хрема при 18 дневно бебе

  • 1 284
  • 8
ами това е
какво се прави?
какво се пие и въобще какво може да се предприеме
бебето е на смесено хранене и е доста мъничка /роди се 20 дни по-рано/ - 2.6-2.7 е сега
може да има др теми ама съм с болен батко и болно бебе и ми е в повече да ровя в стари теми - моля не я местете в здравния- там докато влезе някой...
мерси предварително /п.п. после ще я затрия темата като получа някакви отговори/
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Сигурна ли си, че е хрема? Правени ли са изследвания за стафилококи? Ако не са, по-добре изискай, може те да са причината за "хрема". Ако е така лекарят ще ти даде адекватно лечение. При всички случаи е добре да се консултираш с лекаря на бебето.
До тогава впръсквай Стеримар в нослето, отмива секрета и помага за по-добро дишане.
Виж целия пост
# 2
Знам че искаш отговор, но и аз ще кажа да си питаш лекаря, особено за толкова малко бебе.

Иначе моята госпожица имаше "хрема" първите два месеца - което всъщност беше прочистване на нослето от всичката слуз след раждането. Капала съм и само физиологичен разтвор и и изсмуквах нослето с помпичка.
Виж целия пост
# 3
Като първа мярка може да капеш физиологичен разтвор в нослето - той става за бебета. При нас имаше ефект. Ние ползваме Тонимер, в едни пластмасови ампулки. Иначе флаконите, които впръскват са малко стряскащи за бебето, защото струята е по-силна. Затова аз предпочитам да капя от ампулки.
Виж целия пост
# 4
как се ползжа този разтжор и колко струва?благодариа ви
Виж целия пост
# 5
как се ползжа този разтжор и колко струва?благодариа ви

Физиологичен разтвор купувам цяла банка. Изтеглям с игла и спринцовка необходимото количество и от спринцовката впръсквам по малко в двете ноздрички.

 catnadeen, можеш да ползваш такъв разтвор, без притеснения. Съгласна съм ,че е добре да искаш изследвания, да не би да си носите нещо от болницата... От друга страна и баткото е болен, не знам....
Виж целия пост
# 6
Писах в нашата си тема, че и моята бебка е с хрема, от таткото, той мина на антибиотик по настояване на док заради бебето.
Та - слагам физиологичен разтвор, изсмуквам секретите с помпичка за нос. Док каза 3-4 вечери да слагам по 1 капка Виброцил във всяка ноздра, но като капна капката, тя остава по видимата част на ноздричката, чудя се отива ли въобще нещо навътре, та малко е трудно упражнението с капките. Физиологичния разтвор можеш да слагаш с капкомер като го изстискваш в ноздрата или си вземи направо Тонимер от аптеката. Пробвай ако искаш с Виброцила, но само 3-4 вечери, не по-дълго.
А знаете ли дали може да се маже с някакво загряващо кремче бебето /гърдичките/, например Пулмекс бейби или да се правят инхалации?
Виж целия пост
# 7
пулмекс бейби е страхотен,но сте малки!аз мазах моето бебе когато беше на около месец,защото почна с хремите още на 2 седмица,но това ни докара повече проблеми,отколкото ползи,защото той и без това е алергичен към някои неща!пулмекса е за деца над 6 месеца(по спомен),не забравяйте че билките и етеричните масла са алергени !
иначе може в нослето да се слага спрей стеримар,крем нисита или физ разтвор от банка или от ампулка,най-удобно за мен е крема(около 5 лв е той,ползва се много дълго време),и ампулките(те обаче ми идват доста скъпичко Wink),стеримар наистина не е мн удобен...след впръскването се изчаква 1-2 минути и се издърпва секрета с помпичката,ако се слагат капки за нос(което не е много препоръчително за толкова малко бебе),се поставят след почистване на секретите с физ разтвор и помпичката
някои препоръчват даване по 1 малка ампула витамин ц веднъж дневно,цялата наведнъж,давала съм на малкия,ефект не знам има ли,или не
щом бебето е на  смесено хранене,значи имаш кърма и  може да слагаш по няколко капки кърма в нослето,в место физ разтвор
инхалации  могат да се направят,в смисъл да се ползва овлажнител за въздух,или например да сложиш на котлона малко вода със сода,лайка,и бебето просто да е в стаята и да усети мириса им,но да има леки изпарения,а не като в сауна Wink
Виж целия пост
# 8
Повдигни леко матрачето, така че тялото да е легнало под ъгъл. Секретите ще се стичат надолу и ще диша по лесно. Да се оправяте бързо!!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия