Относно кърменето на поискване

  • 588
  • 13
Здравейте,
моето питане сигурно се е коментирало не веднъж във този форум, но след като направих бързо търсене и нищо не открих, а не разполагам с повече време, реших да си питам директно с тази тема. Ще ви бъда благодарна ако ме отпратите и към някои стари теми Grinning
Относно кърменето на поискване:
1) На какви интервали от време кърмите все пак? При мен е от 30 минути до 4 часа.
2) При какви обстоятелства решавате да предложите гърдата? При мен е винаги, когато се разплаче (за да го успокоя) и когато започне да мляска, подсказвайки че е гладен.
3) Как редувате гърдите? Всеки път на различна или съблюдавате горе-долу 3 часов интервал на една гърда?
4) Как давате капките за колики (когато давате такива)? Преди всяко кърмене или на горе-долу 3 часов интервал?
5) Изцеждате ли се след кърмене и кога / как го правите?
Виж целия пост
# 1
аз му давам почти винаги когато зареве ,той ако е гляден засуква ,ако не е започва да се върти.Случвало се е да кърмя и през половин час и през 5-7 часа.По принцип му давам едната гърда ,ако продължи после да реве и другата ,но горе долу на кърмене по гърда.Капките му ги давах преди кърмене-Инфакол,и след кърмене-Саб.Не не се изцеждам,когато са ми меки ,изцеждам се само когато са ми напрегнати гърдите.
Виж целия пост
# 2
Здравей!
1.Кърмя толкова често,колкото иска бебето-влизам в твоя интервал от време.
2.Почти при всички-когато е гладна,жадна,когато я приспивам,когато е нервна(за друго не се сещам...)
3.По този въпрос немога да дам компетентно мнение,тъй като кърмя от 1 гърда(от няколко дена започнах да предлагам и втората,но не редовно все още).
4.Зависи от капките-Еспумизан давах преди всяко хранене,а Бебинос-сутрин и вечер(така пише в упътването).
5.В началото се изцеждах след кърмене само при условие,че все още е напрегната гърдата(т.е. млякото е много,а беболина не е изсукала всичко)-с помпа.

  bouquet
Виж целия пост
# 3
   Привет, Kabiv! Аз ще ти отговоря предпазливо, но понеже при нас
кърменето на поискване се получава, си позволявам да го направя. Wink
1. Вечер, когато е неспокойна и уморена, а не може да заспи, ей така по малко,
    през 20-30 мин., а иначе от час и половина до 3, през нощта стига и до 5-6 часа.
2. Предлагам, ако си личи, че е гладна или преценя, че е вече време да хапва, но
    не винаги, когато плаче, иска да суче - може да има друга причина (например не обича
    да е наакана. Wink ), а и по-добре да си поиграем малко, а не само да спи на гърдите ми. Wink
3. Първо е тази, от която е сукала по-малко или която чувствам по-пълна.
5. Не се изцеждам, нещо не ми се получава...
    Поздрави!
Виж целия пост
# 4
1) На какви интервали от време кърмите все пак?-Различно-на 1,5-2-3 часа.
2) При какви обстоятелства решавате да предложите гърдата?-Когато бебето мрънка, когато я приспивам и когато ми даде знак, че иска на гърда.Тогава започва да ме ближе и си отваря устичката.
3) Как редувате гърдите? Всеки път на различна или съблюдавате горе-долу 3 часов интервал на една гърда?-Понякога редувам, а друг път давам дясна-дясна-лява(дясната ми е от родилното по-голяма)
4) Как давате капките за колики (когато давате такива)? Преди всяко кърмене или на горе-долу 3 часов интервал?-Давах предимно вечер преди кърмене.
5) Изцеждате ли се след кърмене и кога / как го правите?-Цедях се след кърмене до към 2-рия месец с помпа.Гърдите ми бяха като камъни и трябваше да ги облекча.

Виж целия пост
# 5
 Интервалите са като при теб. Предлагам както ти предлагаш. Редувам гърдите като горе-долу гледам да има 3 часов интервал на една гърда. Когато имаше колики гледах да не е толкова на поискване, за да не й се претоварва стомахчето и в началото я кърмех на~ 3 часа, но си стоеше колкото иска на гърдата/случвало се е и по час и половина/. Давах капките преди всяко хранене но гледах да не по-често от интервал през 2-2,5 часа и не повече от 8 пъти. Изцеждала съм се само в началото, заради запушени канали.
Виж целия пост
# 6
Отговарям Laughing
1) между  1ч. и 4/5ч....като ми, ако спи не я буда, но ако се успива я сръчквах между 4 и 5тия час.
2) при нас не можеше да се сбърка кога е гладна_хич и не се облиzва(ше), а ревва от раz та се чува сигурно до Нова Зеландия и си иска кльопачката на секундата... Mr. Green
3) аz кърмя от двете гърди като предлагам лява_дясна, а на следващото хранене дясна_лява,после обратно и т.н.
4) давах ги когато zапочнеше да става неспокойна(Саб и Лефакс съм полzвала)...при нас не помагаха ама никак ooooh! Tired.
5) цедила съм 2 пъти, когато ми се е налагало да иzлиzам беz нея. Иначе, когато са ме боляли гърдите си слагах топли компреси и каквото имаше в повече си иzтичаше само...кърмата ми се регулира доста бърzо така.
Виж целия пост
# 7
1. От 30 мин до 5 часа.
2. Вече сама си я взима, нищо не предлагам  Laughing А като по-малка преди сън, след сън, като плаче, мляска, скимти, боли я...
3. Гледам/барвам коя е по -мекичка и предлагам нея. На другото кърмене пак така. Значи всеки път на различна  Simple Smile
4. Нашите капки трябваше да се дават на 4 часов интервал.
5. Не се цедя след кърмене. Цедя само когато са ми напрегнати гърдите и беба не иска да суче (да сваля напрежението). Като цедя малко (50 на грама най-много), а не да изпразвам гърдата.
Виж целия пост
# 8
Поздравления за това че се отказа от шишето с биберон, сигурна съм че малко по-малко ще свикнеш  само да се кърмите и да разпознаваш желанията на Ники  bouquet
1.   От няколко мин. до няколко часа, според Крис, още повече, че нали сме по-големи и не е нужно да ги будим съкровищата, а те сами определят кога са гладни. Не се притеснявай, че е по-често и на по-малки интервали, просто кърмата по бързо се усвоява от бебешкия организъм, отколкото изкуственото мляко. Ще видиш някога по-ще е гладен др. път по-малко. Както при нас големите, вс. път си хапваме различно.
2.   Когато подсказва че е гладен, започва се с мляскане, озъртане с отворена, търсеща уста,  вкарване на ръцете в устата, че стигане до рев.
3.   Редувам гърдите като горе-долу гледам да има 3 часов интервал на една гърда, но понякога и по начесто, то с времето сама ще почнеш да усещаш коя да даваш..
4.   Зависи от вида на капките. Аз съм на Саб и е преди вс. хранене, но се съобразявам да са на по-голям интервал, а не на 30мин. напр.
5.   За сега сутрин, защото малкия започна да прави пауза в нощното си хранене, като прескача това в ~4 часа, и в 6-7часа едната ми гърда направо ще се пръсне и след хранене я изцеждам, но на ръка, защото си правя масажи, а помпичката няма как да го направи това.
Виж целия пост
# 9
1) На какви интервали от време кърмите все пак? При мен е от 30 минути до 4 часа.- и при нас беше така в началото, чак сега започна да прави по-големи паузи от около 3-4 часа, но пък се приспиваме на гърда, тъй че паузите заминават
2) При какви обстоятелства решавате да предложите гърдата? При мен е винаги, когато се разплаче (за да го успокоя) и когато започне да мляска, подсказвайки че е гладен.- и аз така, включително като я виждам, че й се спи и има нужда да посуче за да се унесе
3) Как редувате гърдите? Всеки път на различна или съблюдавате горе-долу 3 часов интервал на една гърда?- 3 часов интервал
4) Как давате капките за колики (когато давате такива)? Преди всяко кърмене или на горе-долу 3 часов интервал?- давах преди всяко кърмене, после през 3 часа, после само вечер, докато накрая се отказах, защото ефекта беше 0, нищо че бяха Инфакол
5) Изцеждате ли се след кърмене и кога / как го правите?- правех го около 20 дена след раждането, постоянно хиперлактирах и се чудех защо, после тук прочетох че не е необходимо даже е опасно и спрях, след което млякото се нормализира

Успех!

Виж целия пост
# 10
1) Както при вас, интервалите са различни, според нуждите на детето (глад, жажда, нужда от близост, болка, гушкане, скука...).
2) По-рано при всяко промрънкване, безпокойство или признак за глад. Ако няма нужда бебето само отказва гърдата. Сега вече като голяма сама си иска.
3) Почти винаги съм се старала да спазвам долу-горе трите часа.
4) Давах ги на точно 3 часа.
5) Цедих се само когато правех запаси за фризера, предимно сутрин, когато кърмта е в изобилие.
Виж целия пост
# 11
Спомням си, че в началото и аз питах подобни въпроси и не разбирах много добре отговорите. Но с течение на времето се научих и видях, че някои неща, които при други са действали, при нас не важат. Открих какво действа при нас.
Води се по детенцето ти.
Гледах някакво филмче. В него показваха признаците на глад - лапаше си ръчичките и после ревваше. Така че ако не сте се кърмили от повече от 1 час и започне да си лапа ръчичките - му предложи да суче.
Какво работи при нас:
1) В началото интервалите не бяха регулирани - от 30 мин до 3.5 часа. Но сега - на почти 5 месеца си се храни през 2.5 часа +-. Само си изгради този режим.
2) Например ако спи и се събуди след 1 час му предлагам да суче и тогава сменям памперса, къпя го или го оставям да играе. Също така ако не успее да заспи сам и плаче му давам да суче. Може да не се е наял или да е огладнял. После или заспива докато суче или го слагам в кошарата му и му включвам музика и той заспива.
3)  В 90% от храненията давам и двете гърди. В началото не му стигаше млякото и се научих да му давам и двете, за да се стимулира лактацията. После не исках да се изцеждам и когато другата гърда беше препълнена му давах малко от едната, малко от другата и връщах пак първата.
4) Ние давахме инфакол - на упътването пишеше да се дава преди кърмене. Давах го горе долу през 3 часа преди основно кърмене. Понякога пропусках. Когато ревеше повече му го давах много редовно.
5) Не - то и нищо не мога да изцеда. Само няколко пъти имах повече кърма и се наложи да изцеждам. Когато от гърдите ми започваше да капе мляко се изцеждах. Но това се случи не повече от 5 пъти.

Леко гледане на бебенцето ти!
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за отговорите.  Hug Дадохте ми много ценни съвети и насоки
Виж целия пост
# 13
Ето и моя опит Grinning
Кърмя (и до ден-днешен) винаги, когато плаче, когато е нервна (особено, когато сме на гости), когато ще спи... Случвало ми се е да я кърмя и на 10минути...
Винаги давам и двете гърди (някак си ми се стори по-лесно, отколкото да се изцеждам). Изцеждах се само в началото докато ми се регулира кърмата.
За коликите - нищо не съм давала за колики. Но - през първите 2 месеца спазвах лек хранителен режим (не диета, а режим) И пиех български лактогонен чай - съдържа копър и анасон, които действат успокоително (вкл. и на стомахчето и коремчето на бебето).
Успех Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия