Не мога да се справя!

  • 1 731
  • 9
Първо, весели празници на всички! Close-mas:
Мами, помагайте! Особено тези с по-големи деца. Моите моми са на .... почти 4 години и вече изнемогвам.  Има моменти когато си мисля че още малко и ще полудея. На предела на нервите си съм и едва се сдържам да не ги набия - е, признавам си, и това се случва като прекалят. Като всички деца си имат и добрите страни, но май по-често ме изкарват извън нерви. Да ви кажа, понякога нарочно ме ядосват за да си проверят лимита - и моя разбира се  Close  и си го признават че е било нарочно. Twisted Evil  Като решат да са лоши, направо не се диша! Никаква дисциплина, не слушат, нито приемат, нито предават. Всеки казва " имаш златни деца, много са ти послушни трябва да го оцениш това" Аз пък се питам кое му е златното  #Silly  - слушат избирателно като в повечето случаи са като седнали на ушите си. А решат ли да се инатят, нямат равни на себе си. Гледам едно детенце  на тяхната възраст - направо мечта - слуша майка си, не мрънка, не потропва с крак, не вика, не тича по коридорите, не се цапа.... всичко това което моите не са ( в по-голямата част от времето). Успокоявам се с факта, че то е само и няма кой да го подкукоросва ама...... все пак, няма ли нещо което да помогне? Направо не издържам понякога! Давайте съвети за дисциплина и начини да накарате две щури овнета да ви чуят и да направят каквото се иска от тях. Аз се опитвам да им обясня, че пред хората не искам да им се карам и за това трябва да ме слушат. До колкото разбирам обаче, това им помага да ме побъркват защото знаят, че каквото и да направят  #Splat  #Milti  #Onfire аз няма да им се карам или няма да ги набия пред хората. Аз съм на мнение, че е по-добре да се обясни на едно дете какво е редно и какво не е вместо да му се караме или да го биеме. Сега обаче дълбоко се замислям  Thinking дали не е трябвало да ги пошляпвам като по-малки, че сега да ми е по-спокойно. Как мислите? Има ли други луди като мен които да са решили, че не с бой се възпитава? И ако има такива, как се справяте? Не ви ли излиза през носа? Аз моите от малки съм ги оставила сами да решават какво предпочитат, харесват и т.н. - да имат свое мнение по въпроса. Но сега..... Sick  като решат, че тояно тази блуза ще облекат, значи ТАЗИ и край.
Доста дълго стана за това спирам до тук. Предполагам ви стана ясна картинката Laughing  Помагайте кой с кавото може, че аз вече незнам какво да правя а са още на няма 4 години Tired  Тежко брате, тежко... да си майка на диви близнаци  Grinning
Виж целия пост
# 1
Това все едно аз съм го писала ...
Да не говорим , че ние още нямаме година и половина , а на 4 не зная как ще я караме .
У нас е същото , едната  е идеята , другата изпълнителката , а когато са двете ........
Не съм ги била никога , шамари също се въздържам да раздавам , но явно трябва .
От  1, 2 седмици обаче им се карам и те мнооого ми се сърдят , даже не ми и говорят , но  след  15 , 20 минути ела да видиш , пак са във вихара си !!!
За дрехи още нямаме проблем , не си ги избират сами , защото ако и оставиш голи ще ходят , с 300 мъки ги обличам , по възможност , когато ги обличам да карат колело или да бягат най-добре ще е за тях .
Яденето ни е гоооолям проблем , не искат да ядат и това е . Ето снощи ядоха мандарини ит ова беше ...
Не можах  да ти помогна въобще , но поне знаеш ,че не си единствена ...
Виж целия пост
# 2
Аз имам само едно детенце Stuck Out Tongue , но мъжът ми е един от близнаци и също са били доста щури Twisted Evil Но знам, че майка им се е държала строго с тях, докато таткото е бил "добрият"! Не съм естествено запозната с всички детайли, но резултата е единия брат е супер спокоен и весел /този, за който аз съм женена Stuck Out Tongue /, а другия-щур, див, мисли само за дискотеки, купони, как да харчи пари...Но иначе за чичо става и е страхотен Tada Успех!!!!
Виж целия пост
# 3
ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА всички и аз сам майка на близнаци момче и момиче моите на 13 февруари щте станат на 3 години и те са много диви и си похапват понякога бой ,но  се наговарят двамата и се смеят. Но по добре да са диви  и да играят отколкото да са болни.
Виж целия пост
# 4
Честита коледа на всички мами:)
За сега съм мама само на един разбойник, но чакам две близнета към средата на май месец. Не искам да ви разочаровам, но.... когато синът ми беше на 4 години си мислех, че повече от това няма как да ме ядоса (поведението му беше досущ като описаното от Aylin). Аз се надявах с повечко обяснения, разбиране, спокойно отношение и т.н. да го вкарам в правия път - ако не друго, то поне да разсъждава нормално. Сега е на 8 и половина години и резултатът е повече от отчайващ. Собствено мнение има по всеки въпрос, инати се ако околните не признаят правотата на изводите му, а ако не стане по неговия начин изпада в дива ярост #Onfire .  Това определено е вредно за него, а и е неприятно за околните.
Нямам идея как ще се справя с трима когато се родят и близнаците. Но този път не мисля да залагам само на приказки и уговорки Grinning
Виж целия пост
# 5
Честита коледа на всички мами и бебоци.
Аз съм мама на момче и момиче на 2г и 1м. На принципа съм бий дупенце за да не биеш дупиште. Естествено без да се прекалява. Старая се да не им позволявам да ми се качват на главата. Когато си играем може всичко, но през останалото време държа да ги науча да слушат и уважават по-възрастните. Не им позволявам да ми отговарят и да се тръшкат за глупости (не че не го правят, но се опитвам да ги отуча от това и мисля че сега е момента). Характера на децата се формира сега и всичко на този етап  зависи от родителите и семеиството. Най-важното е след карането или наказанието да не се усмихваш или да се правиш, че ништо не се е случило. Когато бях малка баща ми след като ме удари за нещо (което се случваше рядко) пет часа ми се извиняваше и естествено нямах никакъв респект, за сметка на това майка ми беше .... Сега след като и аз съм майка, при това в тези ужасни времена гледам с друго око и смятам, че възпитанието е много важно.
Виж целия пост
# 6
Весели празници и на вас!
Моите са с 1 г и 9.5 м разлика, но е същият случай. И особено баткото, който ви е връстник е ужас - непослушен много, все не чува, покрай малкото се научи да реве/пищи за ВСЯКО нещо... Трудничко си е. Надявам се да е период. Много сенадявам!
Виж целия пост
# 7
Миличка като те чета все едно си описала и мойте близнаци.
Какво да направим ,че са ни по буйнички децата.и МОЙТЕ КАТО РЕшАТ могат да слушат ,но като решат ,че ще са диви няма спасение.Сега сме на вълна бой.Двамата такива шамари си мятат,че не е истина.Само да ги изпусна и ела да видиш каква война настава.Все нещо делят и все на другия не е съшото.Мислят за всичко друго само не и ,че трябва да пишат и четат.Първолаци са. Close-mas:
Виж целия пост
# 8
Ама че работа! Значи няма спасение! #Puppy dog
Ами кажете тогава вие като майки какво правите за да си съхраните поне малко нервите?
Давайте да обменяме опит с "успокоителни" или с възпитателни методи.
Аз почти всичко съм опитала ама нещо не става. Говоря, наказвам, като се наложи бия.... ама ..... от цялата работа само моите нерви се късат  #Silly .
Като им се карам казват "добре мамо няма повече така да правя" и се смеят. Ууууууффффф, направо излизам от кожата си  madnoel
  helpuu
 Bulb Дайте да си направиме важна тема за "възпитание на близнаци" или "методи за съхранение (на нервите)" или нещо подобно където всеки да споделя как се справя. Все си мисля, че близнаци не е като две или повече деца. Това си е направо напаст Laughing
Виж целия пост
# 9
Ох ,кво да ти кажа.Не,че искам да те плаша,ама като станат в първи клас,ако знаеш кво те чака.Сегашното положение ще ти се види песен.Ето сега например мойте днес им бях поставила задача да пишат и познай.Връщам се смеят ми се насреща и викат в един глас
Мамо ние четохме ,няма нужда от писане.
И сега в 9 вечерта пишат текст от буквара.
Трябва да им се стъпва яко на врата иначе няма спасение.
Понякога се питам самата дали не сбърках нещо във възпитанието???
После се успокоявам ,че не са чак толкова лоши.
Мойте понякога ги разделям и вярвай ми като са по 1 не мога да усетя ,че имам дете.
 Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия