операция на аденом на хипофизата

  • 20 410
  • 18
здравейте!

моля да ми препоръчате добър неврохирург в софия за операция на аденом на хипофизата.на първо време за консултация и ако се наложи и операция.много съм притеснена!
Виж целия пост
# 1
       Професор Бусарски в Медицинска академия в София. Единстненият най- добър на тези операции. Споделям ти го от собствен опит.
Виж целия пост
# 2
alessina , кога си правила операция?опиши ми по -подробно ,ако ти се говори за това.какви бяха симптомите и защо се наложи операция?много ме е страх от операцията.
Виж целия пост
# 3
       Професор Бусарски в Медицинска академия в София. Единстненият най- добър на тези операции.  Peace
Виж целия пост
# 4
а защо ти се налага операция? твоят микро или макроаденом е? ако е микро мисля че много рядко се стига до операция. аз имам микроаденом и си го нося вече 3 години откакто разбрах и не ми е създавал проблеми /да чукна на дърво/
Виж целия пост
# 5
За мен много добър неврохирург и като цяло екипа е този на доц.Маринов в Медицивска академия.Преди две години ми направиха операцията не съм им дала нито лев, а идваха дори в събота и неделя да ме видят как съм.Много съм доволна винаги са били усмихнати и любезни.Звездица и моето беше микроаденом, но отиваше към по-горната граница.Предпочетох операцията, защото иначе ми се предлагаше и лечение с хапчета, от които щях да имам много странични ефекти, които ми се сториха ужасни.Затова реших изобщо да не опитвам лечение с тях.Операцията ми я направиха през носа, така че нямам белези по главата.Много е бързо възстановяването.Ако искаш аз мога също да ти разкажа подробно.
Виж целия пост
# 6
Може да ми пишеш и на лични какво по-точно те интиресува.
Виж целия пост
# 7
някой чувал ли е за д-р Кръстев в Пирогов - завеждащ неврологично отделение.той също правел операции на хипофизата.
Виж целия пост
# 8
kalas, забравих да добавя че като лежах в болница за 1 ден се запознах с една жена на която са й направили такава операция през носа и тя каза че я е направил проф Бусарски. след такава операция за съжаление няма гаранция /доколкото разбрах/ че няма да се появи отново аденом и трябват периодични изследвания -ЯМР и пр.
tatlej4e, учудвам се че направо си прибягнала към операция, сега има ново поколение лекарства-достинекс е едно от тях, при които няма почти никакви странични ефекти /при мен нямаше странични ефекти/ и се взима 1 или мах 2 пъти седмично Peace от тези лекарства се смалява аденома или поне не расте. а ти имаше ли главоболие, световъртеж и пр. като симптоми?
Виж целия пост
# 9
здравей звездица ,
аденома е с размери 13мм , но не ме боли глава,само малко ми се подуват очите и ми е гадно на погледа.стойностите на пролактина паднаха десет пъти надолу,защото от шест месеца пия бромокриптин 2х1 на ден и предполагам , че страничните ефекти са от лекарството.сега ще правя ЯМР за проверка на състоянието и ще се реши дали ще правя операция.мисля че ще е по-добре може би да се оперирам за да свършат веднъж тези мъки.много се страхувам, но почти съм се настроила за това.
Виж целия пост
# 10
здравей калас,
аденомчето ти май си е голямичко, моето е 5,6/6,7 или нещо подобно, твоето е двойно повече, може би затова имаш проблеми.
Искрено ти желая аденома да е намалял и да не се наложи операция Praynig
а защо не са ти изписали достинекс? аз го пих и нямах странични реакции.
каквото и да решиш ти желая успех и ако мога с нещо да помогна с удоволствие ще го направя, само пиши Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Мили4ка не се засхва6тай с операция.Тя 6те ти навреди доста пове4е от медикаментозното ле4ение.Аз от 1година имам диагноза аденом на хипофизата с големина 4мм(по малък е твоя,но това няма зна4ение).Пих бромокриптин 6месеца,даже успях да збременея но като разбрах 4е съм бременна спрях бромокриптина и направих спонтанен аборт,за съжаление(не е трябвало да го спирам).От 7 месеца пия ДОСТИНЕКС,идва ми нормално. НИКОГА НЕ СЕ ПОДЛАГАЙ НА ОПЕРАЦИЯ-това е съвет от мен.А ако все о6те не ти се вярва пи6и ми на e-mail 6те ти дам тел на доцент Андреева,която се занимава само с пролактиноми.УСПЕХ.По6тата ми е rogi78@abv.bg
Виж целия пост
# 12
rogi, здравей!
моля те кажи ми установено ли е че спонтанния аборт се дължи на това че си спряла бромокриптина. аз съм бременна в момента за 3ти път и не пия нищо. първия път имах също като теб спонтанен аборт или по-точно мисед но след това никои не каза че това със сигурност е причината. втория път износих нормално без да пия НИКАКВИ медикаменти за пролактинома и  се чудя дали това е правилния подход. сега пак съм бременна и до този момент не съм взимала нищо също.... кажи ми ако със сигурност са ти установили че това се дължи на пролактинома какви точно изследвания си направила?
благодаря ти предварително
Виж целия пост
# 13
здравейте ,
много благодаря на всички за подкрепата и милите думи.на 16 октомври съм на ЯМР и тогава ще се разбере къкво ще правя .стескайте ми палци.ще ви пиша какво е положението .
успех на всички!
Виж целия пост
# 14
здравейте ,
много благодаря на всички за подкрепата и милите думи.на 16 октомври съм на ЯМР и тогава ще се разбере къкво ще правя .стескайте ми палци.ще ви пиша какво е положението .
успех на всички!
стискаме палци всичко да е наред и да не се наложи операция  Praynig и непременно да пишеш
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия