Ужас момичета ,очертава се още една зима под един покрив със свеки!!!!!

  • 2 367
  • 19
Ужасно съм отчаяна.От една година живеем под един покрив със свекитата + девера +детето , и то в 3- стаен апартамент , просто някакъв ужас! Уж по това време трябваше да ни дадат ключовете от апартамента, а то сега го измазаха от вътре!От всички страни ми казват -не можете да влезете тази година , а аз така се надявах... PraynigЩяло да бъде влажно и имало опасност малката да боледува (а тя и без това е всеки месец със антибиотик) .Кажете мили мами вие какво мислите.Двата месеца(октомври и ноември достатъчни ли ще са да изсъхне проклетата мазилка? Вие колко скоро след построяването на жилищата ви, сте се нанасяли?
Виж целия пост
# 1
Хм, и аз мисля, че няма да може да се нанесете много бързо. Особено, ако блока още няма акт 16. Не че и без него не може, но... Как ще се топлите в новото жилище?
А и технологичното време за слагане на настилки и боядисване, мебели и пр... Най-рано в ранна пролет...
Виж целия пост
# 2
Нанесохме се в апартамента когато още само една стая имаше под/теракот/ и съответно в коридора...Обзаведохме я с един диван /който се разтягаше и на него спяхме/и с маса.Нямахме дори един стол..
Но пък се обичахме много и още първия месец след като избягахме от свеки забременях.. Blush
Нямам представа за колко време съхне мазилката но моят съвет е да се отделите по скоро от родителското тяло..И моето дете непрекъснато боледува... Sad
Виж целия пост
# 3
   И аз така съм чувала,в новите жилища имало голяма влага в началото.
Виж целия пост
# 4
Спомням си преди години, била съм на 7 годинки. Бяха ни дали жилище в нов блок, но беше посред зима, нито нагласено вътре, нито обзаведено. Живеехме при баба и дядо (майка и баща на баща ми и съответно свекър и свекърва на майка ми). Та скараха се една вечер майка ми и баба ми и тя ме взе и айде в новия апартамент. В стаята имаше само едно легло и майка ми взе една печка от своя колежка, защото навън беше люта зима. Брат ми на годинка и нещо тогава остана с баща ми за няколко дни, докато пооправят апартамента. Да видиш заради неразбирателството между двете как бързо-бързо се нанесохме.
Виж целия пост
# 5
Знам, че при нови къщи е хубаво да се изчакат няколко години за да изсъхне къщата. От влагата може да се образува мухъл и това да доведе до алергии при детето. Друга опасност е ревматизма, който се появява по-късно. Може да има и нещо друго. Не знам. По-добре изчакайте и се нанесете напролет. Стискай зъби и си повтарай, че е за доброто на детето. Излизай на разходки, когато времето е хубаво и гледай да не се засичаш много с тях. Това е само за още няколко месеца.
Виж целия пост
# 6
И още аргументи - ако се нанесете напролет, ще имате време да доизкусурите жилището добре, да го обзавеждате бавно и премислено.

Ние от бързане направихме грешки, за които сега горко съжаляваме.
Виж целия пост
# 7
Ще се нанеса,  когато е готово, разбира се.
До тогава бих била благодарна, че имам покрив над главата си и че детето ми ще е на топло, сухо и светло!!!
Търпение!
Виж целия пост
# 8
Мила Konni,

съжалявам искрено   bouquet, че трябва пак да се в "свекината" ръкавичка, но ако избързате може наистина да не е сухо, пък и за бебето да не е полезно с оглед на бъдещи алергии и изстинки.  doctor
Съжалявам искрено, защото и аз ще съм отново под един покрив с тях, а имах възможност да не съм........  newsm61 Banghead

Успех, и дано всичко да е във ваша полза !!  Peace
Виж целия пост
# 9
А мислила ли за варианта квартира? Вярно,че идва зима,съответно допълнителни разходи за отопление и т.н., но все пак?Дори и нещо по-скромно да е?Аз имам подобен проблем и затова съм малко пристрастна, но... и психическото ни здраве и доста ценно,нали? Sick
Виж целия пост
# 10
Ужасно съм отчаяна.От една година живеем под един покрив със свекитата + девера +детето , и то в 3- стаен апартамент , просто някакъв ужас! Уж по това време трябваше да ни дадат ключовете от апартамента, а то сега го измазаха от вътре!От всички страни ми казват -не можете да влезете тази година , а аз така се надявах... PraynigЩяло да бъде влажно и имало опасност малката да боледува (а тя и без това е всеки месец със антибиотик) .Кажете мили мами вие какво мислите.Двата месеца(октомври и ноември достатъчни ли ще са да изсъхне проклетата мазилка? Вие колко скоро след построяването на жилищата ви, сте се нанасяли?

По-добре под един покрив, отколкото да се излагате на влагата. Не го мисли и бързо ще мине Peace А може и да имате късмет и да улучите хубаво време през тези месеци, но по-вероятно е да е влажно.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Потрай малко, мазилката наистина иска време за да изсъхне.
Виж целия пост
# 12
Не искам да ти давам ло6и съвети ,ама 6те ти кажа 4е миналата зима прявихме ремонт на  новото ни жили6те.Под ремонт разбирай абсолютно вси4ко,мазилки ,работи,теракот.Люта зима,студ,влага,нооо ние живеем с моите родители,а това не се издържа!!!Нарамихме си пе4ката и дим да ни няма.Стените изсъхнаха лятото Joy,но бяхме сами Peace забравих  да кажа 4е бях бременна,ако това има зна4ение де  bouquet
Виж целия пост
# 13
Не че разбирам много от ремонти, но ако се сложи климатик не върши ли добра работа срещу влагата? Ние така направихме когато бяха готови подовете и стените пуснахме го да работи около седмица и всичко мисля беше ОК. Само, че на режим топло + изсушаване.
Виж целия пост
# 14
Когато ситуацията не ти изнася , се търси изход. В случая- квартира.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия