Мога ли да смеся плодово пюре с АМ?

  • 848
  • 13
Тая сутрин се 4удих какво да разнообразя в хапването на бебо и реших да му направя 50мл пюре на Хип от круши + 100мл АМ.
Той яде,ама не вси4кото,не знам дали му хареса Simple Smile.Така мога ли да смесвам плодово пюре с мляко и да давам като плодово мляко напр. или плодовото трябва да си се дава отделно?
Виж целия пост
# 1
може да се смесва
но е хубаво да свикне с лъжицата, но ако отказва давай с мляко
само че е правилно  пл. пюре да се дава между хранинията ,като десерт в вашият случай 40гр разделени  на 2 приема по 20гр
Виж целия пост
# 2
а сега видях че ставате на 5 значи 50гр
Виж целия пост
# 3
раzбира се 4е може. така млякото добива раzли4ен вкус, ако на бебо му харесва няма проблем
Виж целия пост
# 4
Често казано, не бих си правила този експеримент. Опасенията ми са, че бебето може да откаже да пие млякото чисто, защото с плодово пюре е доста вероятно да го хареса повече. И после да се налага пускане на тема: "ПОМОЩ!!!!! Детето ми отказва млякото?!?!?!? Shocked"

По-скоро когато започне да яде плодово пюре бих добавяла вътре малко АМ-ако държиш да ги смесваш.
Виж целия пост
# 5
може да се смесва!
но е хубаво да свикне с лъжицата, но ако отказва давай с мляко
само че е правилно  пл. пюре да се дава между храненията ,като десерт във вашият случай 50гр разделени  на 2 приема по 25гр
  ideauu само да допълня.. lovekiss
Виж целия пост
# 6
Не знам защо трябва да се разнообразява млякото. newsm78 Да разнообразяваш пюретата - да, кашите - да, ама млякото Confused ... Като проядете сутрин попара 7-ми месец, тогава му разнообразявай закуската. Пюрето или сока се дава м/у хранения, иначе не пречи да го слагаш и другаде, аз вчера го сложих в кашата, но наистина може да не хареса после млякото.
Виж целия пост
# 7
Моят съвет е да даваш плодовото пюре между храненията  Peace Не виждам смисъл да смесваш млякото с плодово и то в такива пропорции. По-скоро може да прибавяш малко мляко към плодова закуска, но това като порастнете малко  Grinning
Виж целия пост
# 8
Може, НО по-добре си давай плодовото пюре м/у храненията.Не давай  пюрето за сметка на млякото, което е много по-необходимо и полезно на тази възраст. Peace
Виж целия пост
# 9
Може и ти много добре си направила.Плодовото пюре не може да замести хранене с АМ,за да му го даваш отделно.Да го даваш между храненията не виждам смисъл,така че си избрала правилното решение.
Виж целия пост
# 10
Може, аз така го давам на Вики в 17 часа. Едно бурканче с три лъжици мляко, разбърквам и храня с лъжичка.
Виж целия пост
# 11
...........Така мога ли да смесвам плодово пюре с мляко и да давам като плодово мляко напр. или плодовото трябва да си се дава отделно?
По добре по отделно  Peace не мисля че разнообразяваш като сменяш вкуса на АМ Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Благодаря за отговорите.
Аз ина4е така давам плодовото пюре-отделно, на 2 приема, сутрин към 10,30 и следобед към 3,30-4, между храненията.Вместо сок или единия път сок, другия -пюре.Просто се 4удех дали ще яде ако му го смеся, не смятам да по4вам така да му давам млякото, знам 4е е по-добре да свиква с лъжица да яде пюрето
Виж целия пост
# 13
Може  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия