ДИСКОВА ХЕРНИЯ

  • 12 075
  • 43
Знаете ли някой мануален терапевт или клиника в Пловдив, който да може да помогне без операция?
Космодисковете помагат ли в случая?
Какви лекарства ползвате когато се обостри?
Виж целия пост
# 1
Доказана ли е хернията? НЕ всяка дискова херния е показана за мануална терапия, също както и силния болков синдром. Медикаменти- да, но след лекарко предписание, защото в острия преиод, при много силни болки се прибягва дори до кортикостероидни препарати. Сравнително нов метод е озонотерапията, но не при калцирали(стари) хернии- инжектира се озон около мястото на хернията- с доста добър ефект,  не знам в пловдив дали се прави. Хубаво е да носиш колан.

Съвет: обърни се към физиотерапевт или невролог! Успех Peace
Виж целия пост
# 2
Оплакванията са от месец и половина. Скенера е от миналата седмица. Не знам дали това е дълъг период за дискова херния или не. Казват, че това бил "остър период"....ама ми се вижда нещо много дълъг.
Не съм запозната с тази болест и не знам какво да правя. Едните казват:Оперирай се, другите - В никакъв случай!!!
А за озоновата терапия прочетох в 1 форум, но не знам къде да търся в Пловдив или къде да прочета повече за нея.
Виж целия пост
# 3
Проблемът е, че като чета из интернет все намирам имформация, която съответства на ИШИАС според това от което се оплаква майка ми , а не на дискова херния.

Определението за ИШИАС е:

Болка на нервна почва, която обхваща седалището, често задната част на бедрата и прасците, а по някога стига и до стъпалата. Болката се придружава от схващане или изтръпване...
Виж целия пост
# 4
ОПерация не ти препоръчвам. Ишиасът може да е в резултат на дискова херния, ако тя притиска нерва. ЗА Пловдив не знам, но в София- МБАЛ Св. София правят озонотерапия.
Виж целия пост
# 5
http://www.losethebackpain.com/lp/sciatica-exercise2.htm
http://www.spine-health.com/topics/cd/d_sciatica/sc01.html
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/sciatica.html

Тази болежка е цяла индустрия  Simple Smile.
Освен инжекции или орални стероиди и противовъзпалителни и физиотерапия друго не може да се направи  Sad. Тази озонотерапия звучи добре, дано да намерите ...
Виж целия пост
# 6
Здравей! И аз имам същия проблем и съм напускала сума ти теми във форумите, но засега още не съм намерила подходящото лечение.Ходих на физиотерапия- не ми помогна особено. От всичко прочетено до сега ми стана ясно че преди да се подложим на операция или озонотерапия не е лошо да отидем на санаториум в Павел Баня.Само там правят подводна екстензия-разпъват гръбнака,за да се увеличи разстоянието между прешлените.На доста хора това е помогнало,просто трябвало да е ходи един или два пъти годишно. Аз искам да отида, но някак ме е страх сама, ако искаш пиши ми на лични-може да се запознаем, да обменим опит и да отидем заедно, моята херния също е открита скоро и също така острия период май не минава...
Виж целия пост
# 7
Още една в отбора  Tired

И аз пробвах с медикаменти. Само за дните на прием нямах болки. После си се върнаха пак същите... А междувпрочем изкарах адска стомашна криза   Sick (даже 2) от гадните кортикостероиди.
Мераклийка съм и аз за балнеосанаториум, но за сега не мога да отида... имам 2 деца и задължения по тях.
А за да има ефект е добре да се ходи 2 пъти годишно. Майка ми се чувства добре след с. Баня (Карловско)... дано и аз мога да отида един ден  Praynig
Виж целия пост
# 8
http://www.losethebackpain.com/lp/sciatica-exercise2.htm
http://www.spine-health.com/topics/cd/d_sciatica/sc01.html
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/sciatica.html

Тази болежка е цяла индустрия  Simple Smile.
Освен инжекции или орални стероиди и противовъзпалителни и физиотерапия друго не може да се направи  Sad. Тази озонотерапия звучи добре, дано да намерите ...
Само недей да грешиш с инжекции и стероиди.
Някой лекар може къща да си построи от твойте страдания. Както между другото го правят. Аз си се влача така, като ме хване кризата. Минава, но иска време. Редувай Diclofenac  и Ketoprofen и стискай палци да мине по-бързо. Продават и едни лепенки в аптеките, аз не съм ги ползвала, но съм чувала че облекчават.
Виж целия пост
# 9
Диклофенак-а на мен спря да ми действа. И внимавайте с тоз препарат - влияе на кръвното.
Понякога пия аулин - все още има ефект в/у болката ми.

Инак Ултра-Демо Пласт е вълшебен, но кортикостероиден препарат.
Виж целия пост
# 10
Диклофенак-а на мен спря да ми действа. И внимавайте с тоз препарат - влияе на кръвното.
Понякога пия аулин - все още има ефект в/у болката ми.

Инак Ултра-Демо Пласт е вълшебен, но кортикостеропиден препарат.

Аз нямам предвид да го пие, а да маже. За пиене по-добре ако може нищо да не взима. Много зле се отразяват на стомаха тези лекарства
Виж целия пост
# 11
Аз го приемах мускулно УДП-а и пак ме скъса стомаха  ooooh! Tired. Тогава венозно пък приемах Манитол с ...(уф, убягва ми името на 2-я участник в коктейла...  newsm78).

Нищо пер орално не съм приемала и пак направих адска стомашна криза, ми е мисълта.
Виж целия пост
# 12
Ох, направо съм отчаяна, днес следобяд пак имам час за невролог...ще видим какво ще ме правят- аз имам ерозивен гастрит (ранички по лигавицата на стомаха), така че никакви медикаменти не ми разрешават , ужас.Скоро си купих Матсан Дойч и започнах да се мажа 3 пъти на ден,не знам дали е съвпадение, но болките понамаляха.Сега си търся "другарче" да дойде с мен на санаториум.Баня Карловско ми е най-близо, но казват че подводната екстензия в Павел Баня действала най-добре.Имам момченце на 5г, което постоянно боледува и не знам как ще се реша да отида толкова далече....затова ако някой може да каже в Баня Карловско горе долу какви процедури правят може и там да отида че е по-близко....давайте всяка да казва къде е ходила и какво и е помогнало-само така ще се решим проблемите, защото лекарите естествено лекуват само с медикаменти, а последиците са ....... #Cussing out Чувала съм също , че всеки ден трябва да се изпълняват определени упражнения, за да се разтяга гръбнака и да се намали дразненето върху нервите, но до ден днешен знам само едно упр. което ми показа един уролог, който пък също имаше дик.херния- а за другите упражнения как да ги намеря не знам- профилактиката е много по-важна от лечението...за това ако има рехабилитаторки във форума ,нека се включат и ни посъветват какво да правим, към кого да се обърнем.Поздрави на всички и пишете-само така може да си помогнем....ТОВА Е ЗАБОЛЯВАНЕ,КОЕТО ИМА ВСЯКА ВТОРА РАЖДАЛА ЖЕНА просто не при всички се проявява, а един път вече като те хване си биеш главата че не си взела мерки навреме, затова пишете мили мами-не случайно има една поговорка- ПОМОГНИ СИ САМ ,ЗА ДА ТИ ПОМОГНАТ И ДРУГИТЕ...е сега сте вие.....
Виж целия пост
# 13
...Баня Карловско ми е най-близо, но казват че подводната екстензия в Павел Баня действала най-добре...затова ако някой може да каже в Баня Карловско горе долу какви процедури правят може и там да отида че е по-близко
Недей ходи там- няма да ти помогнат. По-добре в Марикостиново или Велинград - Вита, обаче само!
Айде успех, ако си намериш добър кинезитерапефт може още на място да почнеш. В острата форма на заболяването, мисля че не приемат за рехабилитация Thinking
Пиши какво си направила.  bouquet
Виж целия пост
# 14
ЗА физиотерапията- не 2, а 3-4 курса годишно е препоръчително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия