТЯ Е" DOLAROVA".ЯВНО МНОГО Я Е СТРАХ МИЛАТА.МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ТЕЗИ .КОИТО СА ПИСАЛИ ДО СЕГА.МНОГО СТЕ МИЛИ.
Виж целия пост
# 9
Няма от какво да я страх Peace
А за в бъдеще, като профилактика и евентуално при последващи проблеми има един много хубав чай от Шри-Ланка.
Аз само с него се оправям, казва се Kidney Peace
Виж целия пост
# 10
Пие и магнезии от време на време, защото той неотрализирал калция /по съвет на лекар/.

Мен ако питаш, потърси мнение на друг лекар. Питай фармацевтите в другата тема  Peace.

Благодаря. Ще се поинтересувам непременно.

Кои фармацевти и в коя тема?



Виж целия пост
# 11
Аз имах проблем с бъбреците,но друг.Лекувах се в "Александровска"Смятам,че там има много добри специалисти.Там също разбиват камъни.
Виж целия пост
# 12
Кои фармацевти и в коя тема?
Тази малко по-горе "Лекарства - дозировки, странични ефекти, взаимодействия". Всички доктори във форума също поглеждат в нея, ще дадат мнение  Peace.
Виж целия пост
# 13
Кои фармацевти и в коя тема?
Тази малко по-горе "Лекарства - дозировки, странични ефекти, взаимодействия". Всички доктори във форума също поглеждат в нея, ще дадат мнение  Peace.

Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 14
мила нищо страшно няма преди седмица ми разбиваха за първи път и на мен лягаш на една масе по средата на която има нещо като легенче с топла вода в което са самите лазери и започва разбиването което трае около 10 минути и единственото което чувстваш е нещо като боцкане от иглички но не е неприятно все едно си на игло терапия
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия