помощ! изгубиха ми трудовата книжка

  • 724
  • 5
Счетоводителката ми изгуби тр. книжка . Преди сегашната ми работа съм работила на 2 места,в едното за 6м., а в другото за 2-3 години. Мога ли да си възстановя това време, като при напускането и от 2-те ф-ми., не са ми дали някакъв си там документ за прослужено време/ забравих как се казва точно/? newsm78
Виж целия пост
# 1
При това положение от фирмата са длъжни те да се разправят със възстановяването на трудовата книжка и да ти нанесат трудовият стаж.Това го зная от личния ни състав тъй като скоро на една колежка не можеха да и намерят трудовата книжка и и казаха е е тяхно задължение да и оправят книжката и да и нанесат трудовият стаж.Дано е така и при теб и те се занимават със възстановяването на трудовият стаж.
Виж целия пост
# 2
Счетоводителката ми каза, че ще ми впише само сегашния стаж, а от другите две ф-ми да си ходя с  ОНЗИ не знам какъв си там документ, да ми го оправят там/ в НОИ/. Лошото е , че тия фирми май сега въобще не съществуват.
Виж целия пост
# 3
Преди 4г вадех "Образец 30", където се вписваше трудов стаж. Мислех, че съм си загубила трудовата книжка, но после я намерих.
Виж целия пост
# 4
Дубликат на трудовата книжка могат да ти направят само в Инспекцията по труда.
http://git.mlsp.government.bg/
Ако фирмата е подавала редовно декларация Образец 1, имат всичко необходимо, не се притеснявай. Отиди й си подай молба.

Възстановяване на изгубена трудова книжка - извършва се от съответната Дирекция “Областна инспекция по труда”
 
Нормативно основание
 Кодекс на труда - чл. 350 и Наредбата за трудовата книжка и трудовия стаж - (ДВ.102/ от 1993 г.) чл.7 
Необходими документи
 1. Писмена молба.
2. Удостоверение образец: Приложение № 2 от Наредбата.
3. Други оригинални документи. 
Срок
 1 месец
 
Виж целия пост
# 5
Предстои ми да напускам сегашната си работа та да ви попитам, трудовата книжка в счетоводството ли стои или у мен?У нас не я намирам, а и нямам спомен да са ми я давали Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия