ПОМОЩ! БЕБЧО НЕ ИСКА ДА СУЧЕ!

  • 601
  • 12
ВАСИЛЕН Е НА 50 ДЕНА И ОТКАЗВА ДА СУЧЕ!
НЕ СЪМ ГО ДОХРАНВАЛА С АМ,САМО МУ ДАВАМ ЧАЙЧЕТА НА ХИП С КОПЪР И ОТ 2 ДЕНА ЧАИЧЕ НА МИЛУПА ПРОТИВ КОЛИКИ /СЪМНЯВАМ СЕ ДА ЛИ НЯМА НЕЩО ЗАСИЩАЩО ГЛАДА/.
УСЕТИ ЛИ ГЪРДАТА ЗАПОЧВА СИЛНО ДА РЕВЕ ,А САМО ДА МУ ПОДАМ ШИШЕТО СПИРА И ЗАПОЧВА ДА СУЧЕ.
СПРЯХ ДА МУ ДАВАМ ЗА 12 ЧАСА И ШИШЕТО И ЗАЛЪГАЛКАТА И ЗАПОЧНА ДА СУЧЕ,ПЪРВО С НЕОХОТА, ПОСЛЕ ПО-АКТИВНО.
ЗАПОЧНА ОБАЧЕ ДРУГ ПРОБЛЕМ, НЕ ИСКА ДА СПИ БЕЗ ЗАЛЪГАЛКА,ТРЯБВА ДА ГО ДЪРЖА, И КАКТО ГО ОСТАВЯ,ТАКА СЕ СЪБУЖДА И ЗАПОЧВА ДА ПЛАЧЕ.ПАК ГО ВЗИМАМ И ВСИЧКО СЕ ПОВТАРЯ.
МОЛЯ  ВИ ЗА СЪВЕТ. ДА МУ ОСТАВЯ ЛИ ПОНЕ ЗАЛЪГАЛКАТА.А ДА СПРА ШИШЕТАТА. /ЧАЙЧЕ МОГА ДА МУ ДАВАМ И С ЛЪЖИЧКА/
ЩЕ СЪМ ВИ МН БЛАГОДАРНА,АКО МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ.
МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА.
Виж целия пост
# 1
А по колко чай му даваш? Слагаш ли захар? Ако слагаш захар или има захар в чая, по добре спри да го даваш и пробвай капки.
За залъгалките аз съм против тях като цяло, нормално е толкова малко бебче да има нужда да суче нещо а и след като и имате проблем аз бих махнала всички залъгалки и биберони и бих оставила дечко на да задоволява тази си нужда на гърдата.. предполагам се чувстваш изморена от цялото това висене.. защо не пробваш да кърмиш легнала? или поне седнала в леглото с някоя книжка, така че да ти е удобно и да си имаш занимавка докато спи младежа.

Пробвай да го изчакаш да заспи дълбоко и чак тогава да го оставиш на леглото като лежиш до него, повечето бебета се усещат ако ги оставиш самички и се събуждат. Мога да те успокоя че нещата ще се подобрят скоро, не се отчайвай Peace
Виж целия пост
# 2
Прилича ми на стачка newsm78. Пробвала ли си да го храниш в полусънно състояние. При моята мадама действа безотказно Wink Освен това се опитай да се успокоиш, защото нервността ти се предава и на бебето. При кърмените бебета често има такива проблеми / аз поне вече съм свикнала и не ми правят особено впечатление тези номера/.
Виж целия пост
# 3
Прилича ми на стачка newsm78. Пробвала ли си да го храниш в полусънно състояние. При моята мадама действа безотказно Wink Освен това се опитай да се успокоиш, защото нервността ти се предава и на бебето. При кърмените бебета често има такива проблеми / аз поне вече съм свикнала и не ми правят особено впечатление тези номера/.

Незнам как е при теб Татяна,но при Васи не иска да яде и реве 40,50 мин без прекъсване,като усети гърдата ми още повече,дори с карма да я намажа,няма ефект.
Само да усети шишето и започва да суче.
Спрях шишето и нещата се оправиха /поне днес беше така/, но се появи другия проблем - приспиването, а също така плаче повече /преди шишето много помагаше/.
Според теб мога ли пак да пробвам да му давам шише с чайче,или не?
Как е при теб?
Виж целия пост
# 4
Здрасти,
щом си в тоя форум, сигурно няма да те изненадам, ако ти кажа да  спреш да му даваш каквото и да е. Чайчета "против" колики на никой не са помогнали, почти всички са със захар и биха влошили проблема. Ако много държиш, по-добре ги пий ти, пък беб ще си ги получава през кърмата.
След като сте превъзмогнали момента на отказа от гърда, не се връщай към шише. Прежали си две-три денонощия и просто си спете с бебко на гърдата. Той има нужда от това да е до мама, а не толкова да се храни   bouquet
Виж целия пост
# 5
и аз ще те посъветвам да махнеш шишетата, не се притеснявай, може да е от колики или стачка.
И Алекс ми ги е правил тези номера, единственото което трябва да направиш е да се въоръжиш с търпение и да чакаш да отмине този период Peace
Успех ви желая, просто не давай шише, защото на близка приятелка детенцето така свикна с него и за съжаление на 4 месеца приключиха с кърменето Sad
Виж целия пост
# 6
Прилича ми на стачка newsm78. Пробвала ли си да го храниш в полусънно състояние. При моята мадама действа безотказно Wink Освен това се опитай да се успокоиш, защото нервността ти се предава и на бебето. При кърмените бебета често има такива проблеми / аз поне вече съм свикнала и не ми правят особено впечатление тези номера/.

Незнам как е при теб Татяна,но при Васи не иска да яде и реве 40,50 мин без прекъсване,като усети гърдата ми още повече,дори с карма да я намажа,няма ефект.
Само да усети шишето и започва да суче.
Спрях шишето и нещата се оправиха /поне днес беше така/, но се появи другия проблем - приспиването, а също така плаче повече /преди шишето много помагаше/.
Според теб мога ли пак да пробвам да му давам шише с чайче,или не?
Как е при теб?
С риск да ме заклеймят мамите Mr. Green, пробвала ли си да заместиш шишето с биберон на заспиване. Все пак смятам че е по- малкото зло, отколкото да свикне с шишето и да се отбие. А за чайчетата против колики и капките - и при нас не помогнаха. Дори  Ива започна да повръща от Саб.
Виж целия пост
# 7
В началото не исках да давам биберон за да не се учи.После се успокоих и си казах,че не чак толкова голямо чудо ако й дам биба.Горе-долу свикна да заспива с нея,не пречеше на сученето(т.е. не се объркваше),но като поотрасна малко стана чудо.Отказа тотално бибата(с мрънкане и викове),научи се да заспива или на гърда или с пръста си.Така,че пробвай да легнете заедно един срещу друг и като суче ще заспи(поне ние така правим).
Виж целия пост
# 8
скъпо майче, много скоро четох една много хубава статия за бебенцата до 3м. Там пишеше, че плачът и нервността не са толкова от колики, колкото от все още незрялата нервна система на бебчето. То просто не може да се успокои и има нужда някой да му помогне. Затова чайчетата и дори капките против колики много често не действат, дори могат да имат негативен ефект (бибата, захарта, водата...). Ето защо ти трябва да повярваш, че от теб зависи спокойствието на бебчо и да се въоръжиш с най-голямото търпение. И аз, както другите мами, мисля, че поставянето на гърдата по всяко време е най-доброто средство. И аз имах подобни преживявания, но взех решение, че приемам за истина "беба обича да суче" и когато изглеждаше, че се бори с гърдата и я блъска, аз не се отказвах, окуражена от всичко, което съм прочела тук. Желая ти успех, радостта от кърменето скоро ще дойде. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
По-добре не бих го казала, malkaMaMa!
Преди да кърмиш трябва ти да си спокойна. Вземи си душ, пусни музика, не бързай веднага да слагаш бебчо на гърдата, полюлей го, поговори му. Желая ти успех, не се шашкай, тук повечето мами са минали по този път. Просто не се отказвай.
Виж целия пост
# 10
НЕ СЪМ ГО ДОХРАНВАЛА С АМ,САМО МУ ДАВАМ ЧАЙЧЕТА НА ХИП С КОПЪР И ОТ 2 ДЕНА ЧАИЧЕ НА МИЛУПА ПРОТИВ КОЛИКИ /СЪМНЯВАМ СЕ ДА ЛИ НЯМА НЕЩО ЗАСИЩАЩО ГЛАДА/.
УСЕТИ ЛИ ГЪРДАТА ЗАПОЧВА СИЛНО ДА РЕВЕ ,А САМО ДА МУ ПОДАМ ШИШЕТО СПИРА И ЗАПОЧВА ДА СУЧЕ............

МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА.


При нас е съШтата история, гладен е, реве, а не поема гърдата. Опитах се да му давам изцедена кърма със спринцовка и лъжика, яде ама половината навън, а ШиШето изяжда веднага. Ако го спра това ШиШе как да го храня, стои гладен, но не яде от цицата. Само на ноШтните кърмения су4е, в полусънно състояние. Той реве и аз с него, направо съм в паника и не зная какво да правя. Не искам да се отбие. Биберон съм му давала 4-5 пъти откакто се е родил, не може толкова бързо да привикне към него. помогнете ми
Виж целия пост
# 11
Моето мнение е, че е допустимо биберон залъгалка за сън, но никакви чайчета, води и шишета.
Виж целия пост
# 12
Най-важното в момента е да се успокоите и да си повярвате,че се справяте чудесно с бебчовците....След това забравете за всякакви шишета ,води и чайчета....това са много често срещани ситуации в кърмаческото ежедневие...основното е да давате колкото и често да се налага и да не се отказвате...Пробвайте да се абстрахирате от околния свят/не мислете за друго/,отпуснете се и ...дано скоро да премине.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия