Откога започнахте да давате Зрънчо и подобни на децата си?

  • 2 841
  • 13
Мами,извинявам се ,че ще ви попитам нещо,което е обсъждано тук....Откога започнахте да давате Зрънчо на бебчетата си? Embarassed
Виж целия пост
# 1
Давам Трохо, не Зрънчо. Почнах да давам към 6 1/2 м.Отначало - оризов (без глутен), сега вече и царевичен. Много й харесва, дъвче си го с кеф, а от скоро вече си хваща сама с ръчичка и си го тика в устата.
Виж целия пост
# 2
Какъв е този Трохо? Къде се продава? Няма ли опасност бебето /ние сме на 6 м./ да се задави?
Виж целия пост
# 3
Троховци има по диетичните магазини. В началото давах парченца колкото оризово зърно - те се стапят във въздуха  Grinning  Постепенно увеличавам размера. В момента взема с ръчичката цели парченца. Интереснто е, че ако пюрето й не е гладко пасирано, се пъне като че ли й се повдига и го отказва, а Трохото го "дъвче".
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти:)Дано да успея да намеря някъде-утре ще потърся такъв магазин...
Виж целия пост
# 5
Цитат на: SAYONARA
Благодаря ти:)Дано да успея да намеря някъде-утре ще потърся такъв магазин...

Малка ти е още. В снаксовете и зрънчовците има оцветители, а и са пържени повечето.
Троховците са добри.
Виж целия пост
# 6
Аз давам и едни от диетичния щанд в кварталния магазин - Царевин се казват. Надявам се да не са пържени Simple Smile Също са само с царевица и профилактичн асол, не ми се вярва да има и оцветители, поне не пише.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: cheta
Цитат на: SAYONARA
Благодаря ти:)Дано да успея да намеря някъде-утре ще потърся такъв магазин...
Троховците са добри.


За кой Трохо става въпрос? Онзи с хлебарката ли? Гледах преди време репортажа на Господари на ефира, та си имам едно наум.
Сега по темата: Аз дадох Зрънчо някъде към 10 мес., по-точно мамите на по-големите дечица, с които се срещахме по разходките. На малката й хареса, не смогвах да й подавам  Laughing  Купувала съм само Зрънчо - не е солен като другите и е произведен там където произвеждат кашата Слънчо  Wink
Виж целия пост
# 8
Ми аз не съм го гледала този репортаж...

То и в манджите от детската кухня съм чувала, че има такива екстри...
Виж целия пост
# 9
Цитат на: cheta
Ми аз не съм го гледала този репортаж...

То и в манджите от детската кухня съм чувала, че има такива екстри...


Засега в манджите не съм откривала екстри, а и не съм чула от никоя мама, ползваща кухня...дано и не чуя!
Виж целия пост
# 10
Не съм намирала хлебарки в Трохото и фактът, че някой друг е намерил не ме притеснява особено, нали не е в моя пакет Wink
По-добре Трохо с хлебарка отколкото други течащи от мазнина и пресолени гадости (то и в тях не се знае какво е имало, просто не е ставало известно).
Виж целия пост
# 11
Цитат на: бубулечка
Не съм намирала хлебарки в Трохото и фактът, че някой друг е намерил не ме притеснява особено, нали не е в моя пакет Wink
По-добре Трохо с хлебарка отколкото други течащи от мазнина и пресолени гадости (то и в тях не се знае какво е имало, просто не е ставало известно).


Значи, поправям се, не Зрънчо, а Слънчо съм давала, произвежда се от завода в Свищов, същия, който прави детските каши Слънчо. А той никога не е бил солен и мазен!
Виж целия пост
# 12
Аз започнах да давам такива неща преди 2-3 седмици. Мислех да започна с Трохо, но след репортажа с хлебарката се отказах.
Наскоро попаднах на Царевин и съм много доволна. Бобо си го хрупа с голям кеф с едничкия си зъб и много му се услажда.  Grinning
Виж целия пост
# 13
След годинката, кога точно не помня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия