Момичета, дайте ми рецепта за обикновен млечен крем, моля

  • 25 538
  • 23
Ами това е - реших да правя на Гери млечен крем и знам какви са продуктите, но като съотношение - никаква идея. Чакам отговори и да почвам да действам за следобедна закуска Mr. Green Благодаря ви  bouquet
Виж целия пост
# 1
Взимаш кремче на Др. Йоткер /с варенето/ и мляко и действаш  Mr. Green  Peace
Виж целия пост
# 2
Взимаш кремче на Др. Йоткер /с варенето/ и действаш  Mr. Green  Peace
И аз досега правех така, но ми стана съвестно и реших за направя "истински" Wink Mr. Green  Peace
Виж целия пост
# 3
Хич не съм по мярките. всичко правя едно към гьотере, но  ето давам моята безценна рецепта, дано да ти хареса:1 литър прясно мляко,1 - 2 жълтъка, 2 суп. лъжици масло или маргарин, 4 суп. лъжици брашно, ванилия за аромат. Разбърквам млякото с жълтъците и захарта / колкото ти харесва /, слагам на котлона и като реши да завира прибавям и брашното, предварително разбито с малко мляко, бъркам, докато се сгъсти. Накрая слагам и ванилията и маслото.
 newsm78 Мисля, че не съм забравила нищо.
Виж целия пост
# 4
Хич не съм по мярките. всичко правя едно към гьотере, но  ето давам моята безценна рецепта, дано да ти хареса:1 литър прясно мляко,1 - 2 жълтъка, 2 суп. лъжици масло или маргарин, 4 суп. лъжици брашно, ванилия за аромат. Разбърквам млякото с жълтъците и захарта / колкото ти харесва /, слагам на котлона и като реши да завира прибавям и брашното, предварително разбито с малко мляко, бъркам, докато се сгъсти. Накрая слагам и ванилията и маслото.
 newsm78 Мисля, че не съм забравила нищо.

Много ти благодаря  bouquet И аз мислих да го правя така, но белтъците предварително разбити на сняг не се ли прибавят докато крема е още на котлона newsm78
Виж целия пост
# 5
Ето един с банани, който може да стане и без тях.

Млечен крем с банани

Продукти:
4 узрели банана
400 мл прясно мляко
1 ванилия
100 г захар
5 жълтъка
2 с. л. брашно
1 ч. л. масло

Начин на приготвяне:
Сипете млякото в дълбок съд, добавете ванилията и оставете да заври. Разбийте жълтъците и захарта до побеляване, след това прибавете брашното. Внимателно сипете млякото в яйчената смес. Върнете на котлона и варете 4-5 минути, като разбърквате постоянно до сгъстяване на крема. Накрая прибавете маслото. Нарежете бананите и ги разпределете на дъното на 4 купички. Сипете отгоре готовия крем.

Ако ти е много като количество, намаляваш продуктите.
Виж целия пост
# 6
Ето един с банани, който може да стане и без тях.

Млечен крем с банани

Продукти:
4 узрели банана
400 мл прясно мляко
1 ванилия
100 г захар
5 жълтъка
2 с. л. брашно
1 ч. л. масло

Начин на приготвяне:
Сипете млякото в дълбок съд, добавете ванилията и оставете да заври. Разбийте жълтъците и захарта до побеляване, след това прибавете брашното. Внимателно сипете млякото в яйчената смес. Върнете на котлона и варете 4-5 минути, като разбърквате постоянно до сгъстяване на крема. Накрая прибавете маслото. Нарежете бананите и ги разпределете на дъното на 4 купички. Сипете отгоре готовия крем.

Ако ти е много като количество, намаляваш продуктите.

Благодаря  bouquet Въобще не е много Mr. Green Ще го направя с литър мляко, а технологията вече ми е ясна. Благодаря ви, златни сте Hug
Виж целия пост
# 7
От тук например млечен крем с овесени ядки и плодове може да ти свърши работа за пропорциите, като разбира се пропуснеш ов.ядки и плодовете ако искаш ....
.. аз по принцип ползвам нишесте вместо брашно....
.... можеш да сложиш само жълтъците, а белтъците не...
Виж целия пост
# 8
От тук например млечен крем с овесени ядки и плодове може да ти свърши работа за пропорциите, като разбира се пропуснеш ов.ядки и плодовете ако искаш ....
.. аз по принцип ползвам нишесте вместо брашно....
.... можеш да сложиш само жълтъците, а белтъците не...
Благодаря  bouquet Явно ще е без белтъци. Захващам се Mr. Green Hug
Виж целия пост
# 9
Хич не съм по мярките. всичко правя едно към гьотере, но  ето давам моята безценна рецепта, дано да ти хареса:1 литър прясно мляко,1 - 2 жълтъка, 2 суп. лъжици масло или маргарин, 4 суп. лъжици брашно, ванилия за аромат. Разбърквам млякото с жълтъците и захарта / колкото ти харесва /, слагам на котлона и като реши да завира прибавям и брашното, предварително разбито с малко мляко, бъркам, докато се сгъсти. Накрая слагам и ванилията и маслото.
 newsm78 Мисля, че не съм забравила нищо.

Много ти благодаря  bouquet И аз мислих да го правя така, но белтъците предварително разбити на сняг не се ли прибавят докато крема е още на котлона newsm78
Не прибавям белтъците.
А друг крем /силно казано /, за който се сетих е:
1 кофичка кисело мляко /ако е изцедено е още по-добре/
1 банан, нарязан на парченца
1 ябълка, нарязана на парченца
Захар, ако искаш
Смесваш всичко и хапваш - на мен това ми е любима закуска, че и обяд, само за вечеря не става.
Виж целия пост
# 10
Крем Ванилия правя така:
Кипвам литър мляко без 1 чаша. В отделеното мляко размивам 5 с.л. брашно или 4 с.л. нишесте. Разбивам хубаво 4 яйца и прибавям към брашняната смес. Като кипне млякото слагам 3 к.ч. захар и яйчената смес и бъркам докато почне да къкри. Слагам 7-8 ванилии и разсипвам в купички. В рецептурната ми книжка има следната забележка: Ако към получения крем се добавят какао, орехи, плодове, шоколад.... получаваме нов крем - съответно шоколадов, орехов, плодов... Аз обикновено правя наполовина ванилия, наполовина с какао Peace
Виж целия пост
# 11
Хич не съм по мярките. всичко правя едно към гьотере, но  ето давам моята безценна рецепта, дано да ти хареса:1 литър прясно мляко,1 - 2 жълтъка, 2 суп. лъжици масло или маргарин, 4 суп. лъжици брашно, ванилия за аромат. Разбърквам млякото с жълтъците и захарта / колкото ти харесва /, слагам на котлона и като реши да завира прибавям и брашното, предварително разбито с малко мляко, бъркам, докато се сгъсти. Накрая слагам и ванилията и маслото.
 newsm78 Мисля, че не съм забравила нищо.

Много ти благодаря  bouquet И аз мислих да го правя така, но белтъците предварително разбити на сняг не се ли прибавят докато крема е още на котлона newsm78
Не прибавям белтъците.
А друг крем /силно казано /, за който се сетих е:
1 кофичка кисело мляко /ако е изцедено е още по-добре/
1 банан, нарязан на парченца
1 ябълка, нарязана на парченца
Захар, ако искаш
Смесваш всичко и хапваш - на мен това ми е любима закуска, че и обяд, само за вечеря не става.


Това ще е утре - днес съм на вълна Млечен крем с жълтъци Mr. Green
Благодаря и на теб, anomalia    bouquet
После ще казвам отзиви Peace
Виж целия пост
# 12
Почти всеки ден правя такъв крем - и дъщеря ми, и аз много го обичаме.
Кипвам 1 л. прясно мляко с 1 ч.ч. захар. Отделно разбърквам малка част от млякото - около 1 чаша (студено) с 1 пакетче царевично нишесте, 1 яйце и 1 ванилия. Като кипне млякото, прибавям нишестената смес и бъркам, докато се сгъсти. Когато е готов, прибавям и малко масло и продължавам да бъркам, докато се разтопи.
Виж целия пост
# 13
За бебко - 1 порция.......

Чаша мляко.......кипва..........пасираш вътре един банан.........прибавяш малко нишесте ( аз слагам натурално- има пшенично и царевично ) разбито в чаша с малко хладка вода и бъркаш докато сгъсти

Грис- чаша мляко.......прибавям малко ванилова захар на Котаний ( защото е истинска ванилия, от растението, а не изкуствения ванилин ), може и на върха на лъжичката кафява захар.......като заври сипвам малко грис ( на Divella е най- подходящ за малки бебета ) и бъркам докато се развари
Виж целия пост
# 14

Грис- чаша мляко.......прибавям малко ванилова захар на Котаний ( защото е истинска ванилия, от растението, а не изкуствения ванилин ), може и на върха на лъжичката кафява захар.......като заври сипвам малко грис ( на Divella е най- подходящ за малки бебета ) и бъркам докато се развари

Яяя, това не се бях замисляла, всъщност се чудех ванилинът какво представлва, ама нямаше кой да ме светне  Thinking..........
Secretgarden, открехни ме малко по въпроса  Praynig, от къде взимаш тази ванилова захар и какво всъщност представлява ванилинът... Simple Smile. Ще съм ти много блаходарна   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия