Нощно кърмене в Шейново-как да стане?

  • 1 519
  • 31
Здравейте мами!

Говорих с една лекарка от Шейново за политиката на болницата по отношение на кърменето и тя ми каза, че между 22:00 и 6:00 часа не носят бебетата на майките, т.е. няма как да си кърмя бебето, живот и здраве.
Сигурна съм, че много от вас са минали по този път и искам да ви помоля за съвет какъв план да си съставя, така че да мога да кърмя бебето и през нощта, докато съм в Шейново - да се цедя и да пращам млякото ли /ако да - по кого, трябва ли да се плати на някого за тази "услуга"/, да се тръшкам на педиатрите ли... и аз си изчудих чуденката вече, а много ми се иска да не захранват бебчето с биберон и и изкуствено мляко.

Ще съм благодарна за всякакви съвети на майки, справили се с тази ситуация в Шейново!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Най- подходящо е като дойдат акушерките от нощната смяна да ги почерпиш или да им платиш за да ти разрешат да влезеш в кърмаческото и да го накърмиш. Надали някой ще ти го донесе в стаята.
Виж целия пост
# 2
официално става само във ВИПовете
Виж целия пост
# 3
Да, ама трябва да е планирано секцио, че да се вредиш за ВИП. Малка е вероятността да отидеш да раждаш и да се окаже, че има свободна ВИП стая.
Виж целия пост
# 4
За съжаление не става и във ВИПовете. Аз бях планирано секцио и бях във ВИП, беше ми слезнала кърмата вече и въпреки това, не бяха съгласни. Носят детето към 10 ч., оставят го за около час и след това чак към 6 и половина.

Дано ти успееш да ги убедиш.
Виж целия пост
# 5
За съжаление не става там.И аз раждах в Шейново и не ми разрешиха да изцедя кърма за малката разбира се в техни стерилни шишета.Тя беше болничка и я захраниха с АМ .Не ми я даваха 5 дни.Но след това всичко си беше  наред.Та мисълта ми е че политиката им в това отношение май е непоколебима , ама опитай де дано успееш. Peace
Виж целия пост
# 6
В Шейново няма шанс да стане освен, ако не издириш връзки (като корабни въжета). Аз раждах в частна клиника и ми оставяха бебчо по цял ден и нощ и нямахме проблем с кърменето вечер.  Но е въпрос на цифра...
Виж целия пост
# 7
Наистина ли е така там? В Бургас бебетата са при майките през цялото време, в креватче до леглото на майката. Никой не се интересува колко често кърмиш.
Виж целия пост
# 8
Вярно е това за Бургас, но на повечето места не е така, вземат бебетата и през нощта реват ли реват горките, но не ги носят на майките. Аз много се ядосвах и мислех да говоря предварително на мен да ми го дават, но толкова се изтощих от раждането, че даже и денем като ми го носиха първия ден не исках да се напъвам да кърмя и им го връщах
 Embarassed
Така че добре че не се изложих предварително да се уговарям за нощно кърмене а после и денем не можеха да ме накарат.
Та имай пред вид, че може и да не ти е до нощно кърмене веднага като родиш, после в къщи ще си наваксате.
Виж целия пост
# 9
   А защо не гидават децата нощем? Заради пари ли е..? Хранят ли ги с нещо поне?
   Можеш да се промъкнеш тайно! Wink
Виж целия пост
# 10
Във Втора градска бебетата са непрекъснато с майките, в Св. София, по желание - също. Доколкото знам в Шейново това е почти невъзможно Sad
Виж целия пост
# 11
Там, където не дават бебетата го правят просто защото такъв е реда в болницата. И не искат да си го нарушават, хранят ги майките в 12 и после до 6 реват и пият вода и спят. Една майка искаше да отиде през нощта докато раждах при бебето, а акушерката й вика "нямаш ли ни доверие" и тя милата "имам ви" и акушерката "тогава си лягай, децата през нощта са наша работа а вие си почивайте". Аз пък в един следобед в 3 не можах да събудя бебето (донесоха ми го заспало) и не можах съответно да го накърмя, влиза акушерката в след половин един час да го взима и като го видя още заспало го застиска по врата и го разтресе направо ме втрещи и ми казва "времето изтече, давай го за адапте" и аз "ще го накърмя като се събуди" и тя ми обясни че има правилник за вътрешен ред в болницата и да се запозная и да не го нарушавам. Даже после ги чух да ме обсъждат по този повод. Може би и не са те виновни , а шефа им.
Виж целия пост
# 12
  За съжаление, през ноща не ни ги носеха. Не зная дали ги хранят с АМ, защото ги 4увахме как пла4ат по цяла нощ, може би от глад...  Хранехме ги последно в 22ч. После в 7. Ина4е ако не наддават добре ги дохранваха с АМ. Чувала съм, 4е по- този на4ин се отбиват постепенно. Когато се прибрахме в къщи не го дохранвах, кърмех го на поискване и резултата за 1-я месец беше 1.600 което беше пове4е от добреи то само на кърма.  Кърмих до 9-тия месец, след което минахме на АМ, тъй като ве4е имаше няколко зъба и доста хапе6е.
Виж целия пост
# 13
Аз раждах в Шейново и се притеснявах, че нощем бебето ще остане гладно, та от страх да не примре от глад даже се надявах да ги хранят нощно време, но акушерката ми каза, че дохранват само деца, които много бързо спадат на тегло. Е, Иван оцеля две нощи в детското отделение без мен, аз също и сега вече единайсти месец го кърмя.
Не вярвам да успееш да убедиш някого да кърмиш бебето си нощем в Шейново, защото наистина е против болничния ред, пък бил той и лош, но ти пожелавам ящно детенце като моето.
Виж целия пост
# 14
Ббебетата в Шейново не се хранят с АМ, освен, ако не спаднат много на тегло, а на майката не и идва кърма, или е на антибиотик или нещо такова!
Разбирам желанието да кърмиш през ноща, но те съветвам да използваш нощите там да се наспиш и починеш от раждането, а кърменето няма да избяга! Нито кърмата ще намалее нито нещо фатално ще стане през 2-т нощи, през които ще си там и има вероятност да имаш слязла коластра! През деня ти го носят 6 пъти и често бебето спи и така или иначе неможеш да направиш нищо - просто съня му е по-сладък в този момент - и те са изтощени от раждането си също!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия