Как да приготвя заешко?

  • 5 208
  • 6
В магазина до нас,много често докарват заешко и съм му хвърлила окото Laughing,но не знам как да го приготвя.
Вие сте Hug
Виж целия пост
# 1
Има няколко рецепти публикувани са и тук и в бгкулинар  bouquet
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124543.msg2315090#msg2315090
Виж целия пост
# 3
dinka благодаря ти Hug.Признавам си,че не използвам много търсачката Embarassed ooooh!.Да не кажа,почти никога Laughing
Виж целия пост
# 4
Със заешко месо можеш да направиш каквото се сетиш, искам да кажа, че то е като пилешкото месо. Носи на всякакви зеленчучи, става за супа,ястие или както вече казах, за каквото ти дойде на ума.Лесно е за обработка и бързо се вари.Аз от доста време готвя със заешко месо и затова си позволявам да ти давам съвет.
Виж целия пост
# 5
когато ми даде баба зайчеееее-мммм че вкусно-го приготвям на 2 пъти-бутчетата пека в йенско или под фолио с бяло вино,подправки по твой вкус(най вече дафинов лист и черен пипер) и чаша кисело мляко-при печенето млякото напълно попива и изчезва,но пък прави заешкото по-крехко,(то по-принцип си е по-сухо то пилешкото)
а с останалата част правя яхния-както пилешка-с по-гъст сос и с червен пипер и задължително с много лук
дано съм помогнала  bouquet
Виж целия пост
# 6
1 recepta ot bonapeti

Пълнен заек по домашному 
1 заек (с дреболиите)

за плънката:
100 г ориз
1 стрък праз
3 стръка лук
50-100 г пушени гъши гърди
100 г гъби
1 в. ч. бяло вино
1 ч. л. соев сос
1/2 ч. л. чубрица
1/2 ч. л. сол
2-3 стръка магданоз
олио за пържене

за сухата марината:
2 с. л. соев сос
сол, черен пипер и чубрица за поръсване

1. Заекът се намазва със соевия сос и се поръсва с чубрица, сол и черен пипер. Оставя се да престои в маринатата около 1 - 1 1/2 часа.
2. Дреболиите от заека се нарязват на малки кубчета и се пържат в мазнината. Лукът и празът се нарязват на колелца, гъбите – на филийки, гъшите гърди – на ивички и заедно се прибавят към запържените дреболии. Разбърква се и се задушава 5 минути.
3. След това се сипва оризът и се налива виното. Плънката се овкусява с подправките и се оставя на котлона, докато оризът поеме течността.
4. Заекът се пълни с плънката, зашива се и се поставя в тава с малко вода. Покрива се с алуминиево фолио и се пече в силна фурна не повече от 90 минути. След това фолиото се маха и заекът се запича, докато се зачерви. Сервира се поръсен с накълцан магданоз.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия