Списък на вредителите на лактацията

  • 3 124
  • 19
Момичета, предлагам тук да изброим всички онези неща, които пречат на лактацията - лекарства, витамини, храни и хранителни добавки и др..
Търсих, но не можах да открия синтезирана информация по въпроса, а предполагам, че ще бъде много полезно за всички кърмещи майки. Така ще знаем какво да избягваме, за да кърмим успешно.
Виж целия пост
# 1
Цитат
какво да избягваме, за да кърмим успешно.
На първо място ми иде на ум "компетентни" педиатри и "добри" съвети от "загрижени" роднини, приятели  Twisted Evil

Виж целия пост
# 2
Ментов чай и всякакви неща съдържащи ментол.
Виж целия пост
# 3
за кафето съм чувала
Виж целия пост
# 4
Хубава тема и наистина ще е полезна Hug
От витамините - витамин В6 намалява кърмата, ако е в дози, по-големи от 25мг дневно.
Салвия и всичко, което я съдържа - например пастили за възпалено гърло със салвия и т.н.
Продължително (повече от 24ч) приложение на зелеви компреси намалява лактацията!
Магданоз в големи количества (например салата табуле) и компреси с магданоз.
Виж целия пост
# 5
Хубава тема и наистина ще е полезна Hug
От витамините - витамин В6 намалява кърмата, ако е в дози, по-големи от 25мг дневно.
Салвия и всичко, което я съдържа - например пастили за възпалено гърло със салвия и т.н.
Продължително (повече от 24ч) приложение на зелеви компреси намалява лактацията!
Магданоз в големи количества (например салата табуле) и компреси с магданоз.
нито едно от тях не знаех,явно има нужда от такава тема!
Виж целия пост
# 6
   Стресът. Wink
Виж целия пост
# 7
На първо място ми иде на ум "компетентни" педиатри и "добри" съвети от "загрижени" роднини, приятели  Twisted Evil


 Peace
Виж целия пост
# 8
И аз се изненадвам за някои от споменатите неща, че пречат на лактацията. Аз си мислех, че магданозът е полезен и на всяка салата слагах поне по една шепа... но от днес спирам.
И чай от мента си пиех редовно...
Виж целия пост
# 9
За ментата не съм съгласна. Българския лактогонен чай съдържа И мента!!!
Виж целия пост
# 10
Аз също съм на мнение че стресът е един от най важните фактори за намаляването на лактацията. Ако не друго, поне съм го изпитала на гърба си. Познавам и мами , при които от стрес направо им е секвала кърмата/ а те са кърмачки със стаж/.
Виж целия пост
# 11
Ментов чай и всякакви неща съдържащи ментол.

Ами защо тогава моя български лактогенен чай има толкова мента все едно пия вода за уста  Confused
Виж целия пост
# 12
Това за ментата не е вярно. Аз пия всяка сутрин ментов чай заради стомаха и все още кьрмя. Може би просто не трябва да се прекалява.
Виж целия пост
# 13
Да не забравяме захранването и по-рядкото кърмене на детето.
Виж целия пост
# 14
Режимът!
Нощната пауза!
Ранното захранване!
Заместване на кърмене!
По-големи паузи от 3 часа!
Недостатъчен прием на течности!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия