Заместване при майчинство

  • 1 130
  • 6
Здравейте,
Много ще съм благодарна ако има кой да ми отговори на този казус - къде мога да прочета информация? Насочте ме към закона.
Ако ме замества някой в работата, който си изпълнява и неговите функции в същото време, то какво допълнително заплащане му се полага? Какво казва закона?

Предварително благодаря  Simple Smile

Виж целия пост
# 1
Здравейте,
Много ще съм благодарна ако има кой да ми отговори на този казус - къде мога да прочета информация? Насочте ме към закона.
Ако ме замества някой в работата, който си изпълнява и неговите функции в същото време, то какво допълнително заплащане му се полага? Какво казва закона?

Предварително благодаря  Simple Smile


Или аз не разбирам какво питаш, или ти не конкретизираш за какво става въпрос Rolling Eyes Зависи от работодателя - какво ще се договоря Peace
Виж целия пост
# 2
За работодателя е едно, естествено че може да се договаря - питам как регулира тази ситуация закона. По-ясно не знам как да попитам  newsm78
Например, дали си получава човека старата заплата + % от моята, или получава допълнителен % към своята, или... просто питам какво казва закона, защото чух, че е регулирано по някакъв начин.
Виж целия пост
# 3
За работодателя е едно, естествено че може да се договаря - питам как регулира тази ситуация закона. По-ясно не знам как да попитам  newsm78
Например, дали си получава човека старата заплата + % от моята, или получава допълнителен % към своята, или... просто питам какво казва закона, защото чух, че е регулирано по някакъв начин.
Аз поне не знам за подобно "регулиране" с процент Peace Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
По принцип това се определя от Кодекса на труда.
Според него при заместване на колега с различни от твоите задължения трябва да получаваш и част от неговата заплата или по-голямата от двете. Това го казвам по спомени. Ще потърся закона и ще го цитирам правилно.
Виж целия пост
# 5
Мисля че това е което те интересува:

Допълнителни и други трудови възнаграждения
(Предишен раздел IV - ДВ, бр. 100 от 1992 г.)
Чл. 257.- 258. (Отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.)
 
Трудово възнаграждение при вътрешно заместване
Чл. 259. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Когато работник или служител изпълнява длъжност или работа на отсъствуващ работник или служител, той ползува правата за тази длъжност или работа, включително и трудовото възнаграждение, ако това е по-благоприятно за него. Ако той изпълнява през това време и своята работа или длъжност, има право и на допълнително трудово възнаграждение, което се уговаря между страните по трудовото правоотношение.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) От правата по предходната алинея не може да се ползува работник или служител, който по длъжност е заместник на отсъствуващия.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Заместването по ал. 1 се извършва със съгласието на работодателя и работника или служителя, изразено в писмена форма. Липсата на писмена форма не е пречка работникът или служителят да получава възнаграждението за заместването.
 
Трудово възнаграждение при външно съвместителство
Чл. 260. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работник или служител, който работи по външно съвместителство, получава пълния размер на трудовото възнаграждение за основната работа, както и възнаграждение за работата по външно съвместителство според уговореното между страните.
Виж целия пост
# 6
Много благодарря - това търсех, да  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия