Есенен празник в парка - какво да вземем за ядене?

  • 694
  • 7
Понеже ще правим ето това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129754.0
искам да ви помоля за идеи за подходяща храна, която да вземем. Разбира се, всички в този подфорум също сте добре дошли!
Виж целия пост
# 1
Ох, баница! Hug  Разпарчатосана,с бутерки и някакви курабии... Може двоен, захлюпен сандувич с разни пълнежи... Листа от марули за аранжимент както на храната, така и на играта.  Flowers Bouquet
Но ако ще има чорба от  шкюмбя ще дода и аз, макар и в ранен час!
Виж целия пост
# 2
Плодове и зеленчуци - ябълки, грозде, смокини, краставици и др., предварително измити от вкъщи. Кашкавал, нарязан на кубчета. Варени моркови на кръгчета. Дребни соленки и сладки, солети. Не знам на каква възраст ще са децата, но това май се харесва на всички. За бебешорите предполагам, че майките им ще си носят храна и няма да им берете грижата.
Виж целия пост
# 3
Хапки от долуизброените продукти.
Виж целия пост
# 4
Сетих се още нещо: шишчета от кашкавал, шунка, варени и сурови зеленчуци, хапки хляб, маслини без костилка, варени пъдпъдъчи яйца. Просто се нанизват продуктите на дървени клечки, не се пекат. Стоят хем компактно, хем децата могат да си ги разнасят насам-натам, хем са шарени и хранителни. Редовно правя такива неща за празниците вкъщи.
Виж целия пост
# 5
Анда,ти прави ли бомбони от моркови?

в една тема искаше рецепти за бонбони и едната беше с морков
Виж целия пост
# 6
Хубава идея, но малко ме притеснява нещо: в заведенията и ДГ вече искат сертификат за храната, която се внася от вън. Мисля, че има резон. Да не стане някоя беля? Все пак не всички се познаваме, различни хигиенни норми имаме при приготвянето на храната, децата се лакомят за чужда храна, менкат си... Предлагам да се наблегне на готови пакетирани храни и сокчета в кутийка (които всеки може да си вземе), за по-сигурно. Или - ако ще правим сандвичи, то всеки може да носи от в къщи за своето дете.
Виж целия пост
# 7
Емем... на майките от форума имам повече вяра, отколкото на производителите на пакетирани храни. От твоите неща например спокойно ще си взема, надали ще си сложила аспартам Simple Smile като в готовия витамин, чиято опаковка прочетох с ужас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия