кърмаче с уртикария

  • 1 251
  • 9
здравейте мили мами Hug
бебчето ми е изцяло кърмено но още на 4 месеца получи уртикария.според алерголожката е или от ваксината пентаксим или от нещо което аз съм изяла newsm78
аз съм доста изненадана,защото внимавам много какво ям а и си мислех ,че кърмените деца неполучават алергии newsm78
седмица преди да навърши 6 месеца почнах да му давам по малко картофче,после морков,ябълка,круша ,банан-всичко това по скоро да опитва ,защото изяжда не повече от 2 супени лъжици и то смесени с кърма.все още единственото което възприема като ядене е сукането и слава Богу имам достатъчно кърма и той наддава супер-за миналия месец 800грама и 3 см.днес на консултацията обаче ме наплашиха ,че трябва да давам вече и месо заради намаляващото желязо в кърмата
има ли други кърмещи мами, чиито бебочета имат уртикария-моля споделете как ги захранвате и разбрахте ли от какво е взникнала уртикарията Hug
мерси предварително Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
на 4 месеца е получил уртикария,но му е  минала,или продължава още?моето бебе е с АД,той се нарича още детска ендогенна екзема,или невродермит,но за утрикария не знам,това не е ли остро състояние,при което има ситни сърбящи пъпки по цялото тяло?
Виж целия пост
# 2
уртикарията наподобява копривна треска-плоски розови петна.давам му фенистил ,като го спра пак се появяват.
Виж целия пост
# 3
Аз отдавна си мисля че моето 4-месечно бебе има уртикария но не смея да питам педиатъра да не каже че се вманиачвам да търся проблеми. Значи като почне да плаче или да се напъва и цялата област около очите и веждите се зачервява, а понякога и цялото лице и даже в окосмената част на главата. Не е от плача, защото ми е второ дете и знам че по друг начин се зачервяват нормално децата когато плачат. Освен това аз имам уртикария, но не вярвах че толкова малко бебе може да има даже да я е наследило от мен.
Ти смяташ ли постоянно да даваш фенистил? Аз не мисля че това състояние се лекува напълно ... Какво ти каза педиатъра по въпроса?
Виж целия пост
# 4
казаха ми ,че фенистила е безреден и можел да се дава година Shockedмен ме притеснява,че не се знае от какво е възникнала уртикарията newsm78ти за твоята знаеш ли от какво е newsm78
Виж целия пост
# 5
Синът ми също е алергичен, но разбрахме когато беше на 9-10м. На 7м. започна да приема Малтофер-препарат съдържащ желязо, но хемоглобина си стоеше на 100, т.е. ефекта от него беше нулев. Захраних с пуешко месо на 10м. и го давах в комбинация с повече червени чушки /съдържат много вит. С/. За два-три месеца хемоглобина се качи до 135.
Колкото до фенистила ми се струва, че не е безвреден. Има алергични деца, които правят реакция към антихистамини  и кортикостероиди. Опитай да лекуваш бебето при класически хомеопат. При нас хомеопатичното лечение дава много добър резултат.
Виж целия пост
# 6
казаха ми ,че фенистила е безреден и можел да се дава година Shockedмен ме притеснява,че не се знае от какво е възникнала уртикарията newsm78ти за твоята знаеш ли от какво е newsm78
Нямам никаква представа - появи ми се преди 2 години и оттогава ме тормози. Предстоеше ми дълго пътуване, за което се притеснявах (презокеански полет). Веднага след кацането на първата вечер в хотела се започна. Явно съм била предразположена към такъв тип заболяване и му трябваше просто стресова ситуация за да се отключи. Но при бебенце от какво ли ... Реших че съм му я предала аз; да не би ти да си предразположена но да не е избило при теб а само да се е предало на бебо? Как си по принцип с кожата? Аз и преди това не можех да се похваля с хубава кожа и чувствах че имам предразположение към кожни болести.
Виж целия пост
# 7
мерси за отговорите  bouquet
Sofi аз нямам проблеми с кожата newsm78но мъжа ми има сега ме навеждаш на мисълта да не е от него newsm78
а ти забелязала ли си какво ти предизвиква уртикарията и как я лекуваш  bouquet
Виж целия пост
# 8
Sofi и при моята бебка става така, но аз съм сигурна че е по скоро от напъването, тя е с доста светла кожа и много инатлива, дали и при твоето не е така
Виж целия пост
# 9
Sofi и при моята бебка става така, но аз съм сигурна че е по скоро от напъването, тя е с доста светла кожа и много инатлива, дали и при твоето не е така
Знам ли вече - значи зачервява най вече веждите и нагоре по цялата главичка в косата. На мен точно около веждите и очите ми се появява също като на нея. А и не помня от първото бебе да ми е правило впечатление че червеното е по-различно от нормалното при плач.
Когато се появи при мен ми изписаха кремче някакво и хапчета и докато ги вземах всичко беше ок, но като свършиха се почна наново. Аз реших че не мога вечно да я карам на лекарства и повече не съм пила нищо и си търпя уртикарията.
Но е гадно още от малко бебче да ти се лепне такова чудо.
По принцип сигурно е от нерви защото като съм спокойна не се появява. Също така много излизаше лятото от топлината. При бебенцата обаче не знам от какво може да е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия