Дайте рецепта за тиквеник,моля!!!

  • 15 590
  • 10
Оба4е да е с готови кори,4е не ми се то4и Wink Аз имам спомен за една рецепта:тиква(настъргана),канела,захар,олио.....но друго имаше ли Thinking не помня!Някой ако знае вкусна рецепта да я хвърля насам!Благодаря предварително!аааа и на колко градуса се пе4е,4еее да не стане белята #Splat
Виж целия пост
# 1
Към това, което знаеш прибави и нарязани орехи Grinning  Редиш като баница - на 1-2 кори слагаш плънка и така докато свършат корите. След това нарязваш на парчета и поливаш с врящо олио. После печеш на около 220 градуса. Като се зачерви е готово Grinning  
Тиквата не се изцежда. Ако обичаш по-сладко - слагаш повечко захар. В олиото слагаш и масло.
Виж целия пост
# 2
Аз никога не съм рискувала със сурова тиква - все ми се струва, че няма да омекне достатъчно. Затова винаги я задушавам предаварително с малко олио/масло/зехтин. Добавям захарта, канелата, накълцани орехи (ако е много рядко и малко галета или брашно) и това ми е плънката. После може като обикновена баница или като вита - по избор. Отгоре напръсквам с малко олио. Пека на около 200 градуса (това зависи и от фурната ти). Накрая поръсвам с пудра захар.
Да ви е сладко  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Вчера направих тиквеника на dani75 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10161&highlight=%F2% … EA%E2%E5%ED%E8%EA.
Правих го със сурова тиква и стана страхотен. Grinning
Виж целия пост
# 4
Извинявам се Embarassed  Гостът съм аз Grinning
Виж целия пост
# 5
Ето как направих аз тиквеникът :
Продукти:
Тиква; Готови кори; Олио; Захар; Канела; Ванилия; Орехи; Настъргана лимомена кора.
Приготовление :
Настъргвам тиквата на едрото ренде.
Смилам орехите.
Смесвам захарта, ванилията и канелата.
С четка намазвам кората с олио, след което поръсвам от сместа със захарта. Слагам равномерно тиква. Отгоре поръсвам с орехи, и отгоре настъргани лимонени кори. Навивам кората и намазвам с четката отгоре с олио.
Слагам в умерена фурна на бавен огън.
Преди да я извадя я поръсвам от сместа - захар и канела да се препече.
Това е.
Добър апетит !!!
Виж целия пост
# 6
ТИКВЕНИК

Необходими продукти:

1. 1 пак. готови кори;
2. 4-5 парчета тиква;
3. 150 гр. захар;
4. 150 гр. орехи;
5. 1 ч. л. канела;
6. 1 ч. л. какао;
7. 1/2 ч. ч. олио.

Начин на приготвяне:

Тиквата се вари на слаб огън, за да се настърже по лесно. Половината орехи се смилат на машинката, а другата половина се нарязват на ситно и към тях се прибавя захарта, канелата и какаото. В предварително намазана тава се редят кора, поръсва се олио, после се слага тиква и от сместта. Редиш, докато има смес като накрая остават две кори. Печеш на умерена фурна.

Правих го за Коледа и го носих на бебе-парти. Всички си облизаха пръстите. Wink
Виж целия пост
# 7
Аз не смесвам тиквата със захарта и канелата и орехите тъй като тиквата пуска много вода така.
Аз настъргвам тиквата , изстисквам я и я слагам в чинийка. В друга слагам орехи нарязани и в друга захарта , смесена с канела.
Загрявам си мазнина - олио+краве масло .

Поръсвам кората с мазнина, тиква , орехи и захар навивам на руло и в намазнена тавичка.

Пека на около 180 градуса но в студена фурна. Като извадя тиквеника поръсвам с пудра захар.

Аз тиквеник не ям , но тези които го опитват казват че е вкусен.
Виж целия пост
# 8
И аз така правя, защото единствения път в който ги смесих сместа стана много водна.
Виж целия пост
# 9
Винаги правя тиквеника със сурова тиква, но наред със захарта, орехите и канелата, ръся и по малко смлени бисквити - те попиват излишната вода от тиквата. Забелязала съм, че тиквеникът е по-вкусен, след като престои една нощ след печенето - корите омекват и всичко се топи в устата.

Весела Нова година!!!
Виж целия пост
# 10
...аз слагам малко галета, а ако нямам, поръсвам настърганата тиква с малко сол, за да си пусне по-бързо водата, после я отцеждам, добавям захарта, олиото, орехите и канелата и редя плънката и корите, както при баница със сирене /редена или вита/. Предпочитам да слагам тиквата сурова, иначе не я пържа, а я задушавам.
Ако при слагането на плънката накрая оставе течност, поръсвам с нея краищата на баницата /откъм ръба на тавата/, за да станат по-меки. Нарязвам предварително на квадрати/ромбове, поръсвам с олио и пека в умерена до силна фурна, докато се зачерви и долната кора. Изваждам тавата веднага след изпичането на тиквеника, поръсвам го с малко хладка вода и го покривам с по-голяма тава или го завивам с хартия и кърпа/одеалце/. Може да постои и малко повече така, само ще стане по-мек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия