Приемът на близанци в училищата с изпити?

  • 859
  • 4
Какво мислите за все още продължаващата практика в училищата с изпити и университетите да приемат и двамата близнаци, дори и само единият да е класиран, а другият само да е изкарал изпитите, па макар и с тройка? (поне мисля, че трябваше да ги е изкарал).
Виж целия пост
# 1
Винаги съм се чудела на логиката на тази практика и не знам кой малоумник я е измислил?!?  Shocked ShockedНе само е ужасно несправедливо за останалите, но е зле за самите деца - кой е казал че близнаците трябва да учат в едно училище? Не трябва ли напротив - да растат като отделни човешки същества. Не само че изглеждат еднакво, ами недай си боже да се обличат еднакво, че и в едно училище да са!!! Къде е индивидуалността в цялата тази история?

Не знам това само в България ли съществува? За другите държави знам че има на някои места фактор - ако майка ти, баща ти, сестра ти са били в дадено учебно заведение - това е в твоя полза - но АВТОМАТИЧНО да влизаш само защото близнакът ти е приет не съм чувала! Shocked

И наистина знае ли някой причината за това??? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Съгласна съм само за детските градини и за началното училище, защото тогава децата са още малки и не разбират особено какво става, а и тогава е въпрос на родителите да решат дали децата да са заедно или не.
За гимназия и университет съм категорично против.
Близнаците са отделни хора и не е редно единият да лежи на гърба на другия. Всеки трябва да е самостоятелен. Дори (пак се повтарям, че съм от близнашки род) малко близнаци познавам, които са учили едно и също и днес работят едно и също (всъщност, една единствена двойка сестри, които обаче са малко шантави и вече са преминали 30-те, но са залепени като гербови марки и са нон-стоп заедно, а имат много малко приятели, нямат гаджета и т.н.).
Хайде, съгласна съм за гимназията (примерно) неприетото дете да има право на някаква поправка (ако много държи да е със сестра си или брат си), но за университета нещата са много различни (предполага се, че там кандидатстват вече големи хора, които са направили самостоятелен избор и са се подготвили според възможностите си).
Но отново опираме до въпрос на характер и възпитание.
За моите просто съм убедена, че няма да учат едно и също (че те сега рядко си играят с едни и същи играчки, че какво остава за по-натам).
Виж целия пост
# 3
Аз също съм против некласиралият се близнак да бъде приеман автоматично. Мисля, че законът казваше все пак, че трябва да има повече от двойка на изпита или изпитите.

Вече взех мерки с моите - сега са в различни класове в първи клас, даже учат различни профили или ЗИП-ове - тя - математика, той - рисуване. Стана малко случайно, но и двамата имат влечение към това, в което ги записах. До 7 клас обаче ми е важно да са в едно училище, трудно ще ми е да се справя, ако са на две различни места. А после - всеки да се оправя спрямо желанията и стремежите си.

Макар че е изкушително единият да се класира за английската гимназия и другият да се промуши покрай него...
Виж целия пост
# 4
Аз също съм против некласиралият се близнак да бъде приеман автоматично. Мисля, че законът казваше все пак, че трябва да има повече от двойка на изпита или изпитите.
...
Макар че е изкушително единият да се класира за английската гимназия и другият да се промуши покрай него...

Мисля, че това с двойката важи само за университета. За гимназията не съм сигурна - трябва да го проверя, че ми стана интересно.

Wink А не е ли по-добре единият в английската, а другият в немсаката или искпанската (аз така искам).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия