Мамчета, до кога слагахте захар във водичката

  • 1 296
  • 40
Здравейте мамчета,
 
По съвет на педиатърката, слагам захар във водата на бебка. Чудех се дали не трябва вече да я спра и да й давам чиста вода? Вие как процедирахте???
Виж целия пост
# 1
Почти не съм слагала захар във водата. Може би само 2-3 седмици след като се роди и после спрях да слагам. Не виждам ползата от слагането на захар.
Виж целия пост
# 2
Никога не съм слагала, но и не сме пили кой zнае колко много вода...Симона си пада по млякото Mr. Green.
Виж целия пост
# 3
Доколкото зная на бебетата се слага захар във водичката за да се изчисти черния дроб от по-голямото количество билирубин и да се предотврати жълтеницата (моля извинете, ако пиша глупости Embarassed, но така ми го обясниха на мен) На двете си деца почти не съм слагала захар във водичката, може би само първата седмица след изписването. По принцеип съм против даването на захар, а и мойте предпочитат мляко  Wink
Виж целия пост
# 4
Слагах захар във водата първият месец, но само защото  продължи доста дълго жълтеницата. Тя толкова и я пиеше, де Rolling Eyes. Иначе забелязах че като че ли без захар повече вода пиеше, отколкото когато я подслаждах.
Виж целия пост
# 5

Само през първия ден вкъщи съм давала вода със захар и то защото педито така ни посъветва.След това спрях PeaceАбсолютно съм Против Захарта
Тези линкове са от наличната библиотека!ЗА ЖЪЛТЕНИЦАТА

 http://www.bg-mamma.com/site/content/view/670/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297
Виж целия пост
# 6
Ако си избрала да даваш вода на бебето, не слагай захар (това, че вода със захар повлиява жълтеницата си е мит), . Кърмените бебета през първите 6 месеца нямат нужда от вода(водата, която изпива бебето го лишава от същото количество кърма) . Кърмата отговаря на всички нужди на бебето.
Въпреки, че вече предлагам на бебка различни храни, тя все още се мръщи на водата. Предполагам, че по-натам ще започне да пие и вода.
Виж целия пост
# 7
Ами не слагах. По-долу са ти обяснили защо.
Виж целия пост
# 8
Не слагам захар. Той така или иначе не пие вода - нито със захар, нито без захар.
Виж целия пост
# 9
Не слагах.
И вода не съм давала.
Първите 6 месеца детето трябва да е само на кърма. В Библиотеката има много статии за това.
Виж целия пост
# 10
не съм слагала захар и вода не съм давала повече от 4-5 пъти за 6 месеца до началото на захранването.
Виж целия пост
# 11
Когато изобщо съм предлагала вода, тя е била без захар. Захар и сол до годинката не се дават тъй като бебешките бъбреци са още незрели. А до 6-я месец не е необходимо изобщо да се дава вода на бебето, кърмата му осигурява всичко!
Дъщеря ми пропи вода едва това лято, на година и половина.
Виж целия пост
# 12
Миличка, няма да е лошо да попрочетеш малко в библиотеката.
За съжаление Бг педиатрите не обичат да се инфромират много за новостите #2gunfire
Не само, че не е нужно да слагаш захар във водата, но не е небходимо да даваш и вода Peace
Виж целия пост
# 13
Майка ми се опита да дава вода първите дни след изписването, но синчето благоразумно отказваше да пие. След това прочетох някой и друг материал в библиотеката и повече не съм предлагала вода на детето - за ужас на цялата рода  Laughing
Виж целия пост
# 14
Не съм слагала захар във водата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия