Секс след секцио

  • 2 297
  • 26
Здравейте мами
Кога запо4нахте да правите секс след като сте родили секцио?
Моят лекар каза до 40 дни,но не е ли много,къде да намеря пове4е инфо за темата?
Приятен и спокоен ден ви желая  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
'ми около 2 месеца след операцията - то преди тов а и сили не ми оставаха...пък и има голяма вероятност да боли в началото, защото вагиналните секрети не са ти се "оправили" още и не се овлажняваш достатъчно.... така че 40 дни си е ок...
Виж целия пост
# 2
Аз започнах да правя секс точно 15 дни длед операцията. Страхът ми беше голям в началото, но след като не ме болеше както очаквах вече го даваме по-смело. Знам че нормалните хора не започват активен полов живот толкова рано, но либидото ми ме връхлетя със страшна сила и не можах да устоя. Почти не бях правила секс през последните 2 месеца от бременността, така че не ми се струваше правилно да измъчвам мъжа ми (а и себе си най-вече) още 2 месеца.
Виж целия пост
# 3
Според мен сексът е възможен ако няма болка и лохии. Важно е и да не се прибягва до някакви екстравагантни пози, които да напрягат коремните ни мусколи. Нали и те са срязани и трябва да ги пазим около 6 месеца от напрягане.
При нас за сега не се получава- още не се овлажнявам добре.
ВЪПРОС- не мога да намеря във форума как точно да се предпазвам от забременяване. При търсачка излизат тонове неща и чета вече 3 часа без да съм состигнала до конкретен отговор, който да ме удовлетворява. Кърмя, което означава, че не мога да пия противозачатъчни. Не желая с презерватив. Тогава спирала ли остава като единствена алтернатива или има някакви хапчета, които не пречат на бебчо и не ми намаляват кърмата.
Виж целия пост
# 4
Аз започнах чак на 50я ден,но можеше и по-рано.
Виж целия пост
# 5
Ми при всяка жена е различно, като зависи от психическо и физическо състояние !!! Пробвай и сама ще си отговориш  Peace
Виж целия пост
# 6
И ние започнахме 15 дни след секциото. и на мен лекарите ми казаха 40 дни да изчакам, но не можахме някак, посъбра ни се в повечко - от 3 месец ми забраниха да правя секс!!! Това са си 6 месеца!!! Ама ти виж как се чувстваш, ако ти се прави и си добре - действай, ако те заболи - ще спрете - нищко не можеш да си направиш 
Виж целия пост
# 7
Lulova аз говорих с моят лекар за спирала,но той каза НЕ.
Ние пробвахме на 30-я ден и  Party
Но с презарватив ,въпреки 4е и аз не искам с него,но нямам др.избор.
Виж целия пост
# 8
Чувствах се готова и изпитвах желание почти веднага след раждането, но заради лохиите чаках около 45 дни.
Виж целия пост
# 9
около месец след операцията
Виж целия пост
# 10
ВЕДНАГА СЛЕД ЦИКЪЛА
Виж целия пост
# 11
Секс правихме на 17-я ден, лохии имах и хич не съм ги чакала да свършат - работата беше натопорчена.И ние почти не бъхме правили секс през последните два месеца от бременността.И аз съм не мнение да пробваш и сама ще си отговориш.Ако се чувстваш ок - действайте, ако ли не - спираш и след няколко дни пробвайте пак.Ще стане.
Виж целия пост
# 12
Веднага щом се почувстваш готова, ако не те боли и не застрашавате операцията - всичко е ОК
Виж целия пост
# 13
нека ти спрат лохиите
Виж целия пост
# 14
На 33ия ден
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия