Призив-молба към майките, вземащи храна от детски кухни

  • 3 252
  • 77
В нашата кухня принципът е замяна пълно за празно. Готвят страхотно, обаче на моменти амбалажът е под всякаква критика Confused

Момичета, айде моля ви се мийте по-грижливо бурканчетата!

Като чета по разни теми как и с какво си почиствате лецето, пеперудката, зъбите, фугите на плочките и пр., се чудя как допускате да се излагате кифладжийската, като не измивате бурканчетата около резбата и от външната страна и по тях си остават налепи и чудеса.

Стерилизират ги, да, ама е редно да не ги давате в такъв вид!
Виж целия пост
# 1
 Sick....

А нестава ли ти да си носиш пласмасови кутии от вкъщи? Такива които само твоето дете ще използва!
Като съм гледала мамите тук във Варна така взимаха храна от кухнята  Thinking
Виж целия пост
# 2
в нашата кухня е така, не сипват на място храната, а е подготвена и проблем особен не виждам.
Положението не е чак толкова черно, но ми писна да лъскам бурканчета, а да ми се случват недоизчистени.
Може пък аз да съм вманиачена Thinking
Виж целия пост
# 3
 Много е гнусно наистина Sick,особенно мръсотията по винта на бурканчето.Аз лично не мога да понасям мръсни буркани и ги мия много добре,понякога ги търкам с тел #Crazy че нямат измиване Flutter.Веднага щом взема храната я пресипвам в мои съдове.
Виж целия пост
# 4
А в кухните не мият ли бурканчетата преди да ги напълнят newsm78 Shocked Аз мисля да запиша Маги тези дни в нашата кухня, но тези бурканчета са голяма простотия Crossing Arms От къде да им намеря толкова бурканчета Crossing Arms Предпочитам аз да си нося съдовете и да ми сипват манджата с тях. Така няма да има и недоволни, а и според мен няма да се губи особено време
Виж целия пост
# 5
ооо, много по-бързо става, ако е предварително разсипано.
Виж целия пост
# 6
 Sick ужас
Виж целия пост
# 7
Напълно те подкрепям в призива ти.
При нас в Кр. поляна също го има този момент и аз съм доста потресена.
Дори вече съм вдигала скандал на една майка, която даде доста мърляви буркани, а в отговор на моя гняв каза: "Ми те нали ги мият, аз що да се хабя" Confused

Виж целия пост
# 8
но тези бурканчета са голяма простотия Crossing Arms От къде да им намеря толкова бурканчета Crossing Arms Предпочитам аз да си нося съдовете и да ми сипват манджата с тях. Така няма да има и недоволни, а и според мен няма да се губи особено време
А как точно си го представяш това? Докарват храната в три големи казана (първо, второ и десерт) и лелката с черпака сипва на всяка майка в нейните съдове?! Като преди това измерва вместимостта им, за да се убеди, че отговарят на нормите?! И в този случай хигиената ще е по-голяма, така ли?!
Лисичке,
нищо против призива ти, но не вярвам да има кой знае какъв ефект - майките, които не мият старателно, пак ще си карат така. Според мен проблемът е и в това, че явно във вашата кухня хигиената също не е на ниво. Не вярвам всички майки, които вземат храна от нашата кухня, да са толкова стриктни, но аз все още не съм получавала неизмити бурканчета (а вземам храна почти година).
Виж целия пост
# 9
Абе хора, как очаквате там да мият старателно бурканчетата-да не са 1 и 2???
При самото приемане/ на мен ми искаха 40 бурканчета с 20 капачки-все едно под микроскоп ги гледаха-как съм чистила от етикетите 40 бурканчета-да ви обяснявам ли, че очаквате от лелките там да ги мият.Там се стерилизират, след като ние сме си ги измили.
Винаги ги измивах старателно моите, съответно аз не съм попадала на мръсни.
Виж целия пост
# 10
но тези бурканчета са голяма простотия Crossing Arms От къде да им намеря толкова бурканчета Crossing Arms Предпочитам аз да си нося съдовете и да ми сипват манджата с тях. Така няма да има и недоволни, а и според мен няма да се губи особено време
А как точно си го представяш това? Докарват храната в три големи казана (първо, второ и десерт) и лелката с черпака сипва на всяка майка в нейните съдове?! Като преди това измерва вместимостта им, за да се убеди, че отговарят на нормите?! И в този случай хигиената ще е по-голяма, така ли?!

Това е напълно възможно.Моите родители живеят във Враца и когато си ходехме там винаги взимах храна от кухнята.Носиш три бурканчета,задължително с широко гърло и лелята ти сипва в тях.Определено е по-хигиенично,не става чак толкова бавно,а лелята си има мярка-примерно черпак и половина-не съм забелязала да сипва на някои повече или по-малко.освен това като си взимаш купон за утре,можеш да си поръчаш само второ,или само супа и десерт,или три супи примерно.Иначе в София не си записах децата на кухня точно заради бурканчетата-аз ли съм карък,но два дни взимах храна-и двата дни ми се паднаха мръсни буркани.
Виж целия пост
# 11
Подкрепям и аз този призив. Много неприятно е наистина да пулучиш храната на детето си в не добре измито бурканче.

но тези бурканчета са голяма простотия Crossing Arms От къде да им намеря толкова бурканчета Crossing Arms Предпочитам аз да си нося съдовете и да ми сипват манджата с тях. Така няма да има и недоволни, а и според мен няма да се губи особено време
А как точно си го представяш това? Докарват храната в три големи казана (първо, второ и десерт) и лелката с черпака сипва на всяка майка в нейните съдове?! Като преди това измерва вместимостта им, за да се убеди, че отговарят на нормите?! И в този случай хигиената ще е по-голяма, така ли?!

При нас още от време точно такава е практиката. Което ме устройва идеално.
Дори и в частната кухня, която разнася храна по домовете се дават лични бурканчета, с написан адрес и само те се ползват за даденото дете. Носят ти пълните, даваш празните за другият ден в пликче.
Ако трябваше да ми дават храната в чужди съдове не знам как бих постъпила.
Но в нашите кухни има доста по-малко деца и за това  персоналът успява да сипва храната в момента на взимането й.
Виж целия пост
# 12
Да, за Враца и аз съм чувала...... и как сипвали по-голямо количество...
Но тук стават даже опашки от майки с ревящи деца.Бурканчетата направо се раздават, не се губи време за разсипване на място.Те си пристигат напълнени.Десерта обикновено е някакъв крем, който иначе как да се сипе, когато вече е стегнал?Дават се 3 празни, жената ги оглежда и ако види неизмито-връща го.След това ти дават 3 пълни бурканчета.Това е.
Виж целия пост
# 13
Подкрепям напълно призива. Peace
Изобщо не ми е приятно като видя мръсни бурканчета,винаги съм ги давала безупречно чисти.
Виж целия пост
# 14
И в този случай хигиената ще е по-голяма, така ли?!

Може да не е по-добра от гледна точка на това, че ще зависи от майката в какво ще сипят яденето за собственото й дете Naughty
А според мен е въпрос на организация, за да се приложи системата от Враца и в София
Като чета тази тема май ще се откажа от държавната кухня и ще запиша Маги в частна. И без това цялата разправия около записването е доста досадна и са се чудили как да я измислят най-неудобна за майките Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия