един въпрос за кухнята

  • 5 417
  • 22
Я, да ви питам аз... Как смятате и имате опит, че е по-добре... кухнята да е с плота си ,  с който се продава(имам пред вид не термоустойчивия, а този който е на гърба на кухнята, прилепнал на стената) или е добре да се сложат плочки? Казват, че ако си е с плота той издържал около 5 г., защото се раздувал от влагата.....И сега седим и се чудим.... newsm78
Виж целия пост
# 1
В предишният си апартамент сложих на стената плочки със същият цвят като плота.Относно раздуването мисля,че не си права.Сега се слага силикон,отгоре едни лайстни,които могат да се махат,за да почистваш отдолу и няма опасност да се раздуе.По същият начин сложиха и мивката,със силикон.Тъй че е въпрос на вкус,което по ти харесва това направи.
Виж целия пост
# 2
Каква влага? Все пак кухнята не е баня и няма да заливаш гърба с душ, предполагам Thinking
Търси други аргументи за и против, този не ми звучи логичен
Виж целия пост
# 3
Ние сложихме плочки, но защото на нас така повече ни харесва. Не съм се замисляла за друга причина. Пък и в крайна сметка, няма нищо вечно, нали?
Виж целия пост
# 4
С плочките кунята за мен няма завършен вид, вече не е вградена кухня , а СКШ-та горен и долен ред.

Гърбът не е като плота, много по-тънък е и няма свойствата на плота, предназначен е точно за гръб, а не да се поставят горещи неща в/у него или да се реже с нещо.

За да не се раздува се поставя лайсна:


Тя не позволява влагата да му влияе и има и естетическа функция за прехода гръб-плот.
Виж целия пост
# 5
С плочките кунята за мен няма завършен вид, вече не е вградена кухня , а СКШ-та горен и долен ред.

Гърбът не е като плота, много по-тънък е и няма свойствата на плота, предназначен е точно за гръб, а не да се поставят горещи неща в/у него или да се реже с нещо.

За да не се раздува се поставя лайсна:


Тя не позволява влагата да му влияе и има и естетическа функция за прехода гръб-плот.

Такива са лайсните и у нас. Каго ги видях се разревах и разкрещях на мъжа ми. Та се скарахме сериозно. Много са гадни. Някой да знае друг вид лайсни?

Аз си сложих гранитогрес на стената - просто ми харесаха малките плочки като дизайн, паснаха ми на кухнята, пък и имах един комин, който образува два ъгъла на гърба, и щеше да е кофти с плот. Но на по-изчистените кухни мисля, че плот ще стои по-добре.
Виж целия пост
# 6
Каква влага? Все пак кухнята не е баня и няма да заливаш гърба с душ, предполагам Thinking

МОят аргумент беше същия....че няма да поливам с душа наляво-надясно...Баща ми ме накара да се замисля, че колкото и добър да е аспратора при готвене (независимо дали на котлон или във фурната) е виждал как се стичат капчици по плочките му зад и над печката....Само като си представих ова.... ooooh! Та май заради това нещата повече натежават към плочки
Виж целия пост
# 7
Аз ще си слагам плочки.
Няма да поливам с душ, ама сина ми два пъти като измие нещо в кухнята и все едно се е къпал, а сегашните лайсни потънаха в мухъл и в резултат на почистването им сега са бледо розови, вместо прозрачни #Cussing out
Така, че аз съм за плочки, даже мисля да си ги наредя до долу и отзад на гърба на самите шкафове, защото сега въпреки че съм правила ремонт преди 2 години пак имам влага в кухнята и шакафа под мивката редовно мухлясва.
Виж целия пост
# 8
Ние в момента си правим кухнята и вече поръчахме "плот" и за гърба. На мен повече ми харесва. Не вярвам да се раздуе.
Виж целия пост
# 9
ние си сложихме плочки. от няколко мебелни магазина ни посъветваха да изберем вариант плочки, а да не слагаме стандартните гърбове.
пък и на нашата кухня плочките просто "заспаха"
http://family.webshots.com/photo/2297543840044214055FUwaQb
Виж целия пост
# 10
ние си сложихме пло4ки ,но не заради друго ами защото си намерихме същите пло4ки като на пода само 4е по-светъл цвят и мога да кажа 4е стана супер.но и ние си имаме лайсна,която немисля 4е е грозна
Виж целия пост
# 11
Никога не съм имала плочки в кухнята - нито на стената нито на пода. Харесва ми когато гърбът на кухнята  е от плоскост. Моят е като корпуса на кухнята - не като плота, и пак няма проблем от раздуване.
Виж целия пост
# 12
В крайна сметка, всичко опира до това на кой как му харесва, не толкова до мокренето  Grinning

Divana, сигурно има и други  newsm78 не сме търсили, просто тези така ни паснаха на кухнята, че все едно са правени за нея Grinning


Jaly, лайсната е задължителна, при плочки, пак ще трябва да я сложиш, иначе без преход стои недовършено и се стича по долните шкафове.

sunshine3, щом баща ти е виждал раздута кухня, довери му се, аз не съм срещала до сега Peace

Трябва и много добре да си го представиш в завършен вид, за да не си биеш после главата  Grinning

Това е моята кухня:



А така би изглеждала с плочки:



Според мен във втория случай няма завършен вид, някак си стои накъсано и недовършено.



Виж целия пост
# 13
Дали с плочки или плот, водобранната лайсна се слага задължително, но има различни модели. При мен е с плочки и не съм доволна. Въпреки, че редовно се почистват, фугите промениха цвета си и много ме дразнят. Съжалявам, че не сложих плот, защото при нужда по- лесно се подменя- хем практично, хем красиво.
Виж целия пост
# 14
Ако абсорбатора дърпа добре,няма проблем с конденз по плочките.Освен това мен мебелиста ме посъветва да сложа плочки,просто защото нямаше такъв гръб(точно като цвета на плота).Пак повтарям:важно е самият човек как вижда нещата-на едни им харесва едно,на други друго-въпрос на вкус.Но какъвто и вариант да избереш няма да се раздуе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия