Двсерт с плодове от компот

  • 14 069
  • 6
Мама прати зимнината и има изобилие от компоти
Давайте идеи какви сладкиши мога да правя с тях..някакви пандишпанчета?досега не съм правила и искам помощ от вас:)
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Днес направих този сладкиш с компот:
3 яйца
1 ч.ч захар
1 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 ванилия
Разбиваш добре яйцата със захарта,добавяш брашното ,ванилията  и бакпулвера.Изсипваш тази смес в правоъгълна тавичка-около30-40 см дълга и печеш на 180 градуса.Изпича се много бързо-около 20 минутки-при предварително загрята фурна.
Докато се пече ,разбъркваш 1 кисело мляко с 5 с.л. захар.Изваждаш от фурната и заливаш веднага с подсладеното кисело мляко.Изчакваш около 40 минути ,за да се отцеди киселото мляко /така сиропира блата и остава отгоре като сметана/.Ако разполагаш с време  е добре да изчакаш повече.
Подреждаш плодовете върху киселото мляко като оставяш разстояние за нарязване във форма на квадратчета-като малки петифури.В сока добавяш 2 пакетчета желатин и след като набъбне и го затоплиш съвсем леко ,внимателно със супена лъжица го разнасяш върху плодовете.Оставяш в хладилника за час и имаш вкусен и мнооого ефектен сладкиш!
Виж целия пост
# 2
Аз правя това:
Карамелизирам в тава малко захар. Отгоре редя плодовете на компот. Най-добре с кайсии става.

Разбивам кексово тесто и го изисипвам в тавата да се пече.
След това обръщам кекса, за да излязат плодовете отгоре.
Когато поизстине напоявам със сиропа на компота.
Предварително съм изцедила кисело мляко или купила изцедено.
Разбивам 1/2 пакетче краве масло с 1 кофичка заквасена сметана + чаша пудра захар и изцеденото кисело мляко. С това намазвам студения вече сладкиш.
Престоява в хладилник да стегне.

Когато нямаше птичи грип слагах разбити целтъци отгоре да се запекат във фурната, но се га ме е страх.
Виж целия пост
# 3
В къщи за оползотворяване на компотите много често използваме пасатора - става разкошен нектар. И знаеш какво има в него. А ако добавиш и кисело мляко, се получава страхотен плодов айрян. При нужда към нектара или айряна добавяш вода.
Само с пасираните плодове, кисело мляко, всичко това подсладено и смесено с желатин се превръща в кремче.
Това се сещам на прима виста.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви момичета ще опитам двете рецепти които сте ми написали,а и плодов айрян ще пиинем:)
Виж целия пост
# 5
dani66 рецептата ти е чудесна
сладкиша стана страшно вкусен,гостите неможаха да се спрат да ядат:0а мъжа ми каза че трябва да го равя през ден!
Огромно Благодаря!
Виж целия пост
# 6
2 пакета нишесте( българско, аз поръчвам от нета)обикновено два контрастни цвята
1 буркан компот от белени праскови( има готови)
1 кутия черешово сладко или консерва за пай
бадеми
стафиди

Аз правя или във формата за торта( за св. Валентин я бях правила така:



Беше с бял крем отгоре и черешите бях изсипала във формата на сърце), или в йенската правоъгълна тавичка, която имам. Аз ползвам българските нишестета, защото тукашните пудинги не стягат така. Като я направя във формата за торта и после я отворя си седи във формата както е, все едно е с желатин.
Нареждам бисквитите сухи( те се овлажняват достатъчно от горещото нишесте и компота), ако ги нареждам във формата за торта нареждам и отстрани изправени в кръг, ако не, просто плоски на дъното. Над тях слагам отцедените праскови от компота и стафидите( или черешите, тук може модификации както искаш), заливам с първото нишесте. После нареждам отгоре следващите бисквити ( обикновено на 2 реда, за да може да стои на парче като се отреже), заливам с второто нишесте, поръсвам с бадеми отгоре или с какао във формичка( тук има такива, стои като на дантела).
Оставям я поне 1 час да изстине, после поне 1 в хладилника.Ако я правя в тортена форма дори повече, за да стегне добе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия