психо проблем

  • 3 585
  • 20
Здравейте предпочитам да остана анонима иначе членувам в форумите на БГ мамма. От известно време ми се задълбочава проблема и не знам какво да правя. Може би трябва да започна с това, че съм на 23 год., а от 8 год. съм с Хашимото )болест на щитовидната жлеза), които знае каква е тази болест  знае, че ечесто се изпада в депресии и имаш разни страхове. От няколко години имам страх от мишки, направо изпитвам ужас, но от известно време се засилва все повече. Не мога да спя по цяла нощ, мисля си, че ще чуя нещо или, че ще ме полази (макарче в нас никога не е имало). Ужасно се страхувам, нощем се услушвам, тресе ме от страх, сърцебиенето ми е 140. Не знам какво ми става все по зле ставам вече спя до майка ми на спалнята, ако заспя ги сънувам и пак се стряскам на сън и подскачам. Вече съм ненормална, даже ме е срам, че си помислих веднъж за самоубийство.
Моля ви ми помогнете, какво да правя  и при кой да ходя, на лекър ли на психиатър ли.
В живота са ми се случвали доста по лоши неща, но никога не съм изпадала в такава емоционална криза, правили са ми няколко операции, изнасилва ли са ме като дете, може би и това има някъкво значение. Не знам.
Виж целия пост
# 1
Нормалния отговор е при психиатър, но...
Не те съветвам да отиваш там веднага, млада си ще те натъпчат с лекарства, а може и да не ти помогнат.
 /нямам добро мнение от този вид лекари, от семеен опит, по скоро ни навредиха отколкото да ни помогнаха/
Отиди на невролог и психолог. Пробвай така. И малко сугестивна терапия ако можеш да си приложиш.
Лекарите  в ендокринологията какво казват. Те обикновено също правят консултация с невролог там в болницата, защото повечето заболявания на щитовидната жлеза се характеризират с неврологични отклонения.
Успех и пиши какво е станало.
Виж целия пост
# 2
Аз също имам проблем но е по различен от твоя и аз като Гери ще те посъветвамда не ходиш на психиатър а на психолог .Не започваи още от сега с антидепресанти трудно се спират
Виж целия пост
# 3
И аз мисля, че по-добре първо да отидеш на психолог. Трябва да  вземеш мерки на време, защото иначе нещата имат тенденция да се задълбочават. Хубавото при теб е, че си осъзнала, че имаш нужда от помощ. Не трябва да се срамуваш от това, че имаш проблеми - много голяма част от хората в определени моменти от живота си имат различни психични проблеми, но не всички си го признават и взимат мерки. Успех!
Виж целия пост
# 4
Психолог. Психиатърът ще ти изпише лекарства и ще сметне проблема за решен, а то не е така. Според мен имаш нужда от психотерапия - да говориш за лошите неща, които са ти се случили. Струва ми се, че си ги подтискала и изтласквала в съзнанието си и мисля, че това също има някаква връзка. Успех Peace
Виж целия пост
# 5
благодаря много за отговорите и за подкрепата, миналата година ходих при една жена, която  ми правеше нещо като психо анализ, но според мен нещо беше менте цялата работа. Лягам на леглото затварям си очите и ме пита какво виждам. Е аз нищо не виждам не мога така да си измислям разни работи, а ми казваше, че проблемите са ми сериозни и, че трябва да ходя всеки ден в продължение на една година (а всеки сеанс се плаща 20 лв.)
Някой може ли да ми препоръча добър психолог.
Виж целия пост
# 6
Съжалявам много ,4е се 4увстваш така!Но не си е работа така да живееш-най-накрая от страх и недоспиване ,ще се изтощиш съвсем психи4ески.
Най-напред помисли реален ли е този страх,и ако е не е -има ли нуйда да под4иняваш живота си на него!Сигурно,ще си кажеш ,4е е много лесно така от страни да се коментира и дава акъл,но аз съм преживяла такъв момент,който не беше никак кратък и лек,и грешката която направих,бе че не потърсих навреме професионална помощ,чаках,мотах се,шашках се постоянно и най накрая-антидепресанти цели 2 години.Ако имаш финансова възможност намери си някой добър психотерапевт и действай!Пожелавам ти успех!Дано кошмарът свърши по-скоро!Ако искаш пиши ми на ЛС!
Виж целия пост
# 7
Разбирам те,това трябва много да те тормози  Sad
Лично моят съвет е - не ходи само при психиатри !!! Защото аз отидох и ме изкараха супер луда,ненормална и незнам още каква.Хич даже и не вникнаха в проблема .Всъщност то зависи от психиатъра де...
Аз ти препоръчвам психотерапевт-хомеопат.Аз ходя при една такава жена (няма да и казвам името,да не излезе реклама) Тя направо ми спаси живота,благодарение на нея сега даже пиша тук.
Веднага действай,не се бави.И знай че не си по-различна,болна или нещо такова ! Ти си като всички нас ,просто в момента имаш проблем.
Не се притеснявай мила,ние ще те подкрепим макар и мислено ! Hug
Ако искаш ми пиши да ти дам координатите на моята психотерапевтка,тя лекува всякакви случаи.
Успех и не се предавай !  bouquet
Виж целия пост
# 8
Да, това е ключът- убеди сама себе си, че страховете ти са НЕРЕАЛНИ, глупави, нелогични.
И не може ли да се направи нещо с щитовидната ти жлеза- не се ли отстранява проблемът с операция?

И аз смятам, че ако ходиш на лекар, по-добре на психолог, а не на психиатър, защото хапчетата не премахват проблема (поне според мен), а тушират временно някои симптоми, а психотерапията е предназначена да изкорени проблемът, който е в основата на страданието.


Успех ти желая и да се оправят нещата! Hug
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви наистина. Може би наистина трябва да отида на психолог ама не искам да пия антидепресанти и без това  пия достатъчно друга химия искам сама да си помогна имам предвид, че съм протим намесата на хапчета знам, че лесно се привиква към тях, а после трудно се отвиква. Но Дона е права, че всички тези неща прекалено дълго съм ги подтискала в съзнанието си. Най - вече изнасилването за което не ми е леко да говоря макарче трябва да се говори за такива неща, защото хората са малко информирани по тези теми. Например преди време ужасно се страхувах като бях на вън от хората и най-вече от мъжете, което по принцип е нормално, защото това когато се случи аз бях на 12 год. Но някъкси успях да се отърся от това и сега съм по спокойна, но защо от страха от мишки не мога. Дали е нещо под съзнателно.
Миналата година в съседката ми и маше мишка и може би се страхувам и у нас да няма.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви наистина. Може би наистина трябва да отида на психолог ама не искам да пия антидепресанти и без това  пия достатъчно друга химия искам сама да си помогна имам предвид, че съм протим намесата на хапчета знам, че лесно се привиква към тях, а после трудно се отвиква. Но Дона е права, че всички тези неща прекалено дълго съм ги подтискала в съзнанието си. Най - вече изнасилването за което не ми е леко да говоря макарче трябва да се говори за такива неща, защото хората са малко информирани по тези теми. Например преди време ужасно се страхувах като бях на вън от хората и най-вече от мъжете, което по принцип е нормално, защото това когато се случи аз бях на 12 год. Но някъкси успях да се отърся от това и сега съм по спокойна, но защо от страха от мишки не мога. Дали е нещо под съзнателно.
Миналата година в съседката ми и маше мишка и може би се страхувам и у нас да няма.

Миличка, моят съвет /от опит/ е да идеш в център,където работят съвместно психиатри и психолози и да проведеш комплексно лечение!
Виж целия пост
# 11
Но Дона е права, че всички тези неща прекалено дълго съм ги подтискала в съзнанието си. Най - вече изнасилването за което не ми е леко да говоря макарче трябва да се говори за такива неща, защото хората са малко информирани по тези теми. Например преди време ужасно се страхувах като бях на вън от хората и най-вече от мъжете, което по принцип е нормално, защото това когато се случи аз бях на 12 год. Но някъкси успях да се отърся от това и сега съм по спокойна, но защо от страха от мишки не мога. Дали е нещо под съзнателно.
Мисля, че не си успяла да се отърсиш от това, просто си го натъпкала дълбоко Confused Понякога човек има нужда просто да се остави на мъката и на ужаса и да ги изживее докрай, за да ги изчисти. Ако опитваш да си силна и бързо да се справиш с проблема, по-скоро ще го подтиснеш, залъгвайки се, че си го превъзмогнала... а той ще избие на друго място, привидно без никаква връзка с първоначалната травма. Затова си мисля, че имаш нужда да говориш за това... да излееш болката си, да я изстрадаш наново и да я оставиш да си отиде...
Виж целия пост
# 12
Моят съвет е да отидеш при тази жена, която ти предлага "blizna4e".
Хомеопатията ще изкара проблема ти навън и ще се справш сама с него,а няма да го вкара по-навътре както при психиатър.Има и много психиатри,които са стигнали до извода,че всяка физическа болка е болка на душата на човека,това е като предупредителен знак от тялото.А масово в медицината се подтискат физическите болки и така изведнъж идват психическите.Помисли си,някой луд да боледува от грип например.Там вече са засегнати най-дълбоките нива-емоция и разум(най-вътрешните).Нашият организъм се стреми да запази тези нива много добре,като ни изпраща физическата болка,като рефлекс на нещо,което сме приживяли сега или в миналото.
Не се притеснявай ти си като всички,останали,но предполагам,че взимаш л-ва(хормони) за Хашимото и от там идват психическите трудности.
Желая ти успех и скоро да ти е спокойно и радостно на душата.
  bouquet
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви наистина. Може би наистина трябва да отида на психолог ама не искам да пия антидепресанти и без това  пия достатъчно друга химия искам сама да си помогна имам предвид, че съм протим намесата на хапчета знам, че лесно се привиква към тях, а после трудно се отвиква.
Мисля, че преди да отидеш на психотерапевт, имаш нужда от консултация с ендокринолог, предвид заболяването ти , и евентуална корекция на предписаната ти терапия. Може би тя допринася за състоянието ти. Thinking От там трябва да се почне. Ако предписаните ти медикаменти и дозировката им не са причина за страданието ти, тогава се консултирай с психотерапевт. Успех в лечението. Peace
Виж целия пост
# 14
Миличка, моят съвет /от опит/ е да идеш в център,където работят съвместно психиатри и психолози и да проведеш комплексно лечение!
Аз също мисля така. Преди години преживях трагедия и не можах да се справя сама. След дълго отлагане потърсих лекар - психиатър. Вярно е, че има лекари и лекари. Аз имах късмет да попадна на Човек. Тя ми обесни следното: такива проблеми не се решават само с психотерапия, нужно е да се подтикне организма медикаментозно. Сега има много леки и добри антидепресанти. Курсът на лечение беше половин година, дозите минимални, детски антидепресант. Заедно с това вървеше и психотерапията. Но само тя не би помогнала, за леки случай може би, но не и за това. Просто при всеки сеанс ще говориш за проблема, ще го преживяваш наново и наново и какво от това. След всеки сеанс ще си като парцал и двойно по-объркана. Казвам го от опит. Опитах паралелното лечение и резултата не закъсня. Не се страхувай от психиатрите, въпреки негативите които се ширят за тях. Всеки пише по инерция без да се базира на личен опит. Но за съжаление е вярно, че просто трябва да попаднеш на човек. Ако искаш пиши на лични, ще ти дам координати. Лекарката е млада, много приятен човек, и прибягва до медикаменти ако наистина се налага. Заедно ще намерите вярната терапия, трябва да имаш доверие на лекаря който ще те измъкне от това блато. С мен успя, ще успее и с тебе!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия