Тиквен пай и тиквен сладкиш

  • 5 891
  • 5
ПОнеже е сезона на тиквите и вчера правих на моите в къщи такъв пай, реших да споделя с вас рецептата. А другата не си спомням дали съм я писала преди, затова ще я включа и нея. Извинете ако се повтарям, ама сега с малкото нямам време да търся във форума дали съм я пускала и преди.

Тиквен ПАЙ

1 тиква ( тукашните са малки, предполагам в  БГ ще ви отиде половин)+ 1 ч.ч захар за печенето

ЗА плънката
1 и 1/2 ч.ч. пасирана тиква
250 гр захар
1/2 ч.л канела
1 с.л натрошени орехи
1 с.л натрошени бадеми
350 мл прясно мляко
 2 яйца
кори за пай( тук се продават готови, а и в БГ съм виждала, но ако искате мога да пусна рецепта за това как се правят)

Почиствате тиквата от семките и пълните с чашата захар ( може и по-малко захар, както предпочитате). Слагате съвсем малко вода на дъното на тавичка  и слагате тиквата ( заедно с кората!) с отвора нагоре да се пече, като преди това покривате с алуминиево фолио тавичката. Пече се на 200 градуса около 1 час.  След като е готова тиквата изгребвате вътрешността от кората, пасирате.
Разбивате 2 яйца със захарта, прибавяте канелата, ядките и млякото. Най-накрая добавяте тиквата.
Всичко това изсипвате в кора за пай . Пече се 15 мин на 250 градуса и 45 мин на 200 градуса. Ако искате може да декорирате отгоре с ленти от корите за пай. След изпичане се поръсва с пудра захар.
Да ви е сладко.

ТИКВЕН СЛАДКИШ
3 яйца
1 ч.ч. захар
250 гр. грис
100 гр бадеми( филирани)
30 гр стафиди
30 гр ром( коняк или каквото имате от този вид)
700 гр пасирана тиква
1 ч.л канела
щипка индийско орехче

Яйцата и захарта се разбиват, добавят се ром, стафиди и бадеми към сместа. След това прибавяте подправките канела и индийско орехче, пасираната тиква и на последно място гриса.
Пече се в умерена фурна ( честно казано пека на око, не мога да кажа време)
Да ви е сладко!

Виж целия пост
# 1
Благодаря много за рецептата за тиквения пай. Аз съм голям фен на всичко тиквено, а сега точно четем (по 100 пъти на ден  Crazy) за Франклин и "Денят на Благодарността", където се разказва за прословутия тиквен пай, че чак лиги ми текат  Laughing.
Та вече ще мога да си го спретна, благодарение на теб   bouquet !
Виж целия пост
# 2
Благодаря много за рецептата за тиквения пай. Аз съм голям фен на всичко тиквено, а сега точно четем (по 100 пъти на ден  Crazy) за Франклин и "Денят на Благодарността", където се разказва за прословутия тиквен пай, че чак лиги ми текат  Laughing.
Та вече ще мога да си го спретна, благодарение на теб   bouquet !

 Моля Simple Smile Дано ви хареса!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ето и моят тиквен сладкиш:

2 водни чаши брашно
2 яйца
2 водни чаши настъргана тиква
1/2 водна чаша олио
1 водна чаша захар
1 каф. лъж. сода
натрошени орехи
канела

В брашното се прави кладенче. Изсипват се всички продукти и се омесва с ръка. Пече се в намазнена тавичка. Готович сладкиш се поръсва с пудра захар и се реже по желание.
 
Виж целия пост
# 4
Леле, как ме подсетихте, че ми се яде тиква......  Hug
Ще накарам мъжа ми да подготви една и утре ще спретна нещо тиквено!  Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря   bouquet
 и аз ще си спретна един тиквен пай  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия