Повръща - много

  • 2 072
  • 17
Здравейте, кажете какво да правя не издържам вече така. Повръща по няколко пъти след всяко хранене. Вече сле на 6 месеца ядем пюрета, каши, а мляко само сутрин и вечер. След всяко хранене повръща по 2-3 пъти, може и не веднага след като се наяде, може да е минал и час и пак да повърне. Вижда се че повръща и стара храна, не от последното ядене само. Писна ми от незаинтересоваността на педиатрите, аз го водя на преглед оная си прави лаф моабет с няква жена, каде щели да ходят незнам си какво, ама неможе такова отношение, каза ми на вземи пробвай ей тези капки за една седмица ако не спре пак ела. Писна ми, не искам така да повръща. Иначе си е буйно дете, не спира да шава и да се опитва да пълзи (е вече почти го прави) с една дума не седи на едно място, но не вярвам от това да е.
Яде много лакомо, дали може да е причина ?
Виж целия пост
# 1
Гастроентеролог?
Виж целия пост
# 2
Антирефлуксно мляко пие ли?

Не се шашкай. Това повръщане може да продължи и до навършване на 1г. Моят син така повръщаше. На мен направо ми беше омръзнало да  го водя  навсякъде постоянно с лигавник. Като гледах другите деца в количките моето единствено беше с лигавник постоянно.
 След 10м вече имаше и дни, в който не повръщаше. Спря да повръща напълно към годинката. Пиеше AR мляко.

Малкият ми рестартира компа преди да си доредактирам публикацията и за това го направих малко по късно.
Виж целия пост
# 3
@by, не съм го водила на Гастроентеролог, поради простата причина че педиатърката не ми дава направление а изписва някакви капки за които в аптеката казаха че не помагат. Затова реших да попитам други майки зблъсвали се с проблема.
@rubi пием Фризовом, още от втория месец, като забелязах че така повръща. Не помага особено. И ние ходим с лигавник навсякаде, че си пуска по малко по малко и става мазало, пера му дрехите през час. Иначе яде много лакомо и после не се свърта на едно място. Ако беше рефлукс, не би ли трябвало да повърне храната скоро след като я е изял ?
Една позната ми каза че щом не повръща като фонтан значи било нормално, може да не му се е затворила някакава стомашна клапа  newsm78. Вода хич неще да пие, само сокчета или ако е вода леко подсладена със сокче от плод  #Crazy
Виж целия пост
# 4
че щом не повръща като фонтан значи било нормално, може да не му се е затворила някакава стомашна клапа  newsm78. Вода хич неще да пие, само сокчета или ако е вода леко подсладена със сокче от плод  #Crazy

Обикновенно това е причината. Недоразвита напълно храносмилателна система. Постепенно със въвеждането на твърда храна храносмилателната система съзрява и бебето спира да повръща. Това при някой деца става на 3м, при други на 6, на 8 на 10м. Някой повръщат до годинка. Рядко това повръщане продължава след годинката.

Докато малкият пиеше Фризовом / започнах на 4м да давам/ пак си повръщаше, но не както преди, когато беше на кърма и друго АМ.Понякога връщаше всичко непосредствено след хранене, понякога малко по малко повръщаше от едното до другото хранене. Повръщал е и на фонтан и малко по малко. Незнам дали е имал рефлукс, защото на специалист не съм го водила, а педито също както при теб не ми обръщаше внимание. Понеже нямам много доверие на тукашните специалисти бях решила, че ако продължи да повръща и след годинка ще го водя на София при специалист.  Но към 10м /както и в горният постинг писах/ малкият вече повръщаше много малко и по- рядко, а имаше дни и без повръщане. Когато пиеше вода вече не я повръщаше, което преди не се беше случвало.

Ако имаш възможност, за да си сигурна, че всичко е ок може да го заведеш на гастроентеролог. Но да е добър, защото иначе може да даде излишни лекарства на бебето, а пък да не е необходимо.

А за водата - моят син я пропи към 8м. Преди това когато пиеше я повръщаше, а и почти не искаше. Лятото в жегите пиеше, а после през зимата пиеше не повече от 100 мл /а беше вече на детска кухня и мляко и други течности не пиеше/. Сега в жегите пак пропи вода, но определено предпочита сока. И понеже вече е голям Grinning не го ограничавам да пие колкото иска сок - за да пие течност.

Щом бебчето ти  пие водата с малко сок може да му я даваш така.
Виж целия пост
# 5
Разбирам те напълно  Weary  Моят син спря да повръща след като навърши 8 месеца. През цялото време взимаше прахчета Мотилиум. Имай още малко търпение  thumbsup
Виж целия пост
# 6
oktavia , направи си консултация с детските хирурзи в Пирогов.За там талон не ти трябва, няма да те върнат и да ти откажат преглед.Така и ти ще си по-спокойна.
Виж целия пост
# 7
oktavia , направи си консултация с детските хирурзи в Пирогов.За там талон не ти трябва, няма да те върнат и да ти откажат преглед.Така и ти ще си по-спокойна.

Само дето съм от Бургас  Thinking
То е ясно че ще ида на един преглед при по-специализиран лекар.
Да не би пък проблема да му е в много-лакомото хранене, така яде че чак аз се задъхвам като го гледам, сигурно гълта много въздух и после вместо да се оригне, връща обратно. Между другото почти никога не е могъл да се оригва след хранене  newsm78
Виж целия пост
# 8
Октавиа, извинявай, не съм погледнала.Но-наистина не е лошо да се консултираш и със специалист.Най - хубаво ще е ако наистина проблема е в това че бебчето яде по-лакомо.
Виж целия пост
# 9
Здравейте, кажете какво да правя не издържам вече така. Повръща по няколко пъти след всяко хранене. Вече сле на 6 месеца ядем пюрета, каши, а мляко само сутрин и вечер. След всяко хранене повръща по 2-3 пъти, може и не веднага след като се наяде, може да е минал и час и пак да повърне. Вижда се че повръща и стара храна, не от последното ядене само. Писна ми от незаинтересоваността на педиатрите, аз го водя на преглед оная си прави лаф моабет с няква жена, каде щели да ходят незнам си какво, ама неможе такова отношение, каза ми на вземи пробвай ей тези капки за една седмица ако не спре пак ела. Писна ми, не искам така да повръща. Иначе си е буйно дете, не спира да шава и да се опитва да пълзи (е вече почти го прави) с една дума не седи на едно място, но не вярвам от това да е.
Яде много лакомо, дали може да е причина ?
Боже,това все едно съм го писала аз,само дето моят син е на 11 месеца LaughingВодила съм го къде ли не,по какви ли не доктори-всички казват че ще отмине само Rolling EyesЕ,още чакам!
Виж целия пост
# 10
Между другото почти никога не е могъл да се оригва след хранене  newsm78

Моят син винаги се оригваше след хранене и при оригването обикновенно повръщаше. След като мина на Фризовом и захраних с по-твърди храни започна да не повръща винаги при оригването. Оригваше се и м/у храненията. Докато повръщаше много се оригваше.
Виж целия пост
# 11
Мисля, че можеш да го заведеш на гастроентеролог  като си платиш. Недей чакай. Каквото и да ти се каже тук не може да замести посещението при специалист. Аз бих отишла още днес.
Виж целия пост
# 12
Ние с този рефлукс бяхме така до 7 месец, после престана.
Наистина е незрелост на стомахчето и хранопровода.
При рефлукс се захранва с оризова каша, картофено пюре - не се бърза много с плодовите неща.
Детето трябва да спи на наклонено матраче, поне една педя да е повдигнато откъм главата.
Лекарствата срещу рефлукс са такива, които много засилват перисталтиката и докарват колики и там, където не ги е имало. На нас ни предписаха едно, дето било забранено, ама ми казаха, че можело да има изостанaло по аптеките. Аз проверих що е забранено - давало смущения на бъбреци и сърце...
Ако детето наддава добре, не е притеснително, ще се израсте.
Виж целия пост
# 13
Мисля, че можеш да го заведеш на гастроентеролог  като си платиш. Недей чакай. Каквото и да ти се каже тук не може да замести посещението при специалист. Аз бих отишла още днес.
И аз съм на това мнение. Има случаи, когато повръщането е алергична реакция. Не допускай моята грешка. Десет месеца слушах как повръщал, защото нагълтал въздух, не се оригвал, имал рефлукс и т.н. Сега е на зверска диета и се чудя с какво да го храня и живота на цялото семейство е ад. Явно е, че в твоят случай не можеш да се довериш на педиатъра. Ти си майка и ти носиш отговорността, това е твоето дете.
Виж целия пост
# 14
Пробвай вместо АМ да даваш Фризовом-сгъстява се бързо и детето не мойе да го повърне.Поне на нас това ни помогна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия