"осиновяването" на животни

  • 1 256
  • 9
Не зная, дали вече сте обсъждали тази тема, но мен отдавна ме вълнува и съм възмутена, че в някои страни започва много упорито да се употребява този израз, когато става дума за домашните любимци. Смятате ли, че е допустимо по този начин да се говори? Вие, които сте осиновили или сте осиновени, чувствате ли се засегнати от този факт, че съзнателно или не, бивате приравнявани с домашните питомци? И как бихте реагирали, ако някой ви каже, че си е осиновил например коте?
Виж целия пост
# 1
Не зная, дали вече сте обсъждали тази тема, но мен отдавна ме вълнува и съм възмутена, че в някои страни започва много упорито да се употребява този израз, когато става дума за домашните любимци. Смятате ли, че е допустимо по този начин да се говори? Вие, които сте осиновили или сте осиновени, чувствате ли се засегнати от този факт, че съзнателно или не, бивате приравнявани с домашните питомци? И как бихте реагирали, ако някой ви каже, че си е осиновил например коте?



Изобщо не става въпрос за приравняване на детето с домашен любимец.........нещо не си разбрала........... тя не дефинира отношение, само действие
Виж целия пост
# 2
Аз нямам проблем с този израз, имаме куче и го смятаме за равно с нас, а другата седмица започваме да подготвяме документите за осиновяване на дете. Както детето, така и кучето не са играчки и изискват грижи и себеотдаване. Естествено, че детето не е кученце и изисква различни грижи и отношение, но чак пък толкова за едната дума не се хващам.
Виж целия пост
# 3
Аз не само не се засягам, но мисля че е съвсем правилно да се казва така. Да, осиновяват се животни. Както по филмчетата- Тарзан, Книга за джунглата и др. човешки деца са осиновени от животни. Така се нарича да приемеш едно сърце във сърцето си и под покрива си. Съвсем нормално ми се вижда.
Виж целия пост
# 4
Осиновяването е правен акт, чрез който между две лица се създава връзка родител–дете. Именно поради това според мен е най-малкото неправилно да се говори за осиновяване на коте. Иначе е ясно, че и за животните се полагат грижи. В къщи си имаме и коте, и две кучета, но не ги чувствам като свои деца, въпреки че се грижим за тях. На мен лично ми се струва, че има нещо нередно в цялата тази работа.
Виж целия пост
# 5
не се хващай за думата..
и на мен ми се вижда странно, като чуя в градинката
"ела при мама...ух, че си ми послушно момче",
а всъщност говорят на кучето си..

а иначе в "осиновяването" на животно от зоопарка, се има предвид даването на любов и грижа, както и помането на разходи по храната и отглеждането на споменатото животно. Според мен, никой не приравнява животното към човешките индивиди. 
Виж целия пост
# 6
Въпреки разумните обяснения на много от вас, и аз се дразня ужасно от този израз, и не го одобрявам.
"ела при мама...ух, че си ми послушно момче" е пълна отврат, както и лайната по улиците и вечното съобразяване с отвързани кучета, пикаещи навсякъде, та да ме е страх да си пусна детето в тревата.
И същите хора да ми правят забележка, ако малката си откъсне цвете или се изпишка в тревата, да не говорим за отношението към осиновените от типа "нали знаеш, то е осиновено..." сякаш това е ужасно. И това от хора лигавещи кучета!
Виж целия пост
# 7
Осиновяването е правен акт, чрез който между две лица се създава връзка родител–дете. Именно поради това според мен е най-малкото неправилно да се говори за осиновяване на коте. Иначе е ясно, че и за животните се полагат грижи. В къщи си имаме и коте, и две кучета, но не ги чувствам като свои деца, въпреки че се грижим за тях. На мен лично ми се струва, че има нещо нередно в цялата тази работа.
  Ще добавя- това граничи с извращение и няма нищо общо с книжките.Целия свят е изперкал,щом осиновява, кръщава и благославя животни #Crazy
Виж целия пост
# 8
Осиновяването е правен акт, чрез който между две лица се създава връзка родител–дете. Именно поради това според мен е най-малкото неправилно да се говори за осиновяване на коте. Иначе е ясно, че и за животните се полагат грижи. В къщи си имаме и коте, и две кучета, но не ги чувствам като свои деца, въпреки че се грижим за тях. На мен лично ми се струва, че има нещо нередно в цялата тази работа.
  Ще добавя- това граничи с извращение и няма нищо общо с книжките.Целия свят е изперкал,щом осиновява, кръщава и благославя животни #Crazy

Чак пък....всеки има нужда да обича..........някои хора не могат да имат деца и отдават цялата си любов на някое малко животинче.........защо да е извращение
Виж целия пост
# 9
Аз не бих казала, че е извращение, а по-скоро подмяна на стойностите. В същия порядък за мен са и "гробищата" за кучетата заедно с паметниците им. Иначе не виждам нищо лошо в привързаността към животните.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия